Budowa domu HOMEKONCEPT w technologii Ytong

Budowa domu jest czasem niezwykle ekscytującym. Jednak nie ma co ukrywać… jest to również czas pełen pytań i wątpliwości. Jedna z pierwszych kwestii, którą trzeba omówić dotyczy tego z jakiego materiału powinniśmy wybudować dom?

HOMEKONCEPT 95 A Ytong dom nowoczesny
Dom jednorodzinny w technologii Ytong - HOMEKONCEPT 95 A Ytong

Projekt HOMEKONCEPT 95 A zaprojektowany w technologii Ytong

Z czego wybudować dom?

Pytanie to dotyczy zarówno technologii budowy domu jak i samych materiałów budowlanych i instalacji, które chcemy mieć w swoim domu.

Zastanawiając się nad technologią mamy do wyboru technologię tradycyjną. Mowa tutaj oczywiście o tym co od razu przychodzi nam do głowy. Technologia tradycyjna czyli ściany z cegły lub pustaka ceramicznego, do tego zaprawa murarska i beton. Dodatkowo po to by dom był energooszczędny musimy dodać ocieplenie ze styropianu lub wełny mineralnej.

Możemy się też zdecydować na tzw. szybką technologię budowy domu. Mamy tutaj co najmniej kilka możliwości. Możemy podjąć współpracę z firmą, która buduje w technologii szkieletu drewnianego, możemy zdecydować się na budowę domu z bali, możemy też zastanowić się nad technologia modułową.

Projekt domu parterowego z płaskim dachem homekoncept 58. Projekt domu jednorodzinnego w technologii ytong.

Projekt domu z płaskim dachem HOMEKONCEPT 58 ytong został zaprojektowany z bloczków z betony komórkowego Ytong EnergoUltra+. Bloczek Ytong ma grubość 36,5 cm, dzięki temu w projekcie mamy ścianę jednowarstwową czyli taką, która nie potrzebuje dodatkowego ocieplenia.

autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

Budowa domu z Ytonga

Wyobraźmy sobie jednak, że możemy wybudować dom w tzw. szybkiej technologii w sposób tradycyjny? I tylko z pozoru wydaje się to nieładem ;)

HOMEKONCEPT 97 Ytong - dom jednorodziny

Wizualizacja projektu domu jednorodzinnego HOMEKONCEPT 97 Ytong

Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu HOMEKONCEPT w technologii Ytong?                  

HOMEKONCEPT i Ytong to świetne połącznie projektu domu jednorodzinnego i systemu budowlanego. HOMEKONCEPT wspólnie ze specjalistami z Xella Polska dostosowali swoje śmiałe wizje projektowe do systemu budowlanego Ytong Silka-Multipor. Każdy inwestor, który zdecyduje się na budowę jednego z naszych nowoczesnych domów w technologii Ytong zyska:

  1. Świetny projekt domu o minimalistycznej i ponadczasowej bryle oraz doskonałej proporcji harmonii.
  2. Oszczędność kosztów budowy i skrócenie jej czasu nawet o połowę. W jaki sposób? Za sprawą wielkości i energooszczędności bloczków z betonu komórkowego Ytong. W ofercie firmy Xella znajdziemy bardzo duże wielkości bloczków a ich wymiary sięgają nawet 599x480x199 mm. Do tego z całej oferty możemy wybrać bloczki Ytong EnergoUltra+, których nie trzeba dodatkowo ocieplać. Tego typu bloczki świetnie się sprawdzają jako ściany jednowarstwowe. Nie bez znaczenia jest również duża łatwość w obróbce bloczków Ytong. Można je łatwo i precyzyjnie przycinać piłą widiową lub przy pomocy mechanicznej piły taśmowej.
  3. Energooszczędny dom. Energooszczędność temat bardzo ważny przy wyborze materiału do budowy domu. To na co się zdecydujemy na etapie budowy ma bardzo duży wpływ na późniejsze rachunki za ogrzewanie jak również wpływa na komfort mieszkania w wymarzonym domu. Boczki z betonu komórkowego Ytong mają grubość zaledwie 36,5 cm i jednocześnie spełniają najostrzejsze wymagania termiczne wobec ścian zewnętrznych U ≤ 0,20 W/(m²K), obowiązujące od 2021 roku.
  4. Wsparcie producenta. Decydując się na budowę z betonu komórkowego Ytong dostajemy w pakiecie wsparcie w szukaniu ekipy budowlanej. Wiarygodna i sprawna ekipa budowlana warta jest wiele. A dzięki specjalistom z serwisu building-companion.pl mamy dostęp do bazy tylko sprawdzonych i polecanych ekip budowlanych.
  5. Dbałość o środowisko naturalne. Beton komórkowy Ytong nadaje się do recyclingu.
  6. Rabaty i promocje. Budując z Ytonga i zamawiając beton komórkowy na cały dom możesz liczyć na oszczędność na każdej kupionej palecie bloczków. O szczegółach oferty możesz dowiedzieć się na stronie internetowej https://building-companion.pl/
Projekty w technologii Ytong

Projekt domu jednorodzinnego homekoncept 91 ytong.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
13 lipca 2024

TARAS – na lata, nie tylko na lato

STREFA PARTNERA HK
25 maja 2024

Jak stworzyć modne pokrycie dachowe w odcieniach szarości?

STREFA PARTNERA HK
24 maja 2024

Dach dwuspadowy z dachówką SIMPLA – modne i ekonomiczne rozwiązanie