Dom dla pary – jak wybrać odpowiedni projekt?

Rozpoczęcie życia we dwoje jest pięknym i przełomowym momentem w życiu każdej pary, tak samo jak decyzja o budowie wymarzonego domu. Zdecydowaliście się wybudować swój HOMEKONCEPT? Inwestycja we własny, przytulny dom dla wielu ludzi jest wizją cudowną, ale i przysparzającą wielu pytań i wyborów. Dzielenie marzeń o przeżywaniu wspólnych radości i szczęśliwych chwil w jednym domu rozpoczyna się oczywiście od znalezienia tego idealnego projektu. Jeżeli wybór tego jedynego jest dla Ciebie zagwozdką, przygotowaliśmy porady, które ułatwią Ci podjęcie decyzji i zbliżą Waszą dwójkę do realizacji planów o wspólnym gniazdku.

Gotowy projekt domu parterowego HomeKONCEPT 54 - jak wybrać odpowiedni dom dla pary?
Nowoczesna parterówka HOMEKONCEPT 54 to doskonała propozycja domu dla dwojga.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Dom dla dwóch osób, a finanse

Budowa domu dla pary wiąże się z podjęciem wielu decyzji. Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniego projektu dostosowanego do Waszych możliwości finansowych. Warto tutaj skorzystać z pomocy specjalistów HomeKONCEPT. Razem z naszym doradcą projektowym możesz skonfrontować wizje o idealnym domu z dostępną ofertą, a następnie podjąć korzystną dla Waszej dwójki decyzję. Zdajemy sobie sprawę, że kwestia finansowa jest zawsze bardzo istotna, dlatego musisz pamiętać o paru ważnych czynnikach wpływających na koszt budowy. Są to np. wielkość domu, jego kształt czy dodatkowe zdobienia. Jednym z ekonomicznych wyborów z pewnością są domy bazujące na prostym kształcie czworokąta. Na tym etapie warto również przedyskutować czy chcecie, by w projekcie znalazł się taras (a jeśli tak – to jak duży?), czy też ozdobne murki. Warto też od razu pomyśleć o ekonomicznym sposobie ogrzewania domu, by jego koszty utrzymania w przyszłości były niższe.

Wielkość i rozkład działki

Nim zdecydujesz się na konkretny projekt domu dla dwóch osób, przyjrzyj się dokładnie swojej działce. Analiza dostępnej przestrzeni to dobry sposób na wyeliminowanie projektów, które cudownie się prezentują, jednak nie są dostosowane do miejsca realizacji. Wiele regulacji i ograniczeń prawnych decyduje o tym, jak dom powinien być usytuowany względem sąsiadującej działki budowlanej. Warto pamiętać o tym, że jeśli ściana domu, na której znajdują się okna i drzwi jest zwrócona w stronę granicy dwóch działek, to odległość budynku nie może być mniejsza niż 4 m. Parametry działki często zmieniają plany o posiadaniu konkretnego projektu domu – decydują o jego wielkości, kształcie, doświetleniu wnętrz czy nawet o kosztach budowy. Z naszymi radami jak najlepiej dopasować projekt do działki możesz zapoznać się w specjalnie dedykowanym temu tematowi artykule.

Dom dla pary blisko natury - HOMEKONCEPT 66 A G1 - gotowy projekt domu z garażem
HomeKONCEPT 66 A G1 blisko natury – oryginalny dom dla nowoczesnej pary.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Dom dla dwóch osób na miarę potrzeb

Wybierając dom dla dwóch osób warto pomyśleć zarówno o wspólnych potrzebach pary jak i tych indywidualnych. Istotne są nie tylko elementy wyglądu zewnętrznego domu. Ważny jest także jego układ funkcjonalny, czyli rozkład i ilość pomieszczeń. Najczęściej wybieranymi projektami domów dla par są te o powierzchni 60-130 metrów kwadratowych, posiadające trzy lub cztery pokoje. Wybierając projekt domu o określonej wielkości, warto zastanowić się nad tym czy daje on możliwość spędzania wolnego czasu w sposób, jaki lubimy. I czy jesteśmy pewni, że będziemy w nim zawsze mieszkać we dwójkę, czy może bierzemy pod uwagę opcję powiększenia rodziny. Nie zapominajmy również o kwestii estetycznej, dom to bowiem zakup na długie lata.

Nowoczesny dom parterowy dla pary z elewacją z cegły klinkierowej - HomeKONCEPT 32.
Projekt domu HOMEKONCEPT 32.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Budynek nie musi być bardzo duży, by dawać uczucie przestrzeni i lekkości. Doskonałym przykładem jest projekt HOMEKONCEPT 32, w którym wszystkie niezbędne pomieszczenia domu zostały rozmieszczone na parterze. W projekcie do dyspozycji domowników przewidziano dwie sypialnie oraz gabinet, które z pewnością spełnią oczekiwania wobec idealnego domu dla dwóch osób, jak i domu dla dużej rodziny. Odpowiadając na pytanie jak wybrać dom dla pary, uwagę należy zwrócić również na kwestie stylu architektonicznego. Wolicie styl nowoczesny z małą dozą klasyki? A może preferujecie minimalistyczną geometrię brył w projektach domów nowoczesnych takich jak HOMEKONCEPT 30? Pamiętajcie, że dom dla dwóch osób powinien być przede wszystkim spełnieniem marzenia o przestrzeni idealnej do spędzania czasu w swoim towarzystwie jak i w gronie bliskich osób. A wszystko po to, by móc stworzyć dom jakiego zawsze pragnęliśmy.

Skontaktuj się z Pracownią HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.