Udogodnienia w Twoim domu – miejsca szczególne

Nowoczesny dom to nie tylko oryginalny design. To także szereg funkcjonalności ułatwiających życie oraz udogodnienia, które wpływają na prestiż nieruchomości. Niektóre z nich dedykowane są konkretnym pomieszczeniom, inne sprawdzą się w całym domu. Dlaczego warto przyjrzeć im się bliżej?

Przeczytaj nasz artykuł i poznaj miejsca, które stworzą w przestrzeni Twojego HOMEKONCEPT szczególny klimat, zapewniający szeroko rozumiany komfort życia każdego z domowników.

must-have MAKIJAŻOWEGO FREAK'A, czyli toaletka

Chyba każda osoba pasjonująca się makijażem marzy o toaletce, przy której mogłaby się oddawać swoim codziennym rytuałom i pielęgnować hobby. Tak się składa, że sypialnia – pomieszczenie, w którym zarówno rozpoczynasz i kończysz swój dzień – to jej idealna lokalizacja. Jest to rozwiązanie dedykowane dla wszystkich, którzy nie chcą swoich artystycznych czy codziennych makijaży (a może też wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych) wykonywać przed łazienkowym lustrem. :)

Elegancka toaletka w sypialni – miejsce do makijażu w gotowym projekcie domu HOMEKNCEPT New House 727
HOMEKONCEPT 26 – elegancka toaletka w sypialni.

Pierwsze toaletki pojawiły się we Francji – przypominały stolik na wysokich nogach, służący do czesania włosów lub pudrowania twarzy. Z biegiem lat toaletki zaczęły zmieniać swoje kształty i rozmiary, aż finalnie wyposażono je w lustra – i właśnie w takiej formie przetrwały do dziś.

Toaletki świetnie organizują przestrzeń. Można przechowywać w nich perfumy, kosmetyki, biżuterię i wszystkie inne „przydasie”. To także ciekawy elementy dekoracyjny – oryginalnie wyeksponowane bibeloty czy puzderka, potrafią stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Obecnie toaletki przybierają różne formy – od klasycznych konsoli po niewielkie biureczka z lusterkiem. Jedne z kunsztownymi zdobieniami, drugie minimalistyczne.

Minimalistyczna toaletka w sypialni – miejsca specjalne w Twoim domu HOMEKONCEPT 76 D
HomeKONCEPT 76 D – propozycja minimalistycznej toaletki w sypialni.

Toaletka – umiejscowienie i aranżacja

W przypadku sypialni o dużej powierzchni, usytuowanie toaletki może być niemalże dowolne. O wiele ciekawiej prezentują się jednak przemyślane aranżacje, w których każdy z elementów wyposażenia zdaje się ze sobą współgrać. Tego rodzaju koncept ilustruje wyraźne wizualizacja wnętrza sypialni w projekcie HOMEKONCEPT 76 D. Zasada “mniej znaczy więcej” w przypadku tej realizacji sprawdza się znakomicie. Pomieszczenie jest wyposażone jedynie w najważniejsze meble – dwuosobowe łóżko oraz minimalistyczną szafę z toaletką w zabudowie. W takim projekcie można pozwolić sobie na ekstrawagancki detal – tu postawiono na niestandardowe oświetlenie punktowe, które można skierować w dowolnym kierunku, tak aby odpowiednio doświetlić przestrzeń toaletki. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest także zamontowanie dużego prostokątnego lustra, które wypełnia niemalże całą wnękę toaletki – od podłogi po sam sufit. Dzięki temu podczas porannego dobierania garderoby, można bez problemu zobaczyć w całości przygotowaną na dany dzień stylizację.

Domowe biuro w sypialni

Prywatny charakter sypialni sprawia, że jest to idealne miejsce do zorganizowania domowego biura. Jedyne ograniczenie może stanowić przestrzeń. Na szczęście dzięki pomysłowym rozwiązaniom można w łatwy sposób ją okiełznać, co widać na przykładzie aranżacji zaproponowanej w projekcie HOMEKONCEPT 91. Wezgłowie łóżka zostało zabudowane swego rodzaju drewnianą ścianką działową, która po przeciwnej stronie stworzyła przestrzeń dla minimalistycznego biurka z lampką. Zastosowane rozwiązanie pokazuje także jak fantastycznie została zagospodarowana przestrzeń piętra. Wszelkiego rodzaju skosy, które często pojawiają się w sypialniach ulokowanych na użytkowym poddaszu, to idealne miejsce na stworzenie cichego kącika do pracy.

Domowe biuro we własnej sypialni – aranżacja kącika do pracy w projekcie nowoczesnego domu HOMEKONCEPT 91
Przykładowa aranżacja sypialni z mini biurkiem – HOMEKONCEPT 91

Biblioteczka na antresoli

Miłośnicy książek traktują swoje kolekcje z niebywałą troską. Entuzjaści czytania na kanapie eksponują je w salonie, z kolei osoby lubiące czytać przed zaśnięciem decydują się na sypialnię. Warto jednak zadać sobie pytanie, które z tych pomieszczeń najlepiej sprawdzi się na biblioteczkę? Odpowiedź jest prosta – to, w którym domowy księgozbiór nie będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach.

Biblioteczka na antresoli w gotowym projekcie domu HOMEKONCEPT 66 A
W projekcie HomeKONCEPT 66 A domowa biblioteczka została
zaaranżowana na antresoli.

Niewielu inwestorów decyduje się na wyodrębnienie osobnego pomieszczenia, które miałoby służyć za przestrzeń, w której przechowywane są wyłącznie książki. W projektach domów kryją się jednak dodatkowe przestrzenie, które można nimi zagospodarować. Tak jest w przypadku antresoli w projekcie HOMEKONCEPT 66 A, która została zaadaptowana na biblioteczkę – i to nie tylko z miejscem do czytania, ale także pięknym widokiem na ogród. Trzeba przyznać, że oddanie się lekturze w takich warunkach musi być niezwykłą przyjemnością!

Prywatna sauna

Korzystanie z sauny jest gwarancją dobrego samopoczucia, relaksu a nawet medytacji, dlatego część inwestorów decyduje się na posiadanie własnej sauny w domu. Może być ona zlokalizowana w łazience lub przestronnym pokoju kąpielowym, jak ten w projekcie HOMEKONCEPT 74, który w standardzie wyposażenia niczym nie odbiega od salonów spa. Oprócz sauny parowej, wnętrze zostało wyposażone także w dwuosobową wannę z hydromasażem oraz rozkładane leżaki, na które można udać się na upragniony relaks i celebrować chwilę dla siebie.

Sauna dostarcza pozytywnych emocji – ciepło przyjemnie odpręża organizm, a zabieg kąpieli ma korzystne znaczenie dla zdrowia – wspiera odporność organizmu oraz przyspiesza regenerację. Spędzanie czasu w pomieszczeniu, w którym ulokowana jest domowa łaźnia powinno sprawiać przyjemność, dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia – dającego zarówno nastrojowe, jak i intensywne światło, z możliwością różnicowania go w zależności od potrzeb. Warto podkreślić, że olbrzymim atutem tego wnętrza są duże przeszklenia z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, co zwłaszcza w sezonie letnim jest dla domowników bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Więcej o zaletach prywatnej sauny możesz przeczytaj w artykule: Sauna i siłownia w domu – zalety takiego rozwiązania >>

Prywatna sauna w Twoim domu – gotowy projekt willi HOMEKONCEPT 74
Prywatna sauna w Twoim domu – gotowy projekt willi HomeKONCEPT 74.

Basen w ogrodzie

Basen to element wyposażenia aranżacji ogrodowych, który wciąż zyskuje na popularności. Podczas letnich wieczorów pozwala na doskonały relaks, a w trakcie upałów na ochłodę. Przydomowy basen to poważna inwestycja, której rozważenie zależy od zasobności portfela, jak i gruntowo-wodnych warunków panujących na działce. Najdogodniejszą lokalizacją basenu jest stosunkowo bliskie sąsiedztwo z domem, by łatwo było doprowadzić do niego instalacje. Bardzo ważne jest, by było to miejsce nasłonecznione, z dala od drzew i wysokich krzewów. Wielkość i kształt basenu zależą od tego, w jaki sposób ma on być użytkowany, oraz przez jaką liczbę osób jednocześnie. Panuje prosta zasada – im większa powierzchnia, tym droższa eksploatacja.

Szczególne miejsca w Twoim domu – ogród z basenem w projekcie nowoczesnej willi HOMEKONCEPT 60
HomeKONCEPT 60 – ekskluzywny dom willowy z basenem.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup mini-basenu lub wanny z hydromasażem, które można postawić w ogrodzie lub na tarasie. Rynek oferuje modele wykonane z rozmaitych materiałów i ze zróżnicowanym wyposażeniem. Warto nadmienić, że wszystkie są wyposażone w elektroniczny system sterowania temperaturą oraz strumieniem podwodnego masażu. Czy warto inwestować w basen w ogrodzie? Sprawdź >>

Ćwicz w domu!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ruch to zdrowie, dlatego wielu z nas decyduje się na trenowanie we własnym domu. Prywatna siłownia to luksus, na który pozwala sobie coraz więcej osób! W pokoju rekreacyjnym oprócz siłowni możesz znaleźć miejsce na stół bilardowy, rzutnik TV czy obszerny wypoczynek, który pomieści wszystkich znajomych.

Istnieją także inne aktywności, które bez problemu można realizować w swoich klasycznych czterech ścianach, jak chociażby joga, ćwiczenia wzmacniające czy stretching. Aby tak się stało, niezbędna jest przestrzeń, która zapewni swobodę ruchu. W jesienno-zimowym sezonie może to być salon dzienny, natomiast bliżej wiosny taras, który umożliwia ćwiczenie na świeżym powietrzu.

Mój dom – mój azyl

Wnętrza domów HOMEKONCEPT wyróżnia funkcjonalność, ale także spójne i estetyczne rozwiązania, które odpowiadają indywidualnym potrzebom i upodobaniom inwestorów. Wszystkie z nich mogą zmienić środek Twojego domu w miejsce szczególne, do którego zawsze chce się wracać i spędzać czas.

Które z wymienionych rozwiązań skradło Twoje serce i koniecznie musisz je mieć w swojej domowej przestrzeni?

W HOMEKONCEPT jesteś w domu.

Skontaktuj się z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.