Rekuperacja chroni przed smogiem

Czy wiesz, że rekuperacja także filtruje nawiewane powietrze? Oznacza to, że zanim świeże, zewnętrzne powietrze trafi do pomieszczeń, w całości przechodzi przez filtr nawiewny w rekuperatorze. Fabrycznie rekuperator wyposażony jest w filtr klasy G4, który zatrzymuje od 50-90% większych zanieczyszczeń. Jednak, aby oczyścić z drobnych zanieczyszczeń smogowych nawiewane powietrze, w rekuperatorze należy zastosować filtr F7 o podwyższonej klasie filtracji.

Czerwony filtr F7 Rekuperatory
Czerwony filtr F7.

Aby oczyścić powietrze z drobnych cząsteczek zawieszonych w powietrzu, na wejściu świeżego powietrza do rekuperatora należy zamontować czerwony filtr F7. Filtr F7 zatrzymuje aż 90-95% pyłu PM10 – głównego składnika smogu. 80-85% pyłu PM2.5 oraz 70-75% najdrobniejszego pyłu  PM1.

Rekuperator AerisNext Rekuperatory
Rekuperator AERISnext fabrycznie wyposażony jest w dwa filtry
o podstawowej klasie filtracji G4.

Pył PM10, którego jest najwięcej w smogu, jest bardzo niebezpieczny. Zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Składa się z mieszaniny cząstek zawieszonych w powietrzu, będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych oraz substancji toksycznych, metali ciężkich, furanów i dioksyn – bardzo niebezpiecznych dla zdrowia.

Wymiana filtrów w rekuperatorze jest bardzo ważna. To od niej zależy, czy system rekuperacji będzie efektywnie oczyszczał nawiewane powietrze. Filtry należy zmieniać co najmniej raz na pół roku, jednak ich czystość warto sprawdzać częściej. Gdy są zabrudzone, po prostu należy wymienić je na nowe. Filtry z rekuperatora nie nadają się do prania, gdyż woda zniszczy ich właściwości filtracyjne. Jeżeli zauważysz tylko niewielkie zabrudzenia, filtr możesz delikatnie odkurzyć, jednak po upływie kolejnych kilku miesięcy, trzeba go definitywnie wymienić na nowy.

Gdy zadba się o czystość filtrów w rekuperatorze, można być pewnym, że nawiewane do domu powietrze jest nie tylko świeże, o niskiej zawartości dwutlenku węgla, ale również pozbawione kurzu i zanieczyszczeń.

System rekuperacji umożliwia również bardziej zaawansowane oczyszczanie powietrza. Urządzenie OXYinside działające w aktywnej technologii promieniowej jonizacji katalitycznej połączonej z molekularną aktywacją powietrza oczyszcza nawiewany strumień powietrza z zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Urządzenie montowane jest tuż przy rekuperatorze i skutecznie usuwa: bakterie, wirusy, alergeny, roztocza, pleśń oraz grzyby. OXYinside dodatkowo także wyposaża powietrze w jony ujemne, czyli jonizuje nawiewane powietrze.

Rekuperacja więc to nie tylko oszczędności na ogrzewaniu, ale także szansa oddychania filtrowanym, świeżym powietrzem w wentylowanych pomieszczeniach.

Napisz, by otrzymać indywidualną ofertę na montaż rekuperacji: www.rekuperatory.pl

Urządzenie OXYinside oczyszcza w sposób zaawansowany
oraz jonizuje nawiewane powietrze.
Oczyszczone powietrze dzięki rekuperacji
Bakterie, grzyby, pyłki i pleśnie: ich likwidacja z powietrza w domu może być
szczególnie ważna dla alergików.
Filtr rekuperatora po 4 miesiącach użytkowania
Tak wygląda filtr, który umieszczony był na wejściu świeżego powietrza
do rekuperatora AERIS po 4 miesiącach użytkowania.
Wymiana filtra w rekuperatorze Aeris
Wymiana filtra w rekuperatorach AERIS i AERISnext jest bardzo łatwa:
ręcznie otwierasz klapkę filtra i wymieniasz go na nowy.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
20 lutego 2024

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
19 lutego 2024

LPU 67 Thermo – brama energooszczędna

STREFA PARTNERA HK
18 lutego 2024

Fakty i mity dotyczące aluminium. Co warto wiedzieć o oknach i drzwiach wykonanych z tego surowca?