Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – co jest modne?

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – co jest modne?

Rok 2020 przyniósł wiele zmian – również w trendach wnętrzarskich. Obecny sezon charakteryzuje się nietuzinkowymi pomysłami i powrotem do natury! Zastanawiasz się, jak urządzić wnętrze swojego domu HomeKONCEPT lub mieszkania? Stoisz przed wyborem dodatków? Śpieszymy z pomocą!

Zobacz, jakie trendy wnętrzarskie 2020 będą teraz w modzie!

Projektanci wnętrz zapowiedzieli, że rok 2020 przyniesie wiele inspiracji z najodleglejszych zakątków świata. Ten sezon upływa pod znakiem ekologicznych rozwiązań, żywych i soczystych kolorów, a także zaokrąglonych kształtów i giętkiej linii. Jak zaaranżować w ten sposób swoją przestrzeń? Na jakie trendy we wnętrzach 2020 warto zwrócić uwagę? Przekonaj się sam!

Trendy wnętrzarskie 2020 – w trosce o stan środowiska

Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że trend ekologiczny coraz bardziej się umacnia i cieszy się jeszcze większą popularnością w porównaniu do poprzednich lat. Bycie eko wyrasta z szacunku do natury, a także chęci bycia blisko środowiska naturalnego. Do trendów wnętrzarskich na rok 2020 z pewnością zaliczają się akcesoria wykonane z naturalnych surowców jak: drewno, rattan, bambus, len czy wiklina. Niewątpliwą zaletą wykorzystania trendów ekologicznych jest ich uniwersalność. Neutralne kolory dopasują się do każdego wnętrza – zwłaszcza tego w stylu minimalistycznym i rustykalnym. Troska o środowisko wpisuje się w nowoczesne rozumienie budownictwa – nie tylko aranżacji wnętrz, ale i budowy domów. Projekty domów z rekuperacją to przykład rozwiązania eco-friendly, które przyczynia się do poprawy jakości środowiska.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – modny taras z gotowego projektu domu HomeKONCEPT 31

Aranżacja modnego salonu na świeżym powietrzu – taras z projektu HomeKONCEPT 31.

 

Styl naturalny – inspiracje z najodleglejszych zakątków świata

Ciepłe odcienie barw ziemi i natury – styl naturalny chętnie wykorzystuje się w aranżacji wnętrz w formie dekoracji. Paski, geometryczne formy, bukiety z suszonych roślin czy piaskowe odcienie wpisują się w ranking trendów we wnętrzach 2020. W tym sezonie projektanci wybierają dodatki o nieregularnych kształtach, w kolorach przypominających pobyt na safari lub zachód słońca nad Morzem Czerwonym. Naturalne wnętrze z małą dozą egzotyki jest pełne piaskowych barw, dodatków wykonanych z drewna, wikliny, a także poduszek wykorzystujących motywy etniczne.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – tapeta z motywem zwierzęcym w jadalni gotowego projektu domu HomeKONCEPT 02 G2 EN wariant 1

Lekko szkicowy obraz flamingów brodzących w wodzie – wnętrze jadalni z projektu HomeKONCEPT 02 G2 EN wariant 1 z oryginalna tapetą.

 

Trendy we wnętrzach 2020 – subtelna linia, fantazyjne bryły

Cechą charakterystyczną trendów wnętrzarskich 2020 są krągłości. W tym sezonie prym wiodą delikatne linie, które dodadzą wnętrzu szyku, a także meble pozbawione kanciastych kształtów na rzecz bardziej łagodnych łuków czy elipsy. Okrągłe formy znalazły swoje zastosowanie np. w formie charakterystycznych foteli, znanych jako otulaki, które pozwolą wygodnie rozsiąść się z kubkiem aromatycznej kawy i ulubioną książką. Nowością na rynku są także sofy, kształtem przypominające plastyczne formy, a to wszystko za sprawą płynących linii i delikatnych krągłości. Brak kątów prostych na rzecz fantazyjnych brył to trend, który będzie królować w tym sezonie.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – nowoczesny salon z gotowego projektu domu HomeKONCEPT 75 B

Nowoczesne wnętrze w neutralnych barwach z dodatkami w modnych, okrągłych kształtach – salon HomeKONCEPT 75 B.

 

Postaw na metaliczny akcent

W aranżacji wnętrz zastosowanie znalazł również metal, wpisujący się jednocześnie w trendy we wnętrzach na rok 2020. To jeden z częściej wybieranych surowców przy dekoracji wnętrz w stylu industrialnym. Wielką zaletą metalu jest jego wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Co więcej, materiał kojarzony jest z tym co solidne, dlatego chętnie wykorzystuje się go przy produkcji części do mebli, kinkietów, lamp czy kranów. Metaliczny połysk pięknie prezentuje się z kolorem roślin czy drewna, dlatego bez problemu można go łączyć z różnorodnymi dodatkami.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – modna strefa dzienna z gotowego projektu domu HomeKONCEPT 69 z metalicznymi dodatkami

Strefa dzienna z projektu HomeKONCEPT 69 z modną aranżacją z wykorzystaniem metalicznego akcentu.

Jak widać, obecny sezon w branży wnętrzarskiej ma wiele do zaoferowania. Zobacz gotowe projekty domów z wnętrzami i przekonaj się, jak może wyglądać Twój wymarzony salon, sypialnia czy kuchnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *