Udogodnienia w Twoim domu – miejsca szczególne

Nowoczesny dom to nie tylko oryginalny design. To także szereg funkcjonalności ułatwiających życie oraz udogodnienia, które wpływają na prestiż nieruchomości. Niektóre z nich dedykowane są konkretnym pomieszczeniom, inne sprawdzą się w całym domu. Dlaczego warto przyjrzeć im się bliżej?

Przeczytaj nasz artykuł i poznaj miejsca, które stworzą w przestrzeni Twojego HOMEKONCEPT szczególny klimat, zapewniający szeroko rozumiany komfort życia każdego z domowników.

must-have MAKIJAŻOWEGO FREAK'A, czyli toaletka

Chyba każda osoba pasjonująca się makijażem marzy o toaletce, przy której mogłaby się oddawać swoim codziennym rytuałom i pielęgnować hobby. Tak się składa, że sypialnia – pomieszczenie, w którym zarówno rozpoczynasz i kończysz swój dzień – to jej idealna lokalizacja. Jest to rozwiązanie dedykowane dla wszystkich, którzy nie chcą swoich artystycznych czy codziennych makijaży (a może też wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych) wykonywać przed łazienkowym lustrem. :)

Elegancka toaletka w sypialni – miejsce do makijażu w gotowym projekcie domu HOMEKNCEPT New House 727
HOMEKONCEPT 26 – elegancka toaletka w sypialni.

Pierwsze toaletki pojawiły się we Francji – przypominały stolik na wysokich nogach, służący do czesania włosów lub pudrowania twarzy. Z biegiem lat toaletki zaczęły zmieniać swoje kształty i rozmiary, aż finalnie wyposażono je w lustra – i właśnie w takiej formie przetrwały do dziś.

Toaletki świetnie organizują przestrzeń. Można przechowywać w nich perfumy, kosmetyki, biżuterię i wszystkie inne „przydasie”. To także ciekawy elementy dekoracyjny – oryginalnie wyeksponowane bibeloty czy puzderka, potrafią stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Obecnie toaletki przybierają różne formy – od klasycznych konsoli po niewielkie biureczka z lusterkiem. Jedne z kunsztownymi zdobieniami, drugie minimalistyczne.

Minimalistyczna toaletka w sypialni – miejsca specjalne w Twoim domu HOMEKONCEPT 76 D
HomeKONCEPT 76 D – propozycja minimalistycznej toaletki w sypialni.

Toaletka – umiejscowienie i aranżacja

W przypadku sypialni o dużej powierzchni, usytuowanie toaletki może być niemalże dowolne. O wiele ciekawiej prezentują się jednak przemyślane aranżacje, w których każdy z elementów wyposażenia zdaje się ze sobą współgrać. Tego rodzaju koncept ilustruje wyraźne wizualizacja wnętrza sypialni w projekcie HOMEKONCEPT 76 D. Zasada “mniej znaczy więcej” w przypadku tej realizacji sprawdza się znakomicie. Pomieszczenie jest wyposażone jedynie w najważniejsze meble – dwuosobowe łóżko oraz minimalistyczną szafę z toaletką w zabudowie. W takim projekcie można pozwolić sobie na ekstrawagancki detal – tu postawiono na niestandardowe oświetlenie punktowe, które można skierować w dowolnym kierunku, tak aby odpowiednio doświetlić przestrzeń toaletki. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest także zamontowanie dużego prostokątnego lustra, które wypełnia niemalże całą wnękę toaletki – od podłogi po sam sufit. Dzięki temu podczas porannego dobierania garderoby, można bez problemu zobaczyć w całości przygotowaną na dany dzień stylizację.

Domowe biuro w sypialni

Prywatny charakter sypialni sprawia, że jest to idealne miejsce do zorganizowania domowego biura. Jedyne ograniczenie może stanowić przestrzeń. Na szczęście dzięki pomysłowym rozwiązaniom można w łatwy sposób ją okiełznać, co widać na przykładzie aranżacji zaproponowanej w projekcie HOMEKONCEPT 91. Wezgłowie łóżka zostało zabudowane swego rodzaju drewnianą ścianką działową, która po przeciwnej stronie stworzyła przestrzeń dla minimalistycznego biurka z lampką. Zastosowane rozwiązanie pokazuje także jak fantastycznie została zagospodarowana przestrzeń piętra. Wszelkiego rodzaju skosy, które często pojawiają się w sypialniach ulokowanych na użytkowym poddaszu, to idealne miejsce na stworzenie cichego kącika do pracy.

Domowe biuro we własnej sypialni – aranżacja kącika do pracy w projekcie nowoczesnego domu HOMEKONCEPT 91
Przykładowa aranżacja sypialni z mini biurkiem – HOMEKONCEPT 91

Biblioteczka na antresoli

Miłośnicy książek traktują swoje kolekcje z niebywałą troską. Entuzjaści czytania na kanapie eksponują je w salonie, z kolei osoby lubiące czytać przed zaśnięciem decydują się na sypialnię. Warto jednak zadać sobie pytanie, które z tych pomieszczeń najlepiej sprawdzi się na biblioteczkę? Odpowiedź jest prosta – to, w którym domowy księgozbiór nie będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach.

Biblioteczka na antresoli w gotowym projekcie domu HOMEKONCEPT 66 A
W projekcie HomeKONCEPT 66 A domowa biblioteczka została
zaaranżowana na antresoli.

Niewielu inwestorów decyduje się na wyodrębnienie osobnego pomieszczenia, które miałoby służyć za przestrzeń, w której przechowywane są wyłącznie książki. W projektach domów kryją się jednak dodatkowe przestrzenie, które można nimi zagospodarować. Tak jest w przypadku antresoli w projekcie HOMEKONCEPT 66 A, która została zaadaptowana na biblioteczkę – i to nie tylko z miejscem do czytania, ale także pięknym widokiem na ogród. Trzeba przyznać, że oddanie się lekturze w takich warunkach musi być niezwykłą przyjemnością!

Prywatna sauna

Korzystanie z sauny jest gwarancją dobrego samopoczucia, relaksu a nawet medytacji, dlatego część inwestorów decyduje się na posiadanie własnej sauny w domu. Może być ona zlokalizowana w łazience lub przestronnym pokoju kąpielowym, jak ten w projekcie HOMEKONCEPT 74, który w standardzie wyposażenia niczym nie odbiega od salonów spa. Oprócz sauny parowej, wnętrze zostało wyposażone także w dwuosobową wannę z hydromasażem oraz rozkładane leżaki, na które można udać się na upragniony relaks i celebrować chwilę dla siebie.

Sauna dostarcza pozytywnych emocji – ciepło przyjemnie odpręża organizm, a zabieg kąpieli ma korzystne znaczenie dla zdrowia – wspiera odporność organizmu oraz przyspiesza regenerację. Spędzanie czasu w pomieszczeniu, w którym ulokowana jest domowa łaźnia powinno sprawiać przyjemność, dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia – dającego zarówno nastrojowe, jak i intensywne światło, z możliwością różnicowania go w zależności od potrzeb. Warto podkreślić, że olbrzymim atutem tego wnętrza są duże przeszklenia z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, co zwłaszcza w sezonie letnim jest dla domowników bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Więcej o zaletach prywatnej sauny możesz przeczytaj w artykule: Sauna i siłownia w domu – zalety takiego rozwiązania >>

Prywatna sauna w Twoim domu – gotowy projekt willi HOMEKONCEPT 74
Prywatna sauna w Twoim domu – gotowy projekt willi HomeKONCEPT 74.

Basen w ogrodzie

Basen to element wyposażenia aranżacji ogrodowych, który wciąż zyskuje na popularności. Podczas letnich wieczorów pozwala na doskonały relaks, a w trakcie upałów na ochłodę. Przydomowy basen to poważna inwestycja, której rozważenie zależy od zasobności portfela, jak i gruntowo-wodnych warunków panujących na działce. Najdogodniejszą lokalizacją basenu jest stosunkowo bliskie sąsiedztwo z domem, by łatwo było doprowadzić do niego instalacje. Bardzo ważne jest, by było to miejsce nasłonecznione, z dala od drzew i wysokich krzewów. Wielkość i kształt basenu zależą od tego, w jaki sposób ma on być użytkowany, oraz przez jaką liczbę osób jednocześnie. Panuje prosta zasada – im większa powierzchnia, tym droższa eksploatacja.

Szczególne miejsca w Twoim domu – ogród z basenem w projekcie nowoczesnej willi HOMEKONCEPT 60
HomeKONCEPT 60 – ekskluzywny dom willowy z basenem.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup mini-basenu lub wanny z hydromasażem, które można postawić w ogrodzie lub na tarasie. Rynek oferuje modele wykonane z rozmaitych materiałów i ze zróżnicowanym wyposażeniem. Warto nadmienić, że wszystkie są wyposażone w elektroniczny system sterowania temperaturą oraz strumieniem podwodnego masażu. Czy warto inwestować w basen w ogrodzie? Sprawdź >>

Ćwicz w domu!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ruch to zdrowie, dlatego wielu z nas decyduje się na trenowanie we własnym domu. Prywatna siłownia to luksus, na który pozwala sobie coraz więcej osób! W pokoju rekreacyjnym oprócz siłowni możesz znaleźć miejsce na stół bilardowy, rzutnik TV czy obszerny wypoczynek, który pomieści wszystkich znajomych.

Istnieją także inne aktywności, które bez problemu można realizować w swoich klasycznych czterech ścianach, jak chociażby joga, ćwiczenia wzmacniające czy stretching. Aby tak się stało, niezbędna jest przestrzeń, która zapewni swobodę ruchu. W jesienno-zimowym sezonie może to być salon dzienny, natomiast bliżej wiosny taras, który umożliwia ćwiczenie na świeżym powietrzu.

Mój dom – mój azyl

Wnętrza domów HOMEKONCEPT wyróżnia funkcjonalność, ale także spójne i estetyczne rozwiązania, które odpowiadają indywidualnym potrzebom i upodobaniom inwestorów. Wszystkie z nich mogą zmienić środek Twojego domu w miejsce szczególne, do którego zawsze chce się wracać i spędzać czas.

Które z wymienionych rozwiązań skradło Twoje serce i koniecznie musisz je mieć w swojej domowej przestrzeni?

W HOMEKONCEPT jesteś w domu.

Skontaktuj się z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

STREFA PARTNERA HK
5 kwietnia 2024

STOLARKA DO TWOJEGO DOMU

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
12 marca 2024

Koszty budowy domu 2024

STREFA PARTNERA HK
5 marca 2024

NOWOŚĆ – dachówka ceramiczna SIMPLA NUANCE w kolorze łupka angobowana