Wygodne i funkcjonalne kuchnie HOMEKONCEPT

Klienci wybierający gotowe projekty domów HOMEKONCEPT zwracają szczególną uwagę nie tylko na bryłę budynku oraz oryginalne rozwiązania architektoniczne, ale przede wszystkim na wnętrza swojego wymarzonego domu. W trakcie przeglądania projektów analizują z uwagą ilość i wielkość pomieszczeń, wzajemne ich usytuowanie względem siebie oraz komfort całego budynku. Bardzo ważna jest także strefa dzienna budynku, w której oprócz salonu bardzo istotną rolę pełni wygodna i funkcjonalna kuchni.

Strefy funkcjonalne w nowoczesnej kuchni

Kuchnie w domach HOMEKONCEPT zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyróżniały się piękną, nowoczesną stylistyką oraz były wygodne w trakcie codziennego przygotowywania posiłków. W zależności od wielkości i kształtu pomieszczenia dostosowuje się układ blatów roboczych, rozmieszczenie sprzętów AGD, zlewozmywaka i szafek, aby tworzyły tzw. trójkąt roboczy, ułatwiający prace kuchenne.

Okazuje się, że przygotowywanie śniadania, obiadu lub kolacji zawsze zaczyna się od wyjęcia produktów z lodówki. Później na blacie roboczym poddaje się je dalszej obróbce – np. obiera warzywa i owoce, kroi i przygotowuje posiłek. :) W pobliżu musi znajdować się także zlewozmywak, aby można wszystko dokładnie wypłukać oraz kuchenka i piekarnik. Rozmieszczenie tych wszystkich stref w zasięgu ręki zapewni sprawną pracę w każdej kuchni.

W niewielkiej kuchni warto także zainstalować wysoką zabudowę kuchenną, pozwalającą przechowywać produkty spożywcze, sprzęt AGD, talerzy i garnków w zamknięciu, przez co w pomieszczeniu będzie można łatwiej zadbać o czystość i porządek.

Kuchnia w projekcie domu HOMEKONCEPT 53
Kuchnia z wysoką zabudową w projekcie domu HOMEKONCEPT 53.

Optymalny kształt kuchni

Wnętrze kuchni można urządzić na kilka różnych sposobów. W zależności od układu pomieszczenia zabudowa kuchenna może przybrać kształt litery L lub U (HOMEKONCEPT 46), czy G (HOMEKONCEPT 42). Przy długich i wąskich kuchniach blaty robocze ustawia się równolegle do siebie (HOMEKONCEPT 29). W dużych pomieszczeniach całość sprzętów może być umieszczona w jednym rzędzie. Innym rozwiązaniem jest wydzielenie samodzielnej wyspy z zapewnionym dostępem do blatu z każdej strony.

W przypadku braku miejsca na takie rozwiązanie można oddzielić kuchnię od jadalni niewielkim blatem śniadaniowym, który od strony kuchni będzie zabudowany niskimi szafkami (HOMEKONCEPT 36). To ostatnie rozwiązanie umożliwia funkcjonalne oddzielenie otwartej kuchni od pozostałej części strefy dziennej.

Gotowe projekty aranżacji wnętrz

W ofercie HOMEKONCEPT znajdziesz kilkadziesiąt gotowych aranżacji wnętrz do wybranych projektów domów. Projekty wnętrz obejmują pomieszczenia strefy dziennej – kuchnię, jadalnię i salon. Zamawiając gotowy projekt otrzymasz zestaw rozwiązań umożliwiający urządzenie pomieszczeń zgodne z załączoną wizualizacją oraz projektem technicznym.

Jeżeli szukasz pomysłu na piękne wnętrza – serdecznie zapraszamy do współpracy.

Wybierz projekt HOMEKONCEPT z doradcą projektowym

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO