Łazienka w nowoczesnym domu HOMEKONCEPT

Łazienka to miejsce, w którym zwłaszcza rano bywa niezwykle gwarno. Dorośli szykują się do pracy, a dzieci do szkoły. Kto nie marzy o tym, aby uniknąć porannych kolejek i zapewnić sobie nieskrępowaną możliwość korzystania z tego pomieszczenia? Powiedzmy to głośno – dwie łazienki to zbawienne udogodnienie, które nie jest postrzegane jako fanaberia, ale realna potrzeba, którą pragnie zaspokoić coraz więcej rodzin.

Co wziąć pod uwagę przy planowaniu łazienki?

Podczas etapu wybierania projektu domu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wielkość budynku, ilość kondygnacji czy jego układ funkcjonalny. Ważne są także potrzeby wszystkich domowników – rodziców, dzieci, czy też osób starszych, które ucieszą się ze specjalnych udogodnień. Dużej rodzinie z pewnością przyda się więcej niż jedna łazienka, co zagwarantuje jej wygodę życia na co dzień. W przypadku domów parterowych optymalnym rozwiązaniem będą dwie łazienki. W sytuacji kiedy metraż domu nie pozwala na ulokowanie ich w projekcie, oprócz w pełni wyposażonej łazienki z częścią kąpielową, wydziela się najczęściej osobne pomieszczenie na toaletę i umywalkę.

Rzut gotowego projektu domu parterowego HOMEKONCEPTT 36 – funkcjonalny rozkład łazienek
Komfortowe rozmieszczenie dwóch łazienek w projekcie domu parterowego HomeKONCEPT 36.

W przypadku domów piętrowych i z poddaszem, najczęściej projektuje się łazienkę na każdej z kondygnacji. W części nocnej na górnej kondygnacji – przestronną, w pełni wyposażoną dla całej rodziny, natomiast w części dziennej – mniejszą z prysznicem, zwłaszcza jeśli sąsiaduje ona z pokojem gościnnym.

Rzut poddasza gotowego projektu domu HOMEKONCEPT 74 – nowoczesne łazienka na górnej kondygnacji
Piętro w projekcie domu HomeKONCEPT 74 skrywa w swojej przestrzeni dwie funkcjonalne łazienki.

Najbardziej dogodne rozwiązanie to dom z wydzielonym apartamentem rodziców master-bedroom, który pojawia się w coraz większej liczbie projektów. Jest to w pełni wyposażony pokój z prywatną łazienką i garderobą. Takie rozwiązanie umożliwia skorzystanie z relaksującej kąpieli zaraz przed pójściem spać, jak i wzięcie szybkiego prysznica tuż o poranku. A wszystko to z zachowaniem intymności oraz w pełni komfortowego użytkowania łazienki.

Nowoczesna aranżacja w jasnych kolorach – nastrojowe master bedroom z gotowego projektu domu HOMEKONCEPT 73
Intymna aranżacja głównego apartamentu – widok na master bedroom w projekcie domu HomeKONCEPT 73.

Projekt łazienki idealnej

Wielu inwestorów zastanawia się: co z projektem łazienki? Czy wykonać go samodzielnie we współpracy z zaufanym fachowcem, czy może lepiej powierzyć tę kwestię architektowi? W pierwszym przypadku, doświadczony wykonawca podpowie jakie rozwiązania zastosować w praktyce, biorąc pod uwagę metraż łazienki jak i rozmieszczenie przyłączy. Warto jednak rozważyć współpracę z architektem. Dlaczego? Większość renomowanych salonów z wyposażeniem wnętrz świadczy dodatkowo usługę projektowania. Tak też jest w przypadku naszego sklepu HOMEKONCEPT.shop, gdzie w ramach usług dodatkowych projektanci wnętrz zaprojektują Twoją wymarzoną łazienkę.

Nowoczesna aranżacja łazienki – dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz
Wizualizacja Twojej wymarzonej łazienki – usługi dodatkowe HomeKONCEPT.shop.

Pomoc architekta wnętrz – dlaczego warto?

Warto pamiętać, że podczas projektowania, oprócz zmysłu kreatywności oraz poczucia estetyki, niezbędne są także doświadczenie i wiedza techniczna, które pozwolą na prawidłową aranżację wnętrza nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także w zgodzie z przepisami budowlanymi.

Aranżacja nowoczesnej łazienki w gotowym projekcie domu z poddaszem HOMEKONCEPT 77
Aranżacja nowoczesnej łazienki w gotowym projekcie
domu z poddaszem HomeKONCEPT 77.

Architekt zadba nie tylko o dokumentację techniczną, ale także przygotuje wizualizacje wnętrz, które pozwolą ekipie wykonawczej bezproblemowo zrealizować projekt. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kwestie związane z elektryką, hydrauliką oraz koordynowaniem prac firmy wykonawczej będą w 100 % dopilnowane, warto umówić się z architektem na nadzór autorski. Zaoszczędzisz wtedy swój czas, a łazienka będzie wykonana idealnie.

Nowoczesna łazienka z niebieskimi płytkami – pomoc architekta wnętrz
Indywidualny projekt łazienki – wizualizacja wykonana
przez PROJEKTanta wnętrz HomeKONCEPT.shop.

Jeżeli nadal poszukujesz idealnego projektu domu dla swojej rodziny, skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi DOBORU PROJEKTU i ciesz się nowoczesnym domem z aranżacją łazienki dopasowaną do stylu życia Twojej rodziny.

Kontakt w sprawie doboru projektów i innych usług dodatkowych

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
20 lutego 2024

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
19 lutego 2024

LPU 67 Thermo – brama energooszczędna

STREFA PARTNERA HK
18 lutego 2024

Fakty i mity dotyczące aluminium. Co warto wiedzieć o oknach i drzwiach wykonanych z tego surowca?