Usługi dodatkowe HOMEKONCEPT

Marzysz o własnych czterech kątach? Masz już wstępną wizję przyszłego domu, ale potrzebujesz pomocy w wyborze i dopasowaniu projektu do działki oraz potrzeb swojej rodziny?

Skorzystaj z atrakcyjnego pakietu usług dodatkowych HOMEKONCEPT. Zaproponujemy Ci najciekawsze projekty domów, sprawdzimy ich zgodność z warunkami zabudowy i parametrami Twojej działki.

Jesteśmy też w stanie odpłatnie dostosować wybrany projekt do Twoich oczekiwań czy wymogów przepisów lokalnych. Co więcej, pomożemy Ci wybrać inną kolorystykę, a nawet stylistykę elewacji, dzięki odpłatnym zestawom wizualizacji, których wartość zaliczana jest na poczet zakupu projektu domu HOMEKONCEPT.

Dzięki naszym usługom wybierzesz idealny dom, w którym Ty i Twoja rodzina będziecie mogli cieszyć się każdą chwilą przez długie lata.

Dobór idealnego projektu

Podobają Ci się projekty domów nowoczesnych, urzekła Cię ich wyjątkowość, ale zastanawiasz się który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? Doradcy HOMEKONCEPT razem z Tobą przeanalizują wszystkie Twoje potrzeby, abyśmy mogli zaproponować Ci projekt w 100% zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy formularz DOBÓR PROJEKTU, który przeprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć i które są istotne z punktu widzenia wyboru właściwego projektu. Warto w nim wpisać nie tylko podstawowe parametry domu, ale bardziej szczegółowo opisać swoje wymagania. Możesz także przedstawić swoją koncepcję przyszłego domu telefonicznie: +48 606 228 556 lub e-mailowo: studio@homekoncept.pl.

Jednej z naszych klientek spodobał się projekt HOMEKONCEPT 31. Szukała domu o podobnej stylistyce i układzie funkcjonalnym, ale w wersji z poddaszem oraz czterema sypialniami. Budynek miał mieć powierzchnię ok 160-180 m2, dach spadzisty i koniecznie spiżarnię zlokalizowaną obok kuchni. Zaproponowaliśmy jej kilka projektów z poddaszem. Jednym z nich był projekt HOMEKONCEPT 57 i tą propozycję zaakceptowała.

Gotowy projekt parterówki z poddaszem – nowoczesny dom z garażem HOMEKONCEPT 57
Projekt domu z poddaszem użytkowym HOMEKONCEPT 57.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Pani Jolanta natomiast poprosiła o dobór projektów, przesyłając nam następujące wytyczne:

 • powierzchnia domu powinna wynosić od 120 do 170 m2,
 • budynek ma być parterowy z garażem dwustanowiskowym i dachem czterospadowym o kącie nachylenia połaci 35 stopni,
 • wymiary działki: 34,52 x 36,10,
 • w domu powinny być trzy sypialnie, przy czym jedna z własną garderobą i małą łazienką z wanną,
 • idealnie gdyby w kuchni była wyspa zamiast półwyspu, który jest w większości naszych projektów.

Po przesłaniu Pani Jolancie kilku naszych propozycji ostateczny wybór padł na HOMEKONCEPT 70.

Gotowy projekt nowoczesnej parterówki z dużymi przeszkleniami – dom HOMEKONCEPT 70
Projekt domu parterowego HomeKONCEPT 70.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Analiza działki

Wybrałeś konkretny projekt z kolekcji HOMEKONCEPT, ale nie wiesz czy będzie on pasował do Twojej działki? Wystarczy, że prześlesz nam jej numer i lokalizację lub mapkę do celów projektowych, a my przeanalizujemy zgodność projektu z posiadaną działką.

Po pierwsze sprawdzimy, czy będą zachowane odpowiednie odległości od jej granic. Przepisy prawne bowiem określają dokładnie minimalne odległości budynku od granic parceli. Standardowo ściana z oknami i drzwiami musi być posadowiona nie mniej niż 4 metry od granicy, natomiast ściana bez okien i drzwi w odległości min. 3 metrów. Wartości te mogą być jednak większe dla działek graniczących z drogą publiczną. W pewnych przypadkach dopuszczalne jest jednak zmniejszenie tych odległości i budowanie nawet w granicy.

Drugim kryterium, które weźmiemy pod uwagę będzie prawidłowe usytuowanie budynku względem stron świata i lokalizacja drogi dojazdowej. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia komfortu życia mieszkańców. Kto z nas nie chciałby oglądać pięknego zachodu słońca siedząc na wygodnej sofie we własnym salonie? Ważne jest takie ustawienie budynku na działce, aby strefa dzienna była przez większą część dnia dobrze nasłoneczniona. Oprócz komfortu codziennego życia będziemy mogli wykorzystać darmową energię słoneczną do dogrzania pomieszczeń, co będzie skutkowało oszczędnościami na ogrzewaniu w sezonie zimowym.

Kolejnym elementem do przeanalizowania będzie funkcjonalne usytuowanie projektu na działce. Sprawdzimy jak duży ogród będziesz mógł urządzić, czy będziesz mógł swobodnie wjechać do garażu i czy wystarczy Ci miejsca na zbudowanie tarasu o jakim marzysz. Ponadto podpowiemy Ci gdzie postawić grill ogrodowy, huśtawkę, czy basen dla dzieci. Jeżeli chciałbyś zachować intymność i maksymalnie odgrodzić się od swojego sąsiada – czy będziesz mógł posadzić szpaler drzew lub wysokich krzewów w granicy działki?

W trakcie analizy działki architekci sprawdzą zgodność wskazanych przez Ciebie projektów z przepisami prawa, przeanalizują ustawienie względem stron świata, a także zaproponują najbardziej optymalną lokalizację domu.

Jedna z naszych klientek poprosiła o przymierzenie kilku domów do działki, ponieważ chciała wybrać taki, który pozwoli na zaaranżowanie jak największej strefy ogrodowej. Twierdziła bowiem, że jej mąż ma więcej serca do ogrodu niż garażu. 🙂 Ostatecznie zdecydowała się na projekt HOMEKONCEPT 02 ENERGO z jednostanowiskowym garażem, jednak musiała przybliżyć go do bryły domu, aby uzyskać 8 metrową odległość od budynku sąsiada, znajdującego się w granicy działki.

Analiza WZ lub MPZP

Wybrałeś już projekt domu odpowiadający Twoim potrzebom i sprawdziłeś jego dopasowanie do działki. Została Ci jeszcze analiza wytycznych zawartych w Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w przypadku jego braku – Warunków zabudowy. Na szczęście nie musisz robić tego sam! W ramach bezpłatnych usług dodatkowych wykonamy dla Ciebie analizę tych dokumentów i punkt po punkcie sprawdzimy ich zgodność z wybranym projektem. Otrzymasz od nas szczegółowy raport wszystkich zgodności i niezgodności projektu z wytycznymi.

Szczegółowy raport z analiza uwarunkowań obowiązujących na Twojej działce
Przykładowy raport z analizą warunków zabudowy dla projektu
HomeKONCEPT 66 A.

Przykładowa analiza planu wykonana dla klienta zainteresowanego zakupem projektu HOMEKONCEPT 77 zawierała następujące informacje:

Projekt jest zgodny z następującymi punktami planu.

 • Na działce dopuszcza się budowę domu jednorodzinnego, wolnostojącego.
 • Wysokość kalenicy nie może przekroczyć 9 metrów, a odległość budynku od drogi musi wynosić 6 metrów.

Niestety w kilku punktach projekt nie spełnia zapisów planu.

 • Pierwszą kwestią jest niezgodność układu głównej kalenicy w stosunku do osi drogi.
 • Plan zakłada układ równoległy, natomiast w projekcie jest prostopadły.
 • Kolejną niezgodnością jest geometria dachu. Plan pozwala na budowę domu z dachem dwuspadowym, natomiast w projekcie jest dwuspadowy, a na części garażowej dach płaski.
 • Ostatnią niezgodnością jest przekroczenie wskaźnika intensywności zabudowy, którego maksymalna wartość wynosi 30%. Dla wyjaśnienia podpowiemy, że intensywność zabudowy to jest stosunek powierzchni całkowitej budynku do powierzchni całej działki budowlanej.

Zmiany w projekcie

Masz już upatrzony projekt swojego przyszłego domu. Już planujesz jego budowę, wyposażanie i przeprowadzkę wraz ze swoją rodziną. Ale zanim do tego przejdziesz, to jednak chcesz w nim coś zmienić tylko pod siebie. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Powiedz nam, o czym myślisz, na czym dodatkowo zależy Tobie i Twoim bliskim, a wycenimy możliwość wprowadzenia dla Ciebie zmian w projekcie gotowym HOMEKONCEPT!

Zatem jeśli:

 • chcesz powiększyć garaż, bo potrzebujesz dodatkowego miejsca na swój warsztat,
 • chcesz wydłużyć budynek, żeby mieć jeszcze większy salon, a przy okazji chcesz zmienić wielkość lub umiejscowienie okien,
 • albo nawet musisz zwęzić dom i zmienić kąt nachylenia dachu, żeby dostosować go do wielkości działki i lokalnych wymogów,

… a ponadto myślisz o modyfikacji układu pomieszczeń, jak np.:

 • zamiana położenia łazienki z pokojem,
 • powiększenie garderoby przy wejściu kosztem wiatrołapu,
 • wygospodarowanie dodatkowego pokoju dla dziecka lub gości,

to opowiedz nam o tym! Przeanalizujemy Twoje oczekiwania i pomysły i przygotujemy dla Ciebie propozycję wprowadzenia takich zmian bezpośrednio w Twoim projekcie domu HOMEKONCEPT.

Jak to wygląda w praktyce? Zaproponujemy Ci dwie opcje wprowadzenia zmian:

 • podstawową – obejmującą zmiany wprowadzone na rysunkach części architektonicznej projektu, a także konstrukcyjnej (jeśli będzie to konieczne);
 • rozszerzoną – tutaj wariant podstawowy uwzględnia dodatkowo zmiany w zakresie wszystkich instalacji (możliwość dobrania na późniejszym etapie realizacji inwestycji).

Jeśli tylko zaakceptujesz naszą propozycję dostosowania projektu do Twoich potrzeb, to przygotujemy rysunek szczegółowy z koncepcją zmian i przystąpimy do działania, żeby wprowadzić je w życie w Twoim nowym projekcie HOMEKONCEPT! Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami!

Prześledzimy teraz przykładowe zmiany, jakie wykonywaliśmy ostatnio dla naszych klientów w wybranym projekcie HOMEKONCEPT 53. Pan Adam zwrócił się z prośbą o skrócenie budynku o 1,5 metra, aby mógł swobodnie zmieścić się na jego działce. Po przygotowaniu rysunków szczegółowych okazało się, że budynek jest tak samo funkcjonalny jak pierwowzór i zyskał akceptację klienta.

Pani Joannie zależało natomiast na powiększeniu łazienki na parterze i przeniesieniu kotłowni do garażu kosztem jednego stanowiska parkingowego. Prosiła również o zmniejszenie szerokości bramy garażowej. Po naniesieniu zmian projekt został zaakceptowany.

Zmiana w układzie parteru - gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 53
Przykładowe zmiany w układzie funkcjonalnym parteru domu HomeKONCEPT 53.

Z kolei Pan Andrzej zwrócił się do nas z propozycją zabudowy antresoli i utworzenia wydzielonego apartamentu rodziców składającego się z sypialni, łazienki oraz garderoby. Wersja poddasza po zmianach spodobała się inwestorowi, który ostatecznie zdecydował się na zamówienie projektu.

Przykładowe zmiany w układzie poddasza - projekt domu HOMEKONCEPT 53
Przykładowe zmiany w układzie funkcjonalnym poddasza domu HomeKONCEPT 53.

Wizualizacje elewacji

Mamy nadzieję, że zachwyciła Cię wyjątkowa aranżacja elewacji wymarzonego domu HOMEKONCEPT i będziesz chciał ją zrealizować zgodnie z pomysłem naszych projektantów. Jeżeli jednak z różnych względów masz inną koncepcję na wygląd zewnętrzny swojego domu pomożemy Ci ją urzeczywistnić. Zaproponujemy Ci zestaw odpłatnych wizualizacji ze zmianami materiałów elewacyjnych wykorzystanych w projekcie, dostosowaniem kolorystyki do Twoich potrzeb lub innym rozmieszczeniem elementów elewacyjnych na ścianach budynku.

Jeżeli na przykład nie gustujesz w odcieniach szarości i chciałbyś zamienić elewacyjne płyty betonowe na tynk, okładziny drewniane lub inne materiały elewacyjne – podziel się z nami swoją wizją. Dzięki naszej usłudze sprawdzisz, czy budynek w zmienionej aranżacji przypadnie Ci do gustu. Czasami wystarczy inny odcień drewna lub zamiana miejscami elementów elewacyjnych aby uzyskać oczekiwany efekt. Możesz też powołać się na inny projekt z kolekcji HOMEKONCEPT, który zachwycił Cię swoją aranżacją, a nasi graficy wykonają dla Ciebie wizualizację w takiej elewacji.

I najważniejsze możesz uzyskać wizualizacje w cenie projektu domu! Wystarczy, że po ich wykonaniu dokonasz zakupu wybranego projektu HOMEKONCEPT w naszej Pracowni, a od ustalonej ceny projektu domu odliczymy wartość pakietu wizualizacji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami, a poniżej kilka przykładów zmian w elewacji, jakie zwizualizowaliśmy dla naszych Klientów.

Pani Marta zainteresowana projektem HOMEKONCEPT 33 prosiła naszych grafików o przygotowanie wizualizacji, która uwzględniałaby zamianę elewacyjnych płyt betonowych na piaskowiec oraz zmianę poziomego ułożenia elementów drewnianych na pionowe. Nasza propozycja spotkała się z akceptacją klientki.

Gotowy projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym - elewacja nowoczesnego HOMEKONCEPT 33 z piaskowcem
Zmieniona elewacja projektu domu HomeKONCEPT 33 z zastosowaniem piaskowca.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Pan Artur natomiast przesłał do nas prośbę o przygotowanie wersji kolorystycznej projektu HOMEKONCEPT 66 inspirowanej domem HOMEKONCEPT 73. Nie był przekonany jednak do elewacji oryginalnego projektu zaprojektowanej z ćwierćbali drewnianych i chciał sprawdzić czy biała elewacja z drewnianymi wstawkami oraz antracytową stolarką okienną będzie wyglądać interesująco. Klientowi spodobało się takie minimalistyczne rozwiązanie.

Gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 66 z elewacją białego tynku i jasnego drewna
HomeKONCEPT 66 w elewacji inspirowanej projektem HomeKONCEPT 73.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Pomoc w trakcie budowy

W ramach bezpłatnych usług dodatkowych oferujemy Ci pomoc naszych ekspertów w trakcie całego procesu inwestycyjnego – od zakupu projektu, aż do zakończenia budowy. Jeżeli w trakcie realizacji domu będziesz miał pytania dotyczące różnych szczegółów wykonawczych, chciałbyś zamienić materiały budowlanych i technologie zastosowane w projekcie, czy potrzebujesz konsultacji w zakresie doboru materiałów elewacyjnych, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi architekci i doradcy techniczni postarają się znaleźć dla Ciebie optymalne rozwiązanie lub skierują bezpośrednio do firm partnerskich oferujących konkretne produkty.

Po zakończeniu budowy zapraszamy do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty artykułów wykończenia i wyposażenia wnętrz, dostępnych w naszym sklepie HOMEKONCEPT.shop. Doradcy HOMEKONCEPT.shop pomogą Ci zrealizować marzenia o pięknym i funkcjonalnym wnętrzu Twojego domu. Jeżeli podobają Ci się nasze wizualizacje i chciałbyś urządzić przestrzeń w zaproponowanej przez nas stylistyce, w HOMEKONCEPT.shop skompletujesz wszystkie materiały, meble, dodatki i oświetlenie. Zrealizujesz tutaj także swoją wizję aranżacji wnętrz! Wystarczy, że podzielisz się swoimi pomysłami, a doświadczeni doradcy zaproponują Ci najlepsze rozwiązania i produkty.

Projekt wnętrza łazienki HOMEKONCEPT.SHOP

Jeśli zakochałeś się w stylu HOMEKONCEPT, jednak nadal zwlekasz z podjęciem ostatecznej decyzji – to już ten czas!

Serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu, gdzie razem z doradcą projektowym skonfrontujesz swoje wizje o idealnym domu i wybudujesz własne marzenia.

Skontaktuj się z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.