Pomysł na HOMEKONCEPT - realizacja HK 31 L

Wymarzone miejsce na ziemi, schronienie, azyl, własna przestrzeń… Wielu z nas dochodzi w swoim życiu do momentu, w którym marzenia o takim miejscu stają się celem. Celem, do którego najpierw dąży się z małą dozą nieśmiałości i niepewności, ale też celem, który napędza nas do efektywnego działania i odhaczania kolejnych punktów z listy „to do”. Zwieńczenie tej drogi rekompensuje wszystkie przeciwności… a o miejscu tym możesz mówić „MÓJ DOM”.

Przygotowując dla miłośników projektów HOMEKONCEPT Program Realizacje, naszą misją było udostępnienie możliwości pochwalenia się spełnionym marzeniem. Tak by wszystkie lata pracy, przemyśleń, udoskonalania zostały docenione przez olbrzymią społeczność. Mieliśmy też nadzieję, że pewna część obserwatorów HOMEKONCEPT zainspiruje się do tego ODWAŻNEGO KROKU i rozpocznie budowę własnego domu. 🙂

Tym krótkim tytułem wstępu przechodzimy do dzisiejszego artykułu, który powstał na bazie rozmowy z Panią Martą Giedz – laureatką Programu Realizacje i szczęśliwą właścicielką domu z projektu HOMEKONCEPT 31 L, który zaaranżowała według własnego pomysłu.

Dom parterowy z garażem i strefą wejściową pod belkowaniem – realizacja – gotowy projekt HOMEKONCEPT 31 L
Nowoczesny HOMEKONCEPT 31 L według pomysłu Pani Marty i Pana Jarka.

Własny pomysł na HomeKONCEPT

Pani Marto, początek naszej rozmowy nie może zacząć się inaczej niż od pytania: dlaczego HOMEKONCEPT?

Projekty HOMEKONCEPT poznaliśmy dzięki naszym nowym sąsiadom, z którymi podjęliśmy decyzję o budowie dwóch nowoczesnych domów HOMEKONCEPT 31 i HOMEKONCEPT 26. Projekty te urzekły nas od pierwszego momentu, ponieważ w tamtym czasie były to jedyne takie projekty domów w Polsce. Wyróżniały się one nie tylko samą bryłą, nowoczesnym stylem, charakterystycznymi dla HOMEKONCEPT opaskami wokół tarasu i garażu, ale także przemyślanym układem, funkcjonalnością i ogromną przestrzenią w części dziennej. Wybór projektu domu parterowego HOMEKONCEPT 31 L dla naszej czteroosobowej rodziny był niemal błyskawiczny – spasował nam idealnie pod działkę, a układ domu był perfekcyjny.

Chyba nie może być lepiej – żyć we własnym HOMEKONCEPT, a zerkając przez okno podziwiać drugi. Przyznaję, że przesłane przez Panią zdjęcia wywołały na nas ogromne wrażenie! Skąd czerpali Państwo inspiracje wnętrzarskie? Czy od początku mieliście plan na własny HOMEKONCEPT?

Pierwsze inspiracje wnętrzarskie zaczerpnęliśmy z Państwa strony i gotowej wizualizacji projektu HOMEKONCEPT 31, która nakierowała nas na styl, w którym zaaranżujemy wnętrze czy w jaki sposób wykonamy elewację domu. Następnie korzystaliśmy z wielu źródeł przeglądając różne strony i platformy z gotowymi realizacjami czy projektami wnętrz. Od początku jednak wiedzieliśmy, że nowoczesny, minimalistyczny i częściowo loftowy styl to jest to w czym czujemy się dobrze. Taki właśnie jest nasz dom.

Strefa dzienna z granatową kanapą, okrągłymi stolikami i dużymi oknami – gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 31 L – pomysł na aranżację
Salon pełen światła – strefa dzienna w projekcie domu HomeKONCEPT 31 L.

Miło mi słyszeć, że propozycja aranżacji domu jaką zaproponowaliśmy stanowiła dla Państwa natchnienie! To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto je opracowywać… i inspirować. Sama realizacja jak i rozmowa z Panią pokazują, że mają Państwo ogromne serce do aranżacji wnętrz i niezwykłe wyczucie. Czy w takim razie w swoim własnym HOMEKONCEPT zachwyca Panią jakiś szczególny element?

Dumni jesteśmy, że w ogóle wybudowaliśmy HOMEKONCEPT marzeń z dwójką małych dzieci i w czasach pandemii! Z pewnością wymagało to od nas wiele wysiłku i zaangażowania, ale jak już się mieszka i korzysta z tych udogodnień to warto było się pomęczyć przez prawie dwa lata budowy. Ogólnie to cały dom nam się niesamowicie podoba, a dzieci są zachwycone. Jeśli jednak miałabym wskazać jakiś konkretny element, który mnie zachwyca to zdecydowanie belkowanie w strefie wejściowej i na tarasie oraz np. wykorzystany przez nas beton na ścianach, oświetlenie sufitowe (tzw. spoty w korytkach) czy lamele na ścianie TV.

Strefa relaksu w domu – salon z granatową kanapą na drewnianych nóżkach, lamele na ścianie i kominek narożny – HOMEKONCEPT 31 L
Lamele na ścianie TV to jeden z ulubionych elementów Pani Marty w aranżacji domu.

Z pewnością wymagało to od Państwa dużo pracy i samozaparcia. Chapeau bas! Dopytując już o sam projekt HOMEKONCEPT 31 – czy wprowadzili w nim Państwo jakieś zmiany?

Dziękuję! Zmiany jakie wprowadziliśmy w projekcie to powiększone okno w jadalni z widokiem na ogród, powiększone drzwi balkonowe w sypialni oraz zmiana usytuowania kominka w salonie. Poza tym konsekwentnie trzymaliśmy się projektu, ponieważ chcieliśmy zachować w 100% wygląd domu, tym bardziej, że wiele rozwiązań było przez Was bardzo dobrze przemyślanych! Osobiście uważam, że wprowadzanie do gotowego projektu zbyt wielu zmian może wpłynąć niekorzystnie na końcowy wygląd bryły czy układ funkcjonalny w środku. A przecież to właśnie w HOMEKONCEPT 31 takim jak zaproponowaliście się zakochaliśmy.

Jadalnia w nowoczesnym domu – drewniany stół na 8 osób – panoramiczne przeszklenia – HOMEKONCEPT 31 L
Jadalnia z powiększonym oknem w projekcie domu HomeKONCEPT 31 L.
Jasna sypialnia w nowoczesnym domu z wyjściem na taras – realizacja projektu domu HOMEKONCEPT 31 L
Sypialnia z powiększonym oknem tarasowym w projekcie domu HomeKONCEPT 31 L.

Pani Marto, myślę, że to miłość z wzajemnością i dom ten odwdzięczy się Państwu wygodą życia i szczęściem. Ja już wiem, że kolejne plany aranżacyjne są opracowane – czy zdradzi Pani naszym czytelnikom czego możemy spodziewać się w przyszłości?

Dokładnie tak! Obecnie naszym priorytetem jest aranżacja i urządzenie całego ogrodu. Tak by znalazło się tu miejsce na relaks jak i zabawę dla dzieci. W dalszej kolejności będzie to z pewnością zakup brakujących w kilku miejscach lamp, szafki pod telewizor i drobnych dodatków do domu, które uzupełnią wystrój i dodadzą wnętrzu przytulności i indywidualnego charakteru.

Kuchnia z czarną zabudową i drewniana wyspą – czarny okap tuba – duże przeszklenie – HOMEKONCEPT 31 L
Kuchnia o zachodzie słońca w HomeKONCEPT 31 L.

W takim razie już nie mogę się doczekać aż Państwa ogród zakwitnie! Bardzo dziękuję za uskrzydlającą wręcz rozmowę. Na jej zakończenie mam jeszcze ostatnie już pytanie: czy z perspektywy czasu ponownie wybraliby Państwo projekt HOMEKONCEPT?

Zdecydowanie wybralibyśmy ponownie projekt HOMEKONCEPT! Uważamy, że wybór naszej 31 był strzałem w 10, bo mieszka się w niej komfortowo i wygodnie. Polecamy innym projekty HOMEKONCEPT – są oryginalne i po prostu wyjątkowe. Dziękuję również za rozmowę.

Taras narożny pod ozdobnym belkowaniem HomeKONCEPT – parterówka HOMEKONCEPT 31 – nowoczesna elewacja
Taras narożny z belkowaniem w projekcie domu HomeKONCEPT 31 L.

Program Realizacje HomeKONCEPT

Cieszy nas, że właściciele domów HOMEKONCEPT są coraz bardziej otwarci na prezentowanie własnych wizji, pomysłów, KONCEPTÓW. 🙂 Grupa zrzeszająca społeczność fanów naszej stylistyki ma już na Facebooku ponad 40 tys. członków, a do Programu Realizacje dołącza coraz więcej szczęśliwych właścicieli HK.

Twoja przygoda z budową domu HOMEKONCEPT dobiegła końca? A może jesteś tuż przed przeprowadzką?

Dołącz do programu Realizacje i pokaż nam SWOJE spełnione marzenie o własnym domu.

Nagradzamy wszystkich autorów nadesłanych zdjęć! Przejdź na stronę programu i poznaj wszystkie szczegóły.

Autorka artykułu HOMEKONCEPT Kamila Banajska-Socha - wywiad z właścicielką domu HOMEKONCEPT 31

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.