Zmiany w gotowym projekcie domu

Masz już wybrany swój jedyny, idealny, gotowy projekt domu. Zamykasz oczy, widzisz siebie na tarasie z kubkiem kawy o poranku i czujesz pełen zachwyt. Co jednak w sytuacji, kiedy potrzebujesz większej personalizacji projektu w celu idealnego dostosowania go do własnych potrzeb? Albo Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego wymusza wprowadzenie określonych modyfikacji w projekcie? Czytaj dalej!

Nowoczesna stodoła - gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 91

PROJEKT DOMU HOMEKONCEPT 91.

DOPASUJ HOMEKONCEPT DO SIEBIE!

W HOMEKONCEPT doskonale rozumiemy, że chcesz maksymalnie dostosować dom do potrzeb Twojej rodziny. Dlatego w każdym gotowym projekcie HK możliwe jest wprowadzenie zmian, które obejmują m.in.:

  • realizację budynku w lustrzanym odbiciu,
  • dostosowanie fundamentów do zastanych warunków geotechnicznych w miejscu posadowienia obiektu,
  • zmianę technologii wykonania domu, np. materiałów ściennych, izolacyjnych, czy wykończeniowych,
  • zmianę rodzajów stropów przy zachowaniu układu konstrukcyjnego oraz wymaganej wytrzymałości,
  • zmianę pokrycia dachowego na ciężkie po dostosowaniu konstrukcji budynku do zwiększonego ciężaru pokrycia dachowego,
  • zmianę kąta nachylenia dachu w granicach 5%,
  • podpiwniczenia budynku lub rezygnacji z podpiwniczenia,
  • zmianę lokalizacji ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych (przy zachowaniu nośności elementów konstrukcyjnych budynku),
  • zmianę wykonania wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zgodnie z uzyskanymi warunkami zapewnienia dostaw mediów do budynku mieszkalnego.
Zadaszony taras w nowoczesnym projekcie domu z widokiem na jezioro - HOMEKONCEPT 89

PROJEKT DOMU HOMEKONCEPT 89.

Decydując się na zakup gotowego projektu domu należy mieć świadomość, że w celu uzyskania pozwolenia na budowę, musi on zostać dostosowany do warunków miejscowych przez architekta adaptującego. Adaptacja projektu polega na sprawdzeniu założeń projektowych z warunkami miejscowymi takimi jak wytyczne MPZP lub Warunków Zabudowy, obciążenia konstrukcji zależne od lokalizacji, warunki gruntowo-wodne, uzbrojenie terenu czy decyzje środowiskowe. Dodatkowo zadaniem architekta adaptującego jest przygotowanie zagospodarowania terenu. To właśnie na etapie adaptacji można wprowadzić do projektu wszelkie zmiany.

Warto dodać, że adaptacja projektu gotowego stanowi gwarancję na to, że budynek będzie zgodny z obowiązującymi przepisami oraz bezpieczny w użytkowaniu. Wyboru architekta adaptującego dokonuje samodzielnie Inwestor. W sytuacji, kiedy brak Ci rozeznania wśród sprawdzonych architektów adaptujących, możesz zgłosić się do nas z prośbą o polecenie współpracującego z nami architekta, który proces adaptacji zakupionego od nas projektu domu przeprowadzi w sposób zaufany i bezpieczny. Od niedawna adaptację gotowego projektu w Krakowie i okolicach możesz wykonać także u nas! Prosto, sprawnie i skutecznie. :) Skontaktuj się z naszym doradcą i poznaj naszą nową usługę!

Skontaktuj się z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
20 lutego 2024

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
19 lutego 2024

LPU 67 Thermo – brama energooszczędna

STREFA PARTNERA HK
18 lutego 2024

Fakty i mity dotyczące aluminium. Co warto wiedzieć o oknach i drzwiach wykonanych z tego surowca?