Pomysł na HOMEKONCEPT – rozmowa z Karoliną Zagrodzką HOUSE LOVES

Każdy z nas marzy o swoim własnym miejscu na ziemi. Jest nim z pewnością własny dom – przemyślany pod względem funkcjonalnym, będący schronieniem, oazą, ale i punktem rekreacji.

Przeglądając na grupie FB realizacje projektów HOMEKONCEPT widzimy ile kreatywnej energii wnosicie do swoich domów i jak ważne są dla Was najdrobniejsze detale, które czynią z wybranego projektu dom marzeń. Dla jednych gotowy projekt domu jest maksymalnym ułatwieniem zadania, a dla drugich zagwozdką jak wprowadzić w nim wszelkie zmiany, dzięki którym komfort życia całej rodziny osiągnie zadowalający poziom.

Artykuł ten to odpowiedź na wszelkie “ale” tych, którzy nadal zastanawiają się jak to jest z tymi gotowymi projektami domów.

Jest to też dla nas moment specjalny. Pierwszy raz na łamach naszego bloga publikujemy wywiad z właścicielką domu HOMEKONCEPT. Liczymy, że tym samym zainspirujemy Was do chwalenia się własnymi realizacjami w ramach naszego nowego Programu Realizacje.

Zapraszamy do zapoznania się z punktem widzenia projektantki wnętrz, która zdecydowała się na budowę domu według projektu HOMEKONCEPT. Pani Karoliny przedstawiać nie trzeba – jeżeli śledzicie realizacje naszych domów, jesteśmy pewni, że zachwycający dom HOUSE LOVES jest Wam doskonale znany!

HOMEKONCEPT 01 House Loves - gotowy projekt domu dla wszystkich
Witamy w domu HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES, w którym spełnia się amerykański sen!

Rozmowa z Karoliną Zagrodzką | HOUSE LOVES |

Pani Karolino, proste pytanie na początek. Dlaczego HOMEKONCEPT?

Budując 6 lat temu nasz dom, na rynku nie było zbyt wielu pracowni projektowych, które proponowały nowoczesne rozwiązania i trochę inne spojrzenie na polski dom. Projekty HOMEKONCEPT były pierwszymi, które wpadły nam w oko, a wśród niewielkiej (w tamtych czasach) kolekcji znaleźliśmy domy, które przedstawiały niekonwencjonalne podejście do budownictwa – z ciekawymi belkami, których wygląd jest niezwykle unikatowy i zachwyca nas do dzisiaj. Jeden z nich szczególnie zwrócił naszą uwagę…

Projekt HOMEKONCEPT 01, który robi furorę na blogu HOUSE LOVES. Czy była miłość od pierwszego wejrzenia? 🙂 Co zadecydowało o wyborze właśnie tego projektu?

Projekt, który wybraliśmy, czyli HOMEKONCEPT 01 rzeczywiście zachwycił nas swoją nietuzinkową formą i geometrią domu z zewnątrz. Bryła domu bardzo nam się spodobała, ale co ważniejsze dla mnie jako projektanta wnętrz proponowany układ wnętrz rozplanowany był w taki sposób, że mogłam go dopasować w 100% do naszego stylu życia. W żaden sposób konstrukcja domu nie ograniczała nas w nanoszeniu zmian, co dla mnie – jako projektanta wnętrz – było szalenie ważne. Duża przestrzeń w salonie, w której mogłam bez problemu usunąć słupy i ścianki, na piętrze analogiczna sytuacja – ścianki, które mogły być przeorganizowane na nasz sposób. Decydując się na HomeKONCEPT wiedziałam jaki styl chcę wprowadzić do naszej domowej przestrzeni, a swoboda w dostosowaniu go do naszych potrzeb tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że wybór tego projektu to świetna decyzja, z której po tych kilku latach nadal jesteśmy bardzo zadowoleni. Poza tym musieliśmy wtedy kupić gotowy projekt, nie mogliśmy czekać na taki zaprojektowany indywidualnie – nie mieliśmy gdzie mieszkać i czas się bardzo liczył. Wybierając projekt HOMEKONCEPT 01 dostaliśmy wszystko co na ten moment było dla nas istotne – gotowy projekt od ręki z ciekawą bryłą wyróżniającą się z otoczenia i niczym nieograniczone możliwości konfiguracji środka na własny sposób.

Ogromnie mnie to cieszy! Zanim przejdziemy jednak do wprowadzonych zmian – czy któreś z proponowanych rozwiązań zaintrygowało Panią szczególnie?

Nie ukrywam, że elementem tym jest typowa dla HOMEKONCEPT belka – znak rozpoznawczy, który według mnie robi całą robotę. Sprawia ona, że ten dom wygląda niesamowicie dobrze i nadal się nim zachwycam. Tym wygrywacie, macie po prostu genialnie wyeksponowane TO COŚ.

Szczególnym trikiem w układzie, który przekonał mnie do tego projektu tak maksymalnie, jest możliwość wejścia do wiatrołapu zarówno od strony garażu, ogrodu jak i frontu domu. To bardzo unikatowe rozwiązanie, które dla mnie jest najwygodniejszą opcją. Często jest tak, że od strony ogrodu zaproponowane jest tylko wejście przez salon. Dla osób pracujących wiosną w ogrodzie wejście do domu równoznaczne jest więc z przejściem przez całą strefę dzienną właśnie w tym roboczym wydaniu – z ziemią i trawą wszędzie. Zamysł takiego układu, że z każdego miejsca można wejść do wiatrołapu jest po prostu fantastyczny i spełnił nasze oczekiwania.

Belka HOMEKONCEPT - charakterystyczny element nowoczesnych domów HK
Białe belkowanie w HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES – charakterystyczny element, który przyciąga wzrok.

Trudno się tutaj nie zgodzić – faktycznie belka HOMEKONCEPT jest jednym z najważniejszych elementów stylistycznych projektów HK i miło nam słyszeć, że to nie tylko nasza opinia. 🙂 Wśród inwestorów i wykonawców zdania na jej temat są podzielone. A przecież ten element można wykonać naprawdę łatwo! Mamy nawet o tym cały wpis na blogu.

>> PRZECZYTAJ <<

Ale kończąc już temat o słynnym belkowaniu… Czas na chwalenie się zmianami w Państwa projekcie.

Jako projektantka wnętrz po prostu nie mogłam nie dostosować domu do nas. 🙂 Opowiadając o tym skupię się może na strefie dziennej, bo to ona jest dla mnie centrum rodzinnego życia. Główną zmianą, którą wprowadziłam jest poszerzenie domu o 1,5 m w osi ściany zewnętrznej po lewej stronie – tak by salon i kuchnia były o te 1,5 m szersze. Wszystkie pozostałe zmiany opisuję dokładnie na moim blogu, na który serdecznie zapraszam!

>> Mój HOMEKONCEPT 01 po zmianach

Wszystko zaczęło się od marzeń o dużej strefie dziennej – z miejscem na ogromny stół, który w każdym momencie gotowy jest na przyjęcie niezapowiedzianych gości. Dlatego zdecydowałam się usunąć ścianę nośną stojącą wzdłuż schodów w jadalni. W tej strefie usunęłam także podłużne okno w salonie, które uniemożliwiało przearanżowanie przestrzeni salonu w odwrotnym kierunku niż przez Was sugerowany. Jak dla mnie okien w tym pomieszczeniu jest teraz wystarczająco dużo.

Rozświetlony salon w projekcie domu HOMEKONCEPT 01 zaprojektowany przez House Loves
Ten stół zachwyca i nas! Doskonale odnajduje się we wnętrzu HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES
zaaranżowanym w stylu amerykańskim.

Zmianę w oknach naniosłam także w kuchni – zamieniłam te narożne na jedno dłuższe z przodu i drugie krótsze z boku. Układ szafek w kuchni stał się dzięki temu dla mnie po prostu wygodniejszy.

Kuchnia House Loves w gotowym projekcie domu HOMEKONCEPT 01
Kuchnia z jadalnią zostały maksymalnie przemyślane i dopracowane przez Panią Karolinę
w najdrobniejszym szczególe.

Kominek narożny proponowany przez Państwa w tym projekcie to bardzo nowoczesna forma. Trzymając się stylu HOUSE LOVES (czyli mieszanki modern country, stylu angielskiego i scandi) ustawiłam go po skosie. Zabrało to trochę przestrzeni, ale jest teraz spójne z moimi założeniami.

Aranżacja salonu HOMEKONCEPT 01 w stylu amerykańskim - projekt wnętrza House Loves
Najsłynniejszy salon na polskim Instagramie. Salon HOUSE LOVES z projektu HomeKONCEPT 01.

Wszystkie te większe i mniejsze zmiany składają się na mój idealny dom, w stylu amerykańskim, którego nie mogłam osiągnąć na zewnątrz, ale wewnątrz jak najbardziej.

Dokładnie ta myśl przyświeca nam w HOMEKONCEPT! Chcemy aby każdy HOMEKONCEPT był dopasowany do stylu życia i wymagań rodziny teraz i za 20 lat. Projekty HK są na tyle elastyczne, że łatwo to zrobić. A dom i jego wnętrza muszą być przecież odbiciem charakterów wszystkich domowników.

Zgadzam się z tym! Wnętrza HOMEKONCEPT zawsze odzwierciedlają charakter bryły projektu i są w pełni spójne z założeniami Państwa stylu. W HOUSE LOVES wnętrza, które projektujemy mają trochę amerykański styl i nasz HOMEKONCEPT 01 również przybrał zupełnie inną odsłonę. Miałam natomiast przyjemność projektowania już kilku domów HOMEKONCEPT i co jest bardzo ważne – nowoczesność bryły HomeKONCEPT jeśli ktoś ma dużą wyobraźnię, można dopasować do wnętrz zaaranżowanych także w innych stylach. Myślę tutaj np. o loftowych przestrzeniach jak w projektowanym przez nas HOMEKONCEPT 11 NYLOFT czy HOMEKONCEPT 02 DIM RIVIERA, który zaprojektowaliśmy w stylu farmhouse and french riviera. Mam wrażenie, że styl HOMEKONCEPT będzie też pasował do stylu chic – bardzo eleganckiego, ze złotem, welurem i marmurem w roli głównej. W proponowanym przez Was nowoczesnym wnętrzu można się zakochać, ale na przykładzie prac HOUSE LOVES widać, że klienci zauważają też szerokie możliwości jakie projekty HOMEKONCEPT posiadają i z iloma innymi stylami aranżacji mogą tworzyć spójną całość.

Marzymy o tym by nasza wizja na piękny dom, była zapalnikiem do odkrycia stylu życia każdej rodziny. Jak dobrze, że się to udaje! Pani Karolino, ogromnie dziękuję za inspirującą rozmowę. Pani dom z pewnością oczaruje wszystkich czytelników naszego bloga.

Dziękuję również i mam nadzieję, że ta rozmowa pomoże rozwiać wątpliwości wszystkich zastanawiających się jak łączyć styl bryły z wnętrzem.

HOMEKONCEPT 01 House Loves - realizacja gotowego projektu domu
HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES to stylowy dom z pięknym wnętrzem.

Zmiany w projekcie HomeKONCEPT

Rozmowa z Panią Karoliną utwierdziła nas w pewnym przekonaniu. Klienci HOMEKONCEPT to niesamowicie świadome osoby, które doskonale znają swoje potrzeby. Po prostu wiedzą czego chcą w swoim domu i czego chcą od życia.

Dlatego jeśli spodobał Ci się projekt z naszej kolekcji, ale zastanawiasz się nad innym rozmieszczeniem pomieszczeń lub zmianą ich funkcji – skontaktuj się z nami! W ramach usługi dodatkowej ZMIANY W PROJEKCIE, architekci zastanowią się w jaki sposób zamienić Twoje wizje w realny projekt spełniający potrzeby Twojej rodziny.

Pomysł na HOMEKONCEPT - wywiad House Loves - Kamila Banajska-Socha

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.