5 nowoczesnych projektów domów dla dewelopera

Z roku na rok coraz więcej inwestorów decyduje się na kupno gotowego projektu domu. Nie chcemy brać na swoje barki tak dużego i czasochłonnego przedsięwzięcia jakim jest budowa domu. Mamy więc tutaj idealne "pole do popisu" dla deweloperów realizujących całe osiedla mieszkaniowe. Przeczytajcie nasze know-how przedstawione w poniższym materiale i zobaczcie 5 propozycji idealnych domów dla dewelopera.

Marzenie o własnych czterech kątach

Zabudowa jednorodzinna w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Indywidualna przestrzeń do życia stała się ideałem warunków zamieszkania, które zaspokaja dążenie człowieka do posiadania własnego miejsca. Projekty dla deweloperów idealnie wpasowują się w miejską i podmiejską infrastrukturę, spełniając marzenia Polaków o własnym domku z ogródkiem. Oprócz tego łączą komfort posiadania jednorodzinnego domu z zaletą bycia wśród ludzi i tworzenia społecznych więzi.

Jakich domów szukają Polacy?

Jednym z czynników determinujących zakup swoich czterech kątów jest konkurencyjność produktu oraz umiejętność odpowiadania na potrzeby ludzi poszukujących domu marzeń. Dlatego w przypadku inwestycji przeznaczonych na sprzedaż, oferta deweloperów powinna być dopasowana do oczekiwań nabywców pod względem formy, powierzchni użytkowej, liczby pokoi oraz ich funkcjonalności. Klienci poszukują mieszkań w lokalizacjach, które są enklawą zieleni i spokoju, a jednocześnie są dobrze skomunikowane z miastem. Pod względem architektury większość pozostaje tradycjonalistami, choć coraz więcej młodych skłania się ku nowoczesnym rozwiązaniom projektowym. Preferowany jest tradycyjny podział funkcjonalny budynku - z częścią dzienną usytuowaną na parterze oraz prywatną na wyższej kondygnacji.

Projekt domów bliźniaczych homekoncept 97 b g2 - widok na strefę wejściową i wjazd do garażu.
Nowoczesny projekt domu dla dewelopera - HOMEKONCEPT 97 B G2.

Projekty domów - realizacja i dobór komponentów

Dobór projektu jest niezwykle ważny, ale nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednie usytuowanie budynku na działce - w celu zoptymalizowania zysków z dostępu do światła dziennego, zacienienia i topografii. Równie istotna jest także sama realizacja oraz dostosowanie technologii budowy domu do otaczającego klimatu(wykorzystanie dobrej jakości izolacji, oszklenia, dachówki czy fundamentów). Na etapie rozpatrywania konkretnych projektów inwestorzy coraz chętniej zwracają uwagę na te, które umożliwiają wykorzystanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań. Jednym z nich są coraz popularniejsze instalacje fotowoltaiczne, pozwalające na wykorzystanie potencjału energetycznego powierzchni dachu.

Oferta pod inwestycje dla deweloperów

Nowoczesne projekty domów dla dewelopera charakteryzują się efektywnością energetyczną, innowacyjnością, zrównoważonym zagospodarowaniem terenu jak i nowoczesnymi technologiami, które ograniczają zużycie energii i wody. Część projektów to domy jednorodzinne, szeregowe, czy też domy w zabudowie bliźniaczej. Każdy z nich może zostać wykonany w standardzie energooszczędnym. Duże okna i balkony zapewniają maksymalne wykorzystanie światła dziennego, ogrzewanie podłogowe pozwala zaoszczędzić energię, a zamontowane panele słoneczne mogą służyć do podgrzewania wody. Nowoczesne projekty domów dla dewelopera są komfortowe, ekonomiczne i estetyczne - z dobrą energią, perfekcyjnie rozplanowanymi i doskonałymi wnętrzami.

Gotowe projekty domów dla dewelopera

Ekstensywną zabudowę jednorodzinną wolnostojącą charakteryzuje wysoka gęstość mieszkaniowa, przez co deweloperzy realizują zróżnicowane typy zabudowy - bliźniaczej czy też szeregowej - odznaczające się powtarzalnymi układami funkcjonalnymi względem stron świata, przy jednoczesnym zachowaniu intymności gospodarstw, które ze sobą sąsiadują. Przyjrzyjmy się pokrótce każdej z możliwości z naszego TOP5.

Bliźniaki HomeKONCEPT 93 B i HomeKONCEPT 47 B

Niewątpliwą zaletą domów w zabudowie bliźniaczej jest możliwość ulokowania ich na wąskich działkach, których szerokość wynosi około 16 metrów. Dodatkowo, połączenie budynków jedną ścianą zapewnia uzyskanie lepszych warunków termicznych, a tym samym niższych kosztów późniejszej eksploatacji. Jednym z takich projektów jest HOMEKONCEPT 93 B – dom typu bliźniak, który stanowi idealny kompromis pomiędzy jednorodzinną zabudową szeregową, a domem wolnostojącym.

Nowoczesność w projekcie przejawia się poprzez minimalistyczną elewację składającą się z białego tynku połączonego z grafitową blachą na tzw. rąbek stojący, która stanowi także element wykończeniowy dwuspadowego dachu. Jeśli chodzi o układ funkcjonalny pomieszczeń, w HOMEKONCEPT 93 B zastosowano czytelny podział na strefę dzienną i nocną między kondygnacjami. Przestrzeń użytkowa dla każdej z rodzin to przeszło 130 m2 powierzchni, nie licząc jednostanowiskowego garażu. Projekt dostosowano pod ogrzewanie gazowe piecem kondensacyjnym, które uważa się za najbardziej efektywną energetycznie technologię grzewczą.

Projekt domu bliźniaczego dla dewelopera - HOMEKONCEPT 93 B
Nowoczesny bliźniak HOMEKONCEPT 93 B.

Kolejnym z projektów przeznaczonych do zabudowy bliźniaczej jest HOMEKONCEPT 47 B, wyróżniający się nowoczesnym wykończeniem elewacji, w którym zestawiono ze sobą kamień oraz drewno. Okładziny kamienne zastosowane w projekcie to nie tylko gwarancja dobrej izolacji przed wilgocią, ale także sposób na ciekawą aranżację elewacji. Nie brakuje tu też ozdobnego belkowania i dużych przeszkleń, które są synonimem nowoczesnego budownictwa i zapewniają domownikom poczucie nieograniczonej przestrzeni.

Projekt domu dla dewelopera - bliźniaczy HOMEKONCEPT 47 B
bliźniak z pięknym tarasem - projekt dla dewelopera HOMEKONCEPT 47 B.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Dom w zabudowie szeregowej – rodzina projektów HomeKONCEPT 52

W krajobrazie urbanistycznym miast i suburbiów coraz częściej pojawiają się także projekty domów w zabudowie szeregowej, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla mieszkań w bloku. To doskonałe rozwiązanie dla osób szukających kompromisu pomiędzy większym metrażem i kawałkiem swojego ogródka, a przystępną ceną. Jednym z takich projektów jest HOMEKONCEPT 52 S - propozycja idealna dla deweloperów, którzy chcą stworzyć osiedle tzw. segmentów. Omawiany projekt daje możliwość indywidualnego zaadaptowana pod wymiary konkretnej działki, poprzez łączenie lokali budynku i dodawanie skrajnych segmentów.

HOMEKONCEPT 52 występuje jeszcze w innych wariantach:

Cała gama projektów HOMEKONCEPT 52 bazuje na formie, która podąża za funkcją. Kompaktowa bryła o regularnym obrysie budynku wraz z przemyślanym układem pomieszczeń pozwalają wybudować ekonomiczne i funkcjonalne osiedle domów jednorodzinnych.

Dom dwulokalowy HOMEKONCEPT 52 D
Projekt domu jednorodzinnego dwulokalowego z płaskim dachem homekoncept 52 d.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

HomeKONCEPT 76 D – prawie jak bliźniak

Niezwykle ciekawą alternatywą dla bliźniaka jest projekt HOMEKONCEPT 76 D – budynek jednorodzinny z dwoma lokalami mieszkalnymi, którego elewacja nie stanowi lustrzanego odbicia. Jej efektowne wykończenie stanowią szare płyty elewacyjne, biały cienkowarstwowy tynk oraz sosnowe drewno. Całość okala gdzieniegdzie ciemne belkowanie, które podkreśla nowoczesną stylistykę bryły i nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. W każdym z segmentów projektanci maksymalnie wykorzystali przestrzeń użytkową, która rozpościera się na dwie kondygnacje – parter oraz poddasze. Program funkcjonalny parteru dopełniają dwustanowiskowe garaże, schowane w bryle budynku.

Projekt domu dla dewelopera homekoncept 76 d.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

HomeKONCEPT 82 – bo nowocześnie znaczy odważnie

Dla deweloperów, którzy cenią sobie odważne realizacje ciekawą propozycją może być projekt HOMEKONCEPT 82, na którego sylwetkę składa się kompozycja poprzesuwanych względem siebie kubików z dużą ilością przeszkleń. Wyraźna inspiracja architekturą modernistyczną ujawnia się w projekcie poprzez zastosowanie geometrycznych form, przykrycie bryły płaskim dachem oraz minimalistyczną elewację. Wysunięcie górnego kubika poza główną linię elewacji potęguje wrażenia wizualne, sprawiając jednocześnie, że forma budynku zachowuje lekkość - pomimo faktu, że powierzchnia użytkowa domu liczy prawie 160 m2. Trzeba przyznać, że projekt HOMEKONCEPT 82 w formie osiedla domów jednorodzinnych z pewnością zrobi wrażenie!

Nowoczesny dom jednorodzinny typu kostka - HOMEKONCEPT 82 dla dewelopera
Projekt domu jednorodzinnego homekoncept 82 będzie świetną bazą nowoczesnego osiedla.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Współpraca z naszą pracownią

Prezentowane domy to propozycje stworzone według indywidualnych potrzeb i możliwości. Co je łączy? Nowoczesny design, optymalna orientacja budynku względem stron świata, funkcjonalny rozkład pomieszczeń, duże przeszklenia oraz ciekawe detale architektoniczne. Spodobały Ci się nasze pomysły na projekty inwestycyjne? Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dla dewelopera na stronie HOMEKONCEPT!

Doradca HOMEKONCEPT - projekty domów dla dewelopera

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.