Poznaj swoją działkę – portal e-mapa.net

Wybór projektu domu, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania jest już za Tobą? Świetnie! Musisz jeszcze pamiętać, że powinien on zostać dostosowany do działki, którą dysponujesz. Jeśli jeszcze jej nie wybrałeś lub chcesz odkryć tajemnice jakie skrywa posiadana przez Ciebie parcela, przeczytaj poniższy artykuł. Przedstawiamy w nim wygodną ścieżkę wiedzy po portalu e-mapa.net, której przejście pozwoli Ci lepiej poznać Twoją działkę.

E-mapa.net to interaktywna mapa Polski stanowiąca ogromną bazę informacji o nieruchomościach na terenie kraju. To właśnie na tym geoportalu w łatwy sposób odnajdziesz wszystkie istotne informacje o Twojej działce, które nie tylko pomogą Ci ją lepiej poznać, ale będą kluczowe dla naszych architektów przy wykonywaniu koncepcji zagospodarowania terenu (np. numer działki, nazwa obrębu, nazwa gminy czy identyfikator działki).

Wyszukiwanie działki za pomocą portalu e-mapa.net

Krok I. Otwórz stronę internetową: https://polska.e-mapa.net/

1. W lewej części strony zostało umieszczone drzewko warstw, które zawierają różnorodne grupy danych. Dzięki takiej klasyfikacji w łatwy sposób włączysz/wyłączysz na mapie konkretną treść (np. siatkę dróg, rysunek Planu Miejscowego, uzbrojenie terenu, itd.). Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz. 🙂

2. W prawym górnym rogu została umieszczona wyszukiwarka działek.

Poznaj swoją działkę - portal emapa - HOMEKONCEPT
Geoportal Otwartych Danych Przestrzenny e-mapa.net –
warstwy i wyszukiwarka działek.

Krok II. Istnieją dwa sposoby na wyszukanie wybranej działki. Oczywiście zaprezentujemy Ci każdy z nich.

1. Nikogo zapewne nie zdziwi, że pierwszym rozwiązaniem na odnalezienie parceli jest wprowadzenie w wyszukiwarkę jej dokładnego adresu (u nas przykładowo adres biura HOMEKONCEPT).

Wyszukiwanie działki na geoportalu e-mapa
Wyszukiwanie działki na portalu e-mapa.net
za pomocą adresu.

2. Drugi sposób to podanie numeru działki. Kliknij w polu wyszukiwarki kartę ”Działki”, a następnie wybierz z listy właściwy powiat, gminę, obręb oraz wpisz jej numer.

Wyszukiwanie działki po numerze - emapa - poznaj swoją działkę pod budowę HOMEKONCEPT
Wyszukiwanie działki na portalu e-mapa.net
za pomocą jej numeru.

Krok III. Udało się! Szukana działka została zaznaczona żółtą obwiednią.

Działka na portalu emapa - HOMEKONCEPT
Oznaczenie wyszukiwanej działki na portalu e-mapa.net.
Działka na portalu emapa - HOMEKONCEPT
Dane wyszukiwanej działki, niezbędne do wykonania koncepcji zagospodarowania terenu.

Krok IV. Żeby zachować odnalezioną treść „na później” i móc do niej szybko wrócić na dalszych etapach budowy, możesz również wygenerować gotowy link ze swoją działką. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli o projekcie domu rozmawiasz już z naszym doradcą. Przesyłając link do nas wraz z podstawowymi informacjami o działce (nazwa gminy, nazwa obrębu, numer), będziemy mieli pełen dostęp do analizowanego terenu, a opracowanie będzie maksymalnie dokładne.

Aby wygenerować link do wyszukanej działki, w polu podsumowania kliknij w niebieski napis „inne”. Następnie kliknij napis ”link”.

Generowanie linka do działki na portalu emapa
Generowanie linka do wyszukiwanej działki.

W nowej karcie wyszukiwarki internetowej otworzy się ten sam obraz wyszukania działki, ale w polu gdzie wpisujemy adres strony pojawi się tekst, który będzie linkiem do wyszukania.

Wygenerowany link działki na geoportalu - HOMEKONCEPT
Link do działki.

I gotowe! W ten sposób zachowujesz dokładne informacje o wybranej działce, które z pewnością okażą się niezwykle pomocne w kolejnych częściach naszej wspólnej przygody. 🙂

Skontaktuj się z doradcą projektowym HOMEKONCEPT

Powiedz nam czego potrzebujesz Ty i Twoja rodzina. Nasi doradcy projektowi odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania i zaproponują gotowe projekty domów dopasowane do Twoich wymagań.

Na Twoje życzenie wrysujemy projekt w działkę, przedstawimy Ci opcje dojazdu do domu i zaproponujemy jego optymalne usytuowanie względem stron świata. A wszystko to, byś cieszył się komfortem i wygodą – bez żadnych niespodzianek po drodze do realizacji swojego marzenia!

Wybierz projekt nowoczesnego domu - gotowe rozwiązania HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO