HK96
Projekt:
HOMEKONCEPT 96Lokalizacja:
ZałuskiData rozpoczęcia:
20 June 2024248
Wyświetleń
0
Lubi to!
0
Komentarzy
0
Obserwuje
2 DZIEŃ BUDOWY
Fundamenty
Rozpoczęcie przygody z budową domu Homekoncept 96. Zaczeliśmy na pocza†ku czerwca oczywiście pierwsza była studnia i prąd budowlany, następnie fundamenty. I tak o to ruszyliśmy. Niestety teren nie był za równy i względem drogi wypadaliśmy poniżej stad wyznaczone 0 pokazało nam że musimy dać o 3 rzędy bloczka wyżej.
2 DZIEŃ BUDOWY
Fundamenty cz2
Dalsze prace z fundamentami a dokładnie zalanie betonem.
30 DZIEŃ BUDOWY
Zaczynamy murowanie ścian
Czas na ściany :) Bloczki zjechały zaczynamy murowanie. Zdecydowaliśmy się na solbet.
105 DZIEŃ BUDOWY
Szalowanie pod strop
Mury stoją czas szalować pod strop. Te okna i te widoki z kuchni już się nie możemy doczekać kiedy bedziemy je widzieć rano pijąc kawkę.
112 DZIEŃ BUDOWY
Strop gotowy do zalania i podlania
Stali iczie że ho ho :) Jak widać zbrojenie konkretne jest tego budnyku. Na zdjęciach widać jedną z naszych adaptacji projektu. Belka przez środek salonu. Niebawem zdradzimy w jakim jest ona celu :) Napewno kiedyś daje nam możliwość zrobienia antresoli z biblioteczką.
112 DZIEŃ BUDOWY
Murujemy piętro
Po stropie przyszedł czas na murowanie piętra i szykowanie się na więźbę dachową.
127 DZIEŃ BUDOWY
Więźba dachowa
Ruszamy z więźbą dachową :) dokonalśmy małej modyfikacji pozbywając się konstrukcji stalowej i robiąc dach w całości z drewna w związku z tym że montujemy blachę na rąbek nie widzieliśmy sensu by robić to na stali. Zaoszczędziliśmy dzięki temu jakieś 40 tys.
130 DZIEŃ BUDOWY
Schody wiszące
Schody wiszące, zawsze nam się podobały więc postanowiliśmy i tu zmodyfikować projekt :) Czy wyszło lepiej niż betonowe zdecydujcie sami :)
140 DZIEŃ BUDOWY
Okna i drzwi
okna
148 DZIEŃ BUDOWY
Dach gotowy do pokrycia
Mamy to - Dach przykryty można zaczynać ciekawsze prace jak montaż okien i drzwi, elektrykę, hydraulikę, rekuperację oj będzie się niebawem działo.
Brak komentarzy