Ekipa budowlana – jak wybrać dobrą? Na co uważać przy wyborze?

Stawiając dom inwestujesz w niego niemałe środki. Wiesz również, że spędzisz w nim wiele lat, a może nawet całe życie. Przed rozpoczęciem prac budowlanych powinieneś zatem zadbać o każdy szczegół, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jedną z najważniejszych kwestii, którą powinieneś dokładnie przemyśleć jest wybór odpowiedniej ekipy budowlanej. Jak wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się wybudowaniem Twojego domu HOMEKONCEPT? Na co uważać i na co zwrócić uwagę podejmując decyzję? Dowiesz się z poniższego artykułu.

HOMEKONCEPT 13 - realizacja gotowego projektu domu
Zdjęcie z realizacji projektu domu HomeKONCEPT 13.

Ekipa budowlana z polecenia

Najlepszym, najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o kompetencjach i rzetelności danej firmy są polecenia. Warto zatem zapytać znajomych, rodzinę i inne osoby, które darzymy zaufaniem, czy znają jakąś ekipę, którą mogą z czystym sercem polecić. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z opiniami na stronach internetowych, jednak nie należy im ufać ślepo. W tej chwili łatwiej bowiem o negatywne słowa (jeden niezadowolony klient zawsze chętnie się wypowie, ale kilkudziesięciu zadowolonych niekoniecznie), ale i na odwrót – pozytywne opinie da się np. kupić. Należy więc zwrócić uwagę na styl wypowiedzi stosowany w tych recenzjach – często da się łatwo wykryć, że coś jest automatyczne, nieprawdziwe. Ponadto, poleceń ekip budowlanych oraz ekip remontowych warto szukać na stronach producentów materiałów budowlanych lub grupach dyskusyjnych.

Specyfika danej firmy – portfolio i stosowane techniki

Przed podpisaniem umowy z daną firmą koniecznie należy sprawdzić jej portfolio lub w jakiś sposób zweryfikować informacje o zakończonych pracach. Po pierwsze, zrealizowane projekty dostarczają informacji odnośnie kompetencji danej firmy. Oceniając jakość wykonania poszczególnych z nich, zyskujesz ogólny obraz tego, jak wykwalifikowana jest dana ekipa. Co więcej, dzięki zapoznaniu się z portfolio dowiesz się również, w jakiego typu realizacjach się specjalizuje. Sprawdź również, jakie techniki budowlane są stosowane przez fachowców z ocenianej firmy budowlanej. Ważne, aby w portfolio znajdowały się realizacje podobne do Twojej, a techniki wykorzystywane przez ekipę budowlaną umożliwiały realizację wymarzonego projektu domu czy mieszkania.

Sprzęt i technologie – sprawdź, czy masz do czynienia z nowoczesną firmą

Niezależnie od tego, czy szukasz firmy budowlanej, czy tylko ekipy remontowej, dobrze aby realizacją Twojego zlecenia zajęli się profesjonaliści, którzy śledzą rozwój technologiczny w branży budowlanej i nie oszczędzają na wdrażaniu nowych rozwiązań. W zasadzie z każdym rokiem sprzęt budowlany jest coraz efektywniejszy, a nowe technologie umożliwiają szybszą i dokładniejszą realizację projektów. Sprawdź na stronie internetowej danej firmy, jakie wykorzystuje technologie, a w razie potrzeby skontaktuj się z jej przedstawicielem, aby mieć pewność, że dana ekipa budowlana korzysta z innowacyjnych urządzeń i wdraża nowe rozwiązania. Ekipa budowlana z polecenia

HOMEKONCEPT 26 - dom z nowoczesnym tarasem
Nowoczesny taras w projekcie domu HomeKONCEPT 26.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Na co uważać przy wyborze ekipy budowlanej?

Dokonując wyboru firmy budowlanej, warto zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim nigdy nie zatrudniaj firmy o podejrzanym statusie prawnym. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, czy jest ona zarejestrowana oraz czy nie posiada długów. Pod żadnym pozorem nie zaleca się nawiązywać współpracy z ekipą, która nie wyraża chęci podpisania umowy. Realizacja projektu przez taką firmę to dla Ciebie ogromne ryzyko. Wiarygodność ekipy budowlanej możesz ocenić również poprzez analizę sposobu jej działania. Upewnij się, że przed podjęciem jakichkolwiek czynności budowlanych określone zostaną konkretne terminy realizacji kolejnych etapów prac. Terminy te powinny zostać potwierdzone odpowiednią dokumentacją podpisaną przez obie strony.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jak wybrać ekipę budowlaną, mamy dla Ciebie kolejną istotną poradę. Sprawdź pracowników zatrudnionych przez daną firmę. Czy są to wykwalifikowani fachowcy? Jak długo pracują w niezmienionym składzie? Jeżeli skład ekipy budowlanej często się zmienia, świadczy to na niekorzyść danej firmy. Trudno oceniać jej kompetencje i wiarygodność na podstawie przeszłych realizacji, jeżeli aktualnie na budowie pracują zupełnie inni ludzie niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej.

Skontaktuj się z Pracownią HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO