Najładniejsza strefa dzienna HOMEKONCEPT

Strefa dzienna to miejsce wielofunkcyjne, które w domach jednorodzinnych tworzy najczęściej otwarte, duże wnętrze składające się z salonu, kuchni i jadalni. Sposób rozplanowania w nim poszczególnych stref funkcjonalnych i ich zaaranżowanie decyduje o komforcie codziennego życia domowników, ale też doznaniach wizualnych, które są równie ważne! Dlatego warto zapoznać się ze sprawdzonymi, a zarazem najciekawszymi propozycjami od HOMEKONCEPT, pełnymi nowoczesnego wyposażenia i oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych.

Nowoczesna aranżacja dużej strefy dziennej z antresolą - HOMEKONCEPT 74

Otwarta strefa dzienna z wysokim sufitem i dużymi oknami - HOMEKONCEPT 74.

Multifunkcjonalna strefa dzienna to nie chwilowy trend!

Trend otwierania wnętrz na stałe wszedł do projektowania architektonicznego i dotyczy głównie pomieszczeń strefy dziennej, która wymaga podziału na strefy organizacyjne. Zamiast ścian działowych, praktykowane są tutaj umowne podziały pomieszczeń za pomocą różnorodności materiałów wykończeniowych, czy przy wykorzystaniu rozwiązań takich jak: atrakcyjne wyspy kuchenne, barki czy witryny.

Otwarta strefa dzienna, choć łączy ze sobą pomieszczenia o różnych funkcjonalnościach, jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem aranżacyjnym w budownictwie jednorodzinnym. Optycznie powiększa przestrzeń sprawiając, że do wnętrza wpada więcej światła i powietrza. Jednak względy funkcjonalne to nie jedyny powód, dla którego to rozwiązanie projektowe cieszy się tak dużą popularnością! Do jego zalet zalicza się także zacieśnianie więzi między domownikami, a także zapewnienie im poczucia komfortu i obcowania z przestrzenią będącą "w trendach". :)

Projekty z otwartą strefą dzienną

Tempo życia w jakim przyszło nam żyć sprawia, że po przyjściu do domu pragniemy spędzać czas w domowym zaciszu oraz w gronie najbliższych. Jednoprzestrzenna strefa dzienna to miejsce, w którym spędza się stosunkowo najwięcej czasu. Z tego względu jej zaaranżowanie powinno odzwierciedlać styl życia zamieszkujących ją domowników.

W projektowaniu strefy dziennej bardzo ważne jest, aby budować przyjazną przestrzeń do codziennego funkcjonowania. Jeśli chodzi o najlepsze realizacje projektowe, to wygrywają te koncepcje, które w najlepszy możliwy sposób odzwierciedlają potrzeby i oczekiwania inwestorów. Nauczenie się myślenia kategoriami odbiorcy sprawia, że wśród gotowych projektów domów każdy - bez względu na indywidualne preferencje - jest w stanie znaleźć dom i wnętrza swoich marzeń.

Rzut parteru projektu domu HOMEKONCEPT 81 z otwartą strefą dzienną z narożnym oknem

Układ pomieszczeń parteru w projekcie HOMEKONCEPT 81.

Ponadczasowy projekt i realizacja

W aranżacji strefy dziennej niebagatelne znaczenie ma zabawa formą, światłem i kolorem. Jednak przy zachowaniu koncepcji otwartej, a zarazem multifunkcjonalnej przestrzeni bardzo ważne jest zachowanie spójności stylistycznej. Warto zdecydować się na jeden dominujący styl i konsekwentnie go realizować. Wystarczy postawić na spójną kolorystykę, podobne materiały wykończeniowe i oświetlenie. Meble w kuchni, jadalni jak i w salonie również powinny być utrzymane w podobnej stylistyce. Czas przyjrzeć się, jak robią to profesjonaliści!

Najpiękniejsze strefy dzienne HOMEKONCEPT

HOMEKONCEPT 90

We wnętrzach domu HOMEKONCEPT 90 postawiono na minimalizm w neutralnych kolorach. Motywem przewodnim kolorystyki strefy dziennej są beże oraz brązy, choć nie brakuje tu także bieli i szarości, zwłaszcza w postaci tekstylnych dodatków jak m.in. dywan czy poduszki. Zaprojektowana w kształcie litery U elegancka biała kuchnia, została oddzielona półotwartym, zabudowanym blatem, do którego skomponowano dwa bordowe hokery, przy których można przysiąść na szybkie śniadanie.

Strefa dzienna z projektu domu HOMEKONCEPT 90.

W omawianym projekcie uwagę przykuwa bezbłędna organizacja przestrzeni jak i wykończenia ścian, do których wykorzystano zarówno fornir kamienny o nieregularnej, fantazyjnej strukturze, jak i drewniane panele dekoracyjne. Połączenie obu materiałów to sprawdzony przepis na eleganckie i ponadczasowe wnętrze, które gwarantuje spektakularny efekt. Dodatkowym elementem, który wyróżnia projekt jest sąsiadujący ze strefą dzienną przestronny wiatrołap, wyposażony w wygodne fotele, które składają się na mini zestaw wypoczynkowy, poprzedzający przejście do garderoby.

HOMEKONCEPT 88

Równie elegancko zaprojektowano wnętrze strefy dziennej w projekcie HOMEKONCEPT 88. Także tutaj bazą jest nieco zachowawcza paleta kolorystyczna - szarości oraz panele ścienne imitujące naturalny kamień.

Projekt domu z płaskim dachem homekoncept 88 - widok nowoczesnej strefy dziennej.

Otwarta strefa dzienna z projektu HOMEKONCEPT 88.

W aranżacji dominuje prostota form i powściągliwość w dodatkach. Kuchnia prezentuje się niemalże ascetycznie, a elementami przełamującymi biel jest delikatny rys kamienia na zastosowanych spiekach i podłużne okno, które rozpościera niemalże po całej szerokości blatu roboczego. W całej strefie zastosowano minimalistyczne oświetlenie w postaci wąskich karniszy oraz subtelnego oświetlenia punktowego. Wizja wnętrza prostego, uporządkowanego, a przy tym lekkiego z pewnością spodoba się wszystkim fanom doskonałego ładu i minimalizmu.

Nowoczesny projekt domu homekoncept 88 - widok na białą wyspę kuchenną i jasną strefę dzienną.

Kuchnia w bieli - aranżacja z projektu HOMEKONCEPT 88.

HOMEKONCEPT 89

Intensyfikacja tempa życia sprawia, że jak nigdy dotąd bardzo wyraźnie zarysowuje się potrzeba bliskiego obcowania z naturą. Stąd wzrost zapotrzebowania na wnętrza zaprojektowane w duchu biophilic design, którego intencją jest architektura łącząca ludzi i przyrodę. Tzw. projektowanie biofilne to innowacyjny sposób projektowania miejsc do mieszkania, pracy czy nauki, które za cel stawia sobie przywrócenie natury do otoczenia człowieka, rozumiane m.in. poprzez:

  • zapewnienie maksymalnego dostępu na światła naturalnego z widokiem na zieleń i elementy naturalne we wnętrzach i wokół budynków,
  • stosowanie naturalnych materiałów do budowy, wykończenia i wyposażenia,
  • operowanie naturalną paletą kolorystyczną w aranżacjach i wykończeniu wnętrz.
Aranżacja strefy dziennej z pełnym przeszkleniem ściany ogrodowej - HOMEKONCEPT 89

Przytulna strefa dzienna z dużym oknem - HOMEKONCEPT 89.

Jednym z projektów, w którm bazowano na idei biophilic jest bez wątpienia HOMEKONCEPT 89 - dom z antresolą, dla którego kluczowe było maksymalne wykorzystanie widoku na ogród i rozpościerający się krajobraz. W prezentowanym projekcie szczególną uwagę przywiązano do strefy dziennej. Multifunkcjonalna przestrzeń salonu, kuchni i jadalni płynnie otwiera się na ogród, poprzez dwukondygnacyjne i wielkopowierzchniowe przeszklenia. Dzięki nim domownicy mają nieustany kontakt z przyrodą, co istotnie wpływa na poprawę samopoczucia, a tym samym ich codzienne funkcjonowanie. Całość zaaranżowana w ciepłych, jasnych tonach, z dużą kanapą w cynamonowym kolorze, zaprasza wręcz do siebie i sprawia wrażenie przytulnego, przyjaznego domu.

HOMEKONCEPT 13 ENERGO

Kolejnym projektem, który wyróżnia się oryginalnie zaaranżowaną strefą dzienną jest HOMEKONCEPT 13 ENERGO. Podobnie jak w poprzedniej realizacji, wrażenie przestronności zostało tu wyeksponowane poprzez zastosowanie tzw. „wysokiego sufitu” - w tym przypadku, w postaci częściowo przeszklonej antresoli. Jak widać na załączonej wizualizacji, olbrzymie wrażenie w niniejszym projekcie robi szczególnie imponujący kamienny kominek wbudowany w ścianę, która w subtelny sposób oddziela salon od kuchni z jadalnią. Jest to pośrednie rozwiązanie między otwartą i zamkniętą kuchnią, które osiągnięto przez częściowe oddzielenie od siebie pomieszczeń. Zastosowanie takiego podziału architektonicznego sprawdziło się w tym przypadku szczególnie - budujący nastrój kominek umiejscowiono na ścianie, która niejako wrasta w fasadę antresoli, stanowiąc tym samym centralny i najciekawszy punkt salonu.

Strefa dzienna w projekcie HOMEKONCEPT 13 EN z antresolą

Strefa dzienna w projekcie HOMEKONCEPT 13 EN - widok z góry.

Kolorami bazowymi są biele, beże, szarości i brązy. Bardzo ciekawie prezentuje się brązowa stolarka okienna, która koresponduje z drewnianymi meblami w tym samym kolorze. Strefa relaksu została wyposażona w zestaw wypoczynkowy dużych gabarytów, jednak dzięki kolorystycznemu dopasowaniu do materiałów wykończeniowych użytych we wnętrzu, nie dominuje on nad pozostałymi elementami prezentowanej aranżacji.

HOMEKONCEPT 26

W HOMEKONCEPT 26 strefę dzienną zaprojektowano na planie litery L, co pozwoliło na dyskretne odseparowanie kuchni ze spiżarnią od salonu z jadalnią. Również w tej realizacji nie brakuje dużych przeszkleń z bezpośrednim wyjściem na część tarasową, która przykuwa uwagę nowoczesnym zadaszeniem w formie belkowania. W otwartej kuchni wykorzystano półwysep, natomiast w części wypoczynkowej nie zabrakło nastrojowego kominka.

Jasna strefa dzienna z ciemny drewnem - gotowy projekt wnętrza HOMEKONCEPT 26

Strefa dzienna z projektu domu HOMEKONCEPT 26.

Jasny kolor ścian oraz mebli kontrastuje z ciemnobrązowym drewnianym parkietem, stanowiącym jednocześnie umowne odgrodzenie części salonowej od kuchennej, w której zastosowano dla odmiany białe płytki. Na silniejszy akcent kolorystyczny postawiono jedynie w detalach, takich jak czarna okrągła ława przy zestawie wypoczynkowym, drewniany kuchenny barek, czy też brązowe krzesła przy stole jadalnianym.

HOMEKONCEPT 79

Niezwykle przytulną strefę dzienną skrywa HOMEKONCEPT 79. Składa się na nią komfortowy salon dzienny z jadalnią oraz otwarta kuchnia ze spiżarnią. Efektowne przeszklenia prowadzą do częściowo zadaszonego tarasu. Żaluzje zewnętrzne okalające duże przeszklenia stanowią dodatkowo element dekoracyjny, do którego projektanci postanowili odnieść się w postaci pionowych, ażurowych elementów przy wykończeniu ścian. W ten sposób powstała bardzo ciekawa gra poziomów i pionów, które harmonijnie się uzupełniają.

Nowoczesny dom z poddaszem homekoncept 79 - widok na strefę dziennę i duże przeszklenie.

Strefa dzienna w nowoczesnej stylistyce z projektu HOMEKONCEPT 79.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj kuchnia, w której zarówno do wykończenia ścian, mebli, jak i podłogi użyto zbliżonych materiałach wykończeniowych, nawiązujących do naturalnego kamienia. Nie sposób nie zwrócić uwagi także na klatkę schodową. Tuż pod schodami prowadzącymi na piętro zaaranżowano urokliwy kącik, na który składa się designerski fotel i minimalistyczna lampka. Razem tworzą idealny duet, a tym samym przytulny zakątek do czytania czy chwili relaksu.

Wspólna (szczególna) przestrzeń

Strefa dzienna to przestrzeń szczególna – pozwala domownikom na spędzanie większej ilości czasu w rodzinnym gronie, a oprócz tego sprawia, że wnętrze zyskuje na przestronności. Ważne, aby podczas jej aranżacji umiejętnie dostosować rozwiązania funkcjonalne do estetycznego układu przestrzennego domu.

Prezentowane przez nas strefy dzienne są przykładami wnętrz odkrywczych i wyrafinowanych, a także harmonijnych i ponadczasowych. Tworzonych z dbałością o każdy detal, w których postawiono na bezkompromisowe rozwiązania i zabawę koncepcjami.

Daj znać w komentarzu, która z prezentowanych aranżacji strefy dziennej spodobała Ci się najbardziej! A jeśli nadal szukasz własnego projektu domu z idealną strefą dzienną - skorzystaj z naszego formularza doboru i wspólnie znajdźmy Twoją drogę do spełnienia marzeń. :)

Kontakt z doradcą HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO