Wnętrza w stylu hampton – cechy i inspiracje

Białe drewno, wysoki strop, kolory piasku oraz luksus pod płaszczykiem prostoty – tak w kilku słowach można opisać wnętrza w stylu hampton. Ten czarujący styl dekoratorski przybył do Polski prosto z amerykańskiej stolicy letnich rezydencji – miasteczek Hamptons. Hamptons położone są na malowniczej wyspie Long Island, która od wielu lat przyciąga amerykańskich celebrytów, wysoko postawionych polityków i biznesmenów. Stawiają oni tam swoje wakacyjne wille, ciesząc się przestrzenią, szumem morskich fal oraz spokojem, jakiego nie są w stanie doświadczyć w innych częściach kraju. Dowiedz się, jak wykorzystać wnętrza w stylu hampton w bloku i domu, by wnieść do swojego domu odrobinę amerykańskiego luksusu.

Styl hampton w realizacji HOMEKONCEPT 01 House Loves
Styl hampton to jasne kolory i niewymuszona elegancja.

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu hampton?

Aranżacje w stylu hampton są wyjątkowe. Pierwszą i z pewnością najbardziej charakterystyczną cechą tego typu pomieszczeń jest nad wyraz spójna, rozbielona kolorystyka. We wnętrzach inspirowanych amerykańską letnią rezydencją królują biel, szarość oraz wszystkie odcienie piasku. Nie brak także całej palety błękitów, które przypominać mają głębię oceanu. Tylko nieliczne akcenty wybijają się z tej kanwy, przełamując delikatne wnętrze. Wyraziste kolory pojawiają się na poduszkach, kocach, fakturze dywanu czy obrazach.

Aranżacja w stylu hampton nie byłaby pełna, gdyby nie elementy drewna i wikliny. Stanowią one nawiązanie do kawałków drzewa wyrzucanych na plażę przez morskie fale. Wnętrza w stylu hampton doskonale dopełniają także akcenty zieleni. Jakie są dekoracje w stylu hampton? Często pojawiają się w nich świeżo ścięte kwiaty, trawa morska oraz rośliny o soczyście zielonych liściach. Nie można również zapomnieć o funkcjonalnych cechach takich aranżacji. Pomieszczenia w stylu hampton wyróżnia przestrzeń, wysokie, wpuszczające dużo światła okna oraz ogromne kanapy i fotele, będące nie tylko ozdobą, ale także miejscem relaksu.

Luksusowa i funkcjonalna kuchnia w stylu hampton

Projekty domów z wnętrzami już na początkowym etapie mogą uwzględniać wybrany przez Państwa styl dekoratorski. W przypadku stylu hampton kuchnia odznacza się niespotykaną wręcz prostotą. Charakteryzuje ją jasne wnętrze, wysokie szafki i szerokie blaty (nierzadko z wyspą kuchenną), co powoduje, że styl ten jest nie tylko piękny, ale i bardzo funkcjonalny. Fronty szafek wykonane są z drewna i pomalowane na jeden, najczęściej matowy kolor. Często spotyka się kuchnie zachowane w barwach bieli, nienachalnego błękitu lub oryginalnego siwego koloru. Akcenty naturalnego drewna pojawiają się na blatach oraz przy stołach. Dodatki w stylu hampton to także stylowe, długie lampy wiszące lub strojne żyrandole. Jeśli to możliwe, warto zrezygnować z ciężkich zasłon czy firanek – kwintesencją hampton jest dostęp do dziennego światła, którego musi być w pomieszczeniu jak najwięcej.

Salon w stylu hampton – letnia sielanka przez cały rok

Aranżacje w stylu hampton mogą być wykorzystane w całym domu. Jednak jest jedno miejsce, w którym amerykański, wakacyjny luksus sprawdzi się najlepiej. Styl hampton i salon to niemal oczywiste połączenie. To właśnie tam mamy do czynienia z największą przestrzenią, wysokimi oknami oraz kanapami, na których zmieści się cała rodzina.

Jeśli interesuje się salon w stylu hampton, zaprojektuj go od samego początku. Postaw na biały strop, ozdobne framugi oraz dekoracyjne listwy. Wyposaż salon w duże kanapy z masą poduszek i drewniany stolik. Nie zapomnij także o zieleni oraz innych, mocnych akcentach dekoratorskich – chyba że Twój salon będzie niewielki. Wtedy zrezygnuj z nadmiaru dodatków, skupiając się na jednym elemencie pomieszczenia. Dzięki temu uzyskasz efekt minimalistycznego luksusu, o którym marzysz.

Skontaktuj się z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
20 lutego 2024

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
19 lutego 2024

LPU 67 Thermo – brama energooszczędna

STREFA PARTNERA HK
18 lutego 2024

Fakty i mity dotyczące aluminium. Co warto wiedzieć o oknach i drzwiach wykonanych z tego surowca?