Gotowe projekty ogrodów

Dlaczego warto go kupić?

Krótki czas

Dokumentację projektową otrzymasz już kilka dni po zamówieniu projektu ogrodu. Czasami ten czas wydłuża się maksymalnie do 2 miesięcy od momentu zamówienia. Dzieje się tak tylko wtedy, jeśli musimy zaktualizować lub dopiero przygotować projekt. Jest to mimo wszystko i tak zdecydowanie krócej niż zamówienie projektu ogrodu pod indywidualne zamówienie, gdzie czas realizacji projektu może wynosić nawet kilka miesięcy.

Spójność z bryłą i wnętrzem domu

Ogród musi współgrać i stanowić całość z domem HOMEKONCEPT — jego wnętrzem oraz elewacją. Nasze ogrody stanowią dopełnienie pięknych i funkcjonalnych wnętrz oraz brył domów. Projektując gotowy ogród, tworzymy wizję całej przestrzeni wokół domu, elewacji, ogrodzeń, strefy frontowej i ogrodowej, które są ze sobą spójne stylistycznie i funkcjonalnie.

Niska cena

Koszt zakupu dokumentacji projektowej gotowego projektu ogrodu jest bardzo atrakcyjny i stanowi niewielki ułamek kwoty, jaką należy zapłacić za projekt indywidualny.

Praktyczne podejście

Wiemy, że nie zawsze macie czas na prace w ogrodzie. Dlatego projektując ogród do projektu domu HOMEKONCEPT, stawiamy na praktyczne rozwiązania! Proponujemy niewielką liczbę gatunków roślin do tego łatwych w pielęgnacji i atrakcyjnych przez większą część roku. Jeśli dodamy do tego odmiany zimozielone i niewymagające zbytnich zabiegów pielęgnacyjnych, to mamy gwarancję ogrodu mało obsługowego.

Sprawdzone rozwiązania

Projektując ogród do każdego domu HOMEKONCEPT, staramy się tworzyć piękną, nowoczesną i niewymagającą zbytnich zabiegów pielęgnacyjnych przestrzeń. W projektach stosujemy tylko i wyłącznie sprawdzone rozwiązania i materiały.

Usługa adaptacji

Oferujemy usługę adaptacji gotowego projektu ogrodu do Twojej działki.

gotowe projekty ogrodów

CO ZAWIERA GOTOWY PROJEKT OGRODU?

Każdy projekt domu HOMEKONCEPT, który prezentujemy na naszej stronie internetowej, ma przygotowaną aranżację ogrodu. Na wizualizacjach mamy zaplanowane podjazdy, ścieżki, oświetlenie, roślinność.


Dokumentacja techniczna gotowego projektu ogrodu stanowi rozwinięcie wizualizacji ogrodu widocznego przy danym projekcie domu. Gotowy projekt ogrodu jest projektem modelowym, który został przygotowany dla standardowych wymiarów działek o kształcie prostokątnym i powierzchni ok. 10-15 ar.

Skład dokumentacji projektowej

​Projekt koncepcyjny

(rysunek w formacie A3) – jest to przygotowany przez nas rzut działki w skali, obejmujący główne rozmieszczenie elementów projektowanych oraz układ funkcjonalny ogrodu, układ kompozycji, w tym nawierzchni i rabat.

​Projekt nawierzchni i obrzeży

(rysunek w formacie A3) – rzut w skali, układ nawierzchni projektowanej i ustalenie materiałów, np. kostka brukowa, płyty tarasowe oraz układu rozmieszczenia obrzeży rozdzielających projektowane nawierzchnie. Projekt zawiera wyliczenie powierzchni poszczególnych nawierzchni w m² oraz wyliczenie ilości poszczególnych obrzeży.

​Projekt wymiarowania

(rysunek w formacie A3) – rzut w skali, przedstawiający wymiary projektowanych elementów i odległości między poszczególnymi elementami.

​Projekt ukształtowania terenu

(rysunek w formacie A3) – rzut w skali, z podaniem projektowanych wysokości (kot wysokościowych).

​Projekt oświetlenia​

(rysunek w formacie A3) – rzut w skali, obejmujący rozmieszczenie oświetlenia w ogrodzie w postaci punktów świetlnych, znajdziecie tam wskazanie konkretnych typów, modeli oświetlenia i zdjęć proponowanych produktów.

Projekt roślinności

(rysunek w formacie A3) – rzut w skali, z dokładnym wykazem roślinności wg kolorystyki kwitnienia, z podziałem na drzewa, krzewy, byliny, trawy ozdobne oraz co najważniejsze znajdziecie tam rozstawę nasadzeń (dokładną liczbę roślin, jaką potrzebujecie na metr kwadratowy lub na metr bieżący ogrodu),

​Roślinność - wykaz materiałów

jest to tabela, w której znajdują się zdjęcia roślin, ich polskie i łacińskie nazwy, dokładne okresy kwitnienie, rozstawę nasadzeń, ilość roślin potrzebnych do waszego ogródka, maksymalną wysokość roślin oraz ewentualne uwagi co do pielęgnacji lub nasadzeń. Pamiętajcie, że w gotowych ogrodach do domów HOMEKONCEPT proponujemy tylko rośliny dostępne na rynku polskim.

​Nawierzchnie i obrzeża - wykaz materiałów

jest to tabela, w której znajdują się nazwy produktów, które zostały przewidziane w projekcie ogrodu, informacje gdzie można je kupić, kolor, opis techniczny, liczba szt., m² lub mb oraz propozycje zamienników. Proponowane rozwiązania uwzględniają materiały dostępne na rynku polskim.

Wyposażenie dodatkowe – wykaz materiałów

to dokładny wykaz mebli, donic, placów zabaw, elementów wodnych typu stoły wodne, grilli gazowych, palenisk itp. Wykaz przygotowany jest w formie tabeli z nazwami produktów, kolorem, wymiarami, ilością potrzebnych sztuk. Aby ułatwić proces wykonawczy ogrodu znajdziecie tam namiary na sklepy lub producentów oraz propozycje zamienników.

​Wytyczne pielęgnacyjne wybranych gatunków roślin

Opis założeń koncepcyjnych.

to dokładny wykaz mebli, donic, placów zabaw, elementów wodnych typu stoły wodne, grilli gazowych, palenisk itp. Wykaz przygotowany jest w formie tabeli z nazwami produktów, kolorem, wymiarami, ilością potrzebnych sztuk. Aby ułatwić proces wykonawczy ogrodu, znajdziecie tam namiary na sklepy lub producentów oraz propozycje zamienników.

Zobacz przykładowy projekt ogrodu

Zobacz projekt ogrodu
Jak dopasować gotowy projekt ogrodu do swojej działki?

Najważniejsze, że można to zrobić w pełni samodzielnie! 

Powierzchnia działek w gotowych projektach ogrodów została dopasowana do wybranych domów katalogowych i w większości przypadków ma kształt prostokąta, który obejmuje obszar około 10-15 ar. 


Jeśli indywidualny wymiar działki i/lub ukształtowanie terenu różnią się od tego, który zaproponowaliśmy w gotowym projekcie ogrodu wystarczy za pomocą prostego przelicznika, dokonać niezbędnej adaptacji polegającej na:

  • przeliczeniu powierzchni nawierzchni według planszy wymiarowania i faktycznych wymiarów w ogrodzie,
  • przeliczeniu ilości nasadzeń roślin wzdłuż ogrodzenia według informacji podanej w projekcie o liczbie sztuk nasadzeń danej rośliny w przeliczeniu na 1 mb lub 1m2.


Doświadczony wykonawca ogrodu (ogrodnik czy brukarz) jest w stanie sam dokonać takich przeliczeń, porównując gotowy projekt ogrodu z faktycznymi wymiarami działki. W razie jakichkolwiek trudności – oferujemy wsparcie naszych specjalistów i usługę adaptacji gotowego projektu ogrodu do indywidualnych wymiarów działki.

Gotowe projekty ogrodów

Na czym polega usługa adaptacji gotowego projektu ogrodu?

Adaptacja gotowego projektu do Twojej działki to dodatkowo płatna usługa, która polega na dopasowaniu projektu ogrodu do:

  • ​metrażu działki
  • ukształtowania terenu
  • istniejącej infrastruktury
  • nasłonecznienia, rodzaju gleby i innych uwarunkowań mających wpływ na prawidłowy rozwój roślin
  • Twoich indywidualnych wytycznych w zakresie doboru roślinności i materiałów (np. nawierzchni, obrzeży, schodów, mebli, donic itp.)
  • Twoich pomysłów na dodatkowe wyposażenie ogrodu w elementy takie jak: altana, pergola, basen, domek dla dzieci, ogrodzenie frontowe z altaną śmietnikową, miejsce na ognisko, warzywnik itp.

Służymy poradą architektów krajobrazu i doświadczonych ogrodników. Usługę wyceniamy indywidualnie w zależności od wybranego zakresu adaptacji.

TelefonMailWWW