5 ultranowoczesnych domów na Twoją działkę

Architektura staje się odzwierciedleniem czasów w jakich powstaje. Stąd śmiałe rozwiązania architektoniczne, których wdrożenie nie byłoby możliwe, gdyby nie nowe technologie oraz innowacyjne materiały budowlane i wykończeniowe. Marzy Ci się dom z ogrodem, ale wciąż masz wątpliwości, który projekt najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Poznaj 5 ultranowoczesnych domów, które wpisują się w najnowsze trendy budownictwa jednorodzinnego!

Nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem i dwukondygnacyjnym, narożnym przeszkleniem - basen w ogrodzie HOMEKONCEPT 83

Piętrowa willa z dużymi przeszkleniami - projekt domu HOMEKONCEPT 83.

AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Architektura doskonale funkcjonalna

Współcześnie, architektura może przybierać wiele form, jednak za priorytet stawia sobie funkcjonalność. Bez względu na to, czy realizuje śmiałe wizje komunikując swoją oryginalność, czy też odżegnuje się od nadmiaru obfitości zachowując umiar... za nadrzędny cel architekci obierają sobie sprostanie wymaganiom przyszłych domowników. Ultranowoczesne projekty to także odpowiedź na postulaty dotyczące energooszczędności, dlatego coraz więcej z nich uwzględnia rozwiązania, które wpływają na poprawienie bilansu cieplnego obiektu.

W nowoczesnych projektach domów nie ma miejsca na przypadek - wszystko jest przemyślane i racjonalne. Dlatego efektem tych poszukiwań jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej oraz maksymalne doświetlenie wnętrz za pomocą efektownych przeszkleń, optymalnie ukierunkowanych względem stron świata i słońca. Współcześnie, architekci działają także w oparciu o ideę zrównoważonego projektowania dbając, aby dana realizacja architektoniczna stanowiła integralną część krajobrazu, na terenie którego ma zostać wzniesiona.

Nowoczesny projekt domu – relacja z otoczeniem

Biorąc pod uwagę współczesne trendy w budownictwie jednorodzinnym, dużą wagę przykłada się do relacji przestrzennej z budynkiem. Dzięki dostępności różnorodnych gotowych projektów, dopasowanie ich do dowolnej działki i lokalizacji nie stanowi najmniejszego wyzwania. Wśród nich znajdą się domy, które odnajdą się zarówno w codziennym kontekście miasta, jak i na jego obrzeżach czy peryferiach.

Nowoczesna architektura, bez względu na to, czy jest wkomponowana w miejski krajobraz, czy bardziej intymną lokalizację charakteryzuje się najwyższym standardem wykończenia budynków, komfortowymi układami przestrzennymi, optymalnie nasłonecznionymi pomieszczeniami oraz wygodnymi tarasami, które od lat szczególnie upodobali sobie inwestorzy.

nowoczesny dom z ozdobną belką - homekoncept 80 G2.

AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

HomeKONCEPT 92 - niczym natchnienie natury

Nowoczesną architekturę można rozumieć jako znającą umiar i dyskrecję. Zalicza się do nich projekty wtapiające się w otoczenie, które nie przytłaczają formą i mają za zadanie subtelnie integrować się z krajobrazem. Jednym z nich jest HOMEKONCEPT 92 - dom z jednospadowym dachem sięgającym ziemi, o charakterystycznym trójkątnym kształcie. Ta charakterna bryła skrywa w sobie aż 170 metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej, rozproszonej pomiędzy dwie kondygnacje.

Skośna konstrukcja jednopołaciowego dachu, który sięga do samej ziemi zapewnia domownikom prywatność i w niezwykle pomysłowy sposób odgradza jego mieszkańców od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Dodatkowymi atutami takie rozwiązania jest zminimalizowanie strat ciepła, brak konieczności stosowania dodatkowego odwodnienia, możliwość adaptacji projektu na wąskiej działce (w dodatku blisko jej granicy), a także opcjonalne umieszczenie instalacji fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych. Nie da się zatem ukryć, że tak fantazyjne zadaszenie dające bryle oryginalną formę, to zarazem unikatowe, jak i ekonomiczne rozwiązanie.

Nowoczesny dom w lesie typu brda - HOMEKONCEPT 92

Projekt domu z dachem jednospadowym - nowoczesny HOMEKONCEPT 92.

HomeKONCEPT 95 A - stodoła w nowoczesnej odsłonie

Pośród nowoczesnych projektów domów niezmienną popularnością cieszą się także realizacje, które nawiązują formą do dawnej zabudowy zagrodowej. Projekty, które z założenia odnoszą się do historii, przeciągają tradycyjne rozwiązania architektoniczne w stronę nowoczesności. Jedną z takich realizacji jest HOMEKONCEPT 95 A - ultranowoczesny wariant dawnej stodoły, który wyróżnia się przede wszystkim wykończeniem elewacji oraz efektownymi przeszkleniami.

Analogia do stodoły z przeszłości jest tutaj wyraźnie zarysowana, jednak wzbogacono ją o ultranowoczesne rozwiązania architektoniczne. Przypomina to swoistą wędrówkę w czasie. Elewację wykończono tynkiem silikonowym, połączonym z deską elewacyjną i płytami włókno-cementowymi, które posłużyły także jako przykrycie dwuspadowego dachu. Oś widokowa rozpościera się przez dwukondygnacyjne przeszklenie, umiejscowione w strefie dziennej zaadaptowanej na antresolę. Po przekroczeniu drzwi wejściowych znajdujemy się w otwartej przestrzeni strefy dziennej, na którą składają się salon, kuchnia i jadalnia.

Nowoczesna stodoła - gotowy projekt domu - dom w górach - HOMEKONCEPT 95 A

WSPÓŁCZESNA WERSJA DOMU-STODOŁY - NOWOCZESNY PROJEKT HOMEKONCEPT 95 A.

Modernistyczne odniesienia w HomeKONCEPT 58

W opozycji do domów nawiązujących do tradycji szlacheckiego dworku pojawiają się projekty o prostszych i zwartych formach, jak chociażby parterowy dom z płaskim dachem HOMEKONCEPT 58. Choć od narodzin stylu modernistycznego minęło przeszło 100 lat, projektanci wciąż cenią ten nurt za prostotę i funkcjonalność, przywołując jego cechy w nowoczesnych realizacjach.

Zastosowanie geometrycznej formy budynku, jednolitych powierzchni elewacji oraz płaskiego dachu daje efekt modernistycznej bryły, która jest kwintesencją nowoczesnej architektury. HOMEKONCEPT 58 obrazuje to w sposób nienaganny. Prosta i harmonijna bryła, duże przeszklenia i brak ornamentyki sprawiają, że projekt jawi się jako realizacja, która pomimo ewentualnej zmiany trendów w budownictwie jednorodzinnym, z całą pewnością wygra walkę z czasem.

Nowoczesny projekt domu parterowego z płaskim dachem homekoncept 58 - widok  na wjzad do garażu i elewację boczną.

Minimalistyczny dom parterowy z płaskim dachem HOMEKONCEPT 58.

autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

Efektowna elewacja w HomeKONCEPT 37

Zdecydowanie wyraźniejszą stylistyką może pochwalić się kolejny kandydat - nowoczesny projekt HOMEKONCEPT 37, w którym szczególną uwagę przyłożono do połączeń płaszczyzn oraz wykończenia elewacji. Na jej wykończenie wybrano biały i grafitowy tynk wraz z naturalnym kamieniem elewacyjnym, wykorzystanym w strefie wejścia oraz górnej kondygnacji.

Minimalistyczną bryłę wzbogacono dodatkowo o belkowanie okalające dom oraz szklaną balustradą tarasową, która tworzy wrażenie nieograniczonej przestrzeni i pięknie podkreśla nowoczesną prostotę. Uwagę przykuwa także niespotykany dach o kącie nachylenia 30 stopni, który przykrywa jedynie strop górnej kondygnacji, nie zabierając przestrzeni zaadaptowanej na przestronny taras.

Piętrowa willa w nowoczesnym stylu - HOMEKONCEPT 37

Projekt piętrowej willi z geometrycznym belkowaniem - HOMEKONCEPT 37.

AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Nowoczesny minimalizm w wydaniu HomeKONCEPT 82

Kolejnym z nowoczesnych rozwiązań jest HOMEKONCEPT 82 - piętrowy dom z komfortowym układem funkcjonalnym, rozmieszczonym na dwóch pełnych kondygnacjach, który urzeka prostotą użytych materiałów i odrzuceniem zbędnej ornamentyki. Aranżacja elewacji zwraca na siebie uwagę kontrastową kompozycją czerni i bieli, pionowymi lamelami oraz pergolą, których naczelną zasadą jest zaskoczenie i zbudowanie wrażenie dekonstrukcji minimalistycznej bryły.

Projekt nawiązuje do tradycyjnych atrybutów architektury, operując prostą formą i światłem. Warto w tym miejscu podkreślić, że motyw lameli jest przez architektów bardzo chętnie wykorzystywany także we wnętrzach. Lamele ścienne lub sufitowe budują przytulny nastrój, pomagają oddzielać strefy (np. wypoczynkową od kuchennej) oraz wpływają pozytywnie na akustykę pomieszczeń.

Dom piętrowy z płaskim dachem homekoncept 82 - widok na strefę wejściową.

DOM PIĘTROWY Z PŁASKIM DACHEM - NOWOCZESNA KOSTKA HOMEKONCEPT 82.

AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Gotowe projekty domów nowoczesnych

Co o nas samych mówią nowoczesne domy, w których mieszkamy? Że szukamy pełnej swobody, intymności i ekonomicznych rozwiązań. Nowoczesna architektura snuje swoją indywidualną opowieść w formie domów, które są jednocześnie piękne, nowoczesne i energooszczędne. W HOMEKONCEPT doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że ponadczasową wartość tworzy nie tylko forma, budulec, czy kolor, ale przede wszystkim funkcjonalność i użyteczność, które domownicy w idealnie dobranym projekcie domu będą doświadczać na co dzień.

Zastanawiasz się jaki projekt domu wybrać?

Potrzebujesz pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji?

W formularzu doboru projektu HK możesz snuć najskrytsze wizje o idealnym domu, które u naszych doradców projektowych znajdą gotowe rozwiązanie. W HOMEKONCEPT ideały po prostu istnieją, więc porozmawiajmy o Twojej przestrzeni!

Kontakt z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO