Wygodne i funkcjonalne kuchnie HomeKONCEPT.

Wygodne i funkcjonalne kuchnie HomeKONCEPT.

Klienci wybierający gotowe projekty domów HomeKONCEPT zwracają szczególną uwagę nie tylko na bryłę budynku oraz oryginalne rozwiązania architektoniczne, ale przede wszystkim na wnętrza swojego wymarzonego domu. W trakcie przeglądania projektów analizują z uwagą  ilość i wielkość pomieszczeń, wzajemne ich usytuowanie względem siebie oraz komfort całego budynku. Bardzo ważna jest także strefa dzienna budynku, w której oprócz salonu bardzo istotną rolę pełni wygodna i funkcjonalna kuchni.

Strefy funkcjonalne w nowoczesnej kuchni

Kuchnie w domach HomeKONCEPT zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyróżniały się piękną, nowoczesną stylistyką oraz były wygodne w trakcie codziennego przygotowywania posiłków. W zależności od wielkości i kształtu pomieszczenia dostosowuje się układ blatów roboczych, rozmieszczenie sprzętów AGD, zlewozmywaka i szafek, aby tworzyły tzw trójkąt roboczy, ułatwiający prace kuchenne. Okazuje się, że przygotowywanie śniadania, obiadu lub kolacji zawsze zaczyna się od wyjęcia produktów z lodówki. Później na blacie roboczym poddaje się je dalszej obróbce – np. obiera warzywa, kroi wędliny lub mięso. W pobliżu musi znajdować się także zlewozmywak, aby można wszystko dokładnie wypłukać oraz kuchenka i piekarnik. Rozmieszczenie tych wszystkich stref w zasięgu ręki zapewni sprawną pracę w każdej kuchni. W niewielkiej kuchni warto także zainstalować wysoką zabudowę kuchenną, pozwalającą przechowywać produkty spożywcze, sprzęt AGD, talerzy i garnków w zamknięciu, przez co w pomieszczeniu będzie można łatwiej zadbać o czystość i porządek.

Optymalny kształt kuchni

Wnętrze kuchni można urządzić na kilka różnych sposobów. W zależności od układu pomieszczenia zabudowa kuchenna może przybrać kształt litery L (HomeKONCEPT 8) lub U (HomeKONCEPT 46), czy G (HomeKONCEPT 42). Przy długich i wąskich kuchniach blaty robocze ustawia się równolegle do siebie (HomeKONCEPT 29). W dużych pomieszczeniach całość sprzętów może być umieszczona w jednym rzędzie. Innym rozwiązaniem jest wydzielenie samodzielnej wyspy z zapewnionym dostępem  do blatu z każdej strony. W przypadku braku miejsca na takie rozwiązanie można oddzielić kuchnię od jadalni niewielkim blatem śniadaniowym, który od strony kuchni będzie zabudowany niskimi szafkami (HomeKONCEPT 36). To ostatnie rozwiązanie umożliwia funkcjonalne oddzielenie otwartej kuchni od pozostałej części strefy dziennej.

Gotowe projekty aranżacji wnętrz

W ofercie HomeKONCEPT znajdziecie Państwo kilkadziesiąt gotowych aranżacji wnętrz do wybranych projektów domów. Projekty wnętrz obejmują pomieszczenia strefy dziennej – kuchnię, jadalnię i salon. Zamawiając gotowy projekt otrzymacie Państwo zestaw rozwiązań umożliwiający urządzenie pomieszczeń zgodne z załączoną wizualizacją oraz projektem technicznym.

Jeżeli szukacie Państwo pomysłu na piękne wnętrza – serdecznie zapraszamy do współpracy. Więcej informacji na temat gotowych projektów wnętrz znajdziecie tutaj… 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *