Izodom 2000

CZYM JEST TECHNOLOGIA IZODOM 2000?

Przełomowa technologia IZODOM2000 – nowoczesne domy energooszczędne

Rosnące ceny energii i degradacja środowiska sprawiły, że zaczęto inaczej myśleć o budowaniu domów. Niezbędna stała się skuteczna warstwa izolacji termicznej, która sprawia, że budynki są energooszczędne. Polska firma opracowała nowoczesną technologię budowy domów pasywnych IZODOM2000.

Innowacyjna technologia IZODOM2000 pozawala oszczędzać nie tylko czas podczas budowy, ale także pieniądze inwestora i wykonawcy. Do utrzymania budynków wznoszonych przy wykorzystaniu technologii IZODOM2000 zużywa się do 70% energii mniej niż budynków zbudowanych metodą tradycyjną. Izodom 2000 Polska dostarcza co roku materiały na około 2 tys. domów, co potwierdzają referencje Inwestorów z całego świata.

IZODOM2000: nowoczesna technologia budowania energooszczędnych domów

Przełomowa technologia szalunku traconego o nazwie IZODOM2000 polega na szybkim układaniu szalunku z materiału izolacyjnego na całą wysokość kondygnacji, a następnie wypełnianiu go betonem. Na system IZODOM2000 składa się ponad 100 elementów, które łączy się jak klocki. Ta liczba elementów sprawia, że budować można szybciej, gdyż do minimum ograniczona jest konieczność prac na placu budowy. Elementy ścienne wytwarzane przez Izodom pozwalają budować ściany zewnętrzne, wewnętrzne oraz działowe z produktów o zróżnicowanej izolacyjności. Można z nich wznosić budynki mieszkalne: wielopiętrowe i domy jednorodzinne, szkoły, szpitale, hale produkcyjne, a nawet baseny.

Kształtki IZODOM2000 są wyposażone w rowki, które ułatwiają docinanie, a także w specjalne zamki do łączenia i montażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stosować żadnych klejów, klamer czy zapraw, a elementy ściśle do siebie pasują. Wyprofilowane wnętrze elementów ułatwia natomiast układanie zbrojenia. Do budowy domu w technologii IZODOM2000 potrzebny jest podstawowy sprzęt, czyli piła do drewna, poziomica i podpory ułatwiające pionowanie szalunku.

IZODOM2000: polska technologia stosowana na całym świecie

Izodom 2000 Polska to firma z całkowicie polskim kapitałem, która działa na naszym rynku już od 30 lat. Izodom 2000 Polska to jedyna firma w Europie, która produkuje komplet kształtek styropianowych do budowy domów od fundamentów, aż po izolację dachu. W Polsce powstaje rocznie ok. 200 domów budowanych w systemie szalunku traconego, podczas gdy w USA, domy budowane w ten sposób stanowią już 20% całego rynku budowlanego.