Chcesz mieć piękny dom - zamów projekt wnętrza

Wnętrza wymarzonego domu można urządzić samodzielnie lub współpracując z architektem i zamawiając gotowy projekt wnętrz opracowany do wybranego projektu domu. Zastanówmy się, które z tych rozwiązań będzie dla nas najbardziej korzystne.

Lubimy urządzać samodzielnie

Z raportu opublikowanego przez Westwing Home&Living wynika, że 76% badanych Polaków lubi urządzać swoje domy bez pomocy projektantów. Sprzyja temu bardzo duża ilość inspiracji dostępnych w sieci i czasopismach wnętrzarskich.

Swoje pomysły czerpią z przykładowych ekspozycji, korzystają z wiedzy doradców. Przede wszystkim dysponują czasem, aby samodzielnie wymyślić aranżację wnętrza i szukać produktów potrzebnych do realizacji projektu. Wiele osób chce także zaoszczędzić na zatrudnieniu architekta.

Projekt wnętrza w domu HOMEKONCEPT 52 B
Projekt wnętrza części strefy dziennej dla HOMEKONCEPT 52 B.

Często okazuje się, że pomysły podpatrzone w internecie nie tak łatwo można zastosować we własnych wnętrzach.

zauważa Marcin Śniegowski z HOMEKONCEPT.

Na wizualizacjach nie widzimy wszystkich elementów i może się okazać, że nie każde rozwiązanie będzie pasować do naszych wnętrz. Nie zobaczymy też instalacji i szczegółów konstrukcyjnych. Trudnością może okazać się również dobranie pokazanych na wizualizacjach produktów.

– dodaje.

Może z pomocą architekta wnętrz?

Niestety projekt wnętrz wykonany na indywidualne zamówienie ma swoją cenę. Jednak pozwala znacząco zaoszczędzić czas inwestora na przygotowanie projektu i wybór konkretnych materiałów wykończeniowych oraz mebli, lamp i dodatków. Fachowiec zadba również o prawidłowe rozwiązania techniczne, które będą nam służyły przez długie lata.

Projekt wnętrza łazienki HOMEKONCEPT 28
Projekt wnętrza łazienki HOMEKONCEPT 28.

Osoby, które zdecydowały się już na współpracę z architektem wnętrz uważają, że samodzielnie nie byłyby w stanie wymyślić i zastosować rozwiązań zaproponowanych przez specjalistę

tłumaczy Marcin Śniegowski.

Najtaniej – wybrać gotowy projekt wnętrz

Budując dom na podstawie katalogowego projektu domu HOMEKONCEPT warto skorzystać z projektu wnętrza od HOMEKONCEPT.SHOP, który pozwoli szybko i profesjonalnie urządzić wszystkie najważniejsze pomieszczenia mieszkalne. Oszczędzimy nie tylko czas na jego przygotowanie, ale od razu po zbudowaniu domu możemy przystąpić do urządzania.

Aranżacja salonu w projekcie domu HOMEKONCEPT 41
Projekt salonu - w projekcie HOMEKONCEPT 41.

Otrzymany projekt wnętrz to szczegółowa instrukcja, jak krok po kroku urządzić wnętrza wymarzonego domu, w taki sposób, aby wyglądały, jak na wizualizacjach. W skład projektu wchodzą m.in. fotorealistyczne wizualizacje pomieszczeń, zestawienie materiałów, układ podłóg czy instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Znajdą się tu także projekty mebli kuchennych czy poszczególnych pokoi.

Projekt jadalni HOMEKONCEPT 51
Aranżacja kuchni połączonej z jadalnią dla projektu nowoczesnego domu HOMEKONCEPT 51.

Decydując o tym, jak będzie wyglądać nasz wymarzony dom, bardzo ważne jest zadbanie o to, aby mieszkanie w nim sprawiało przyjemność i było komfortowe. Warto skorzystać z projektu wnętrza, aby cieszyć się profesjonalnie urządzonym domem dopasowanym do naszych potrzeb.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO