Strefa rekreacyjna w domach HomeKONCEPT

Strefa rekreacyjna w domach HomeKONCEPT

Nowoczesny dom jednorodzinny to miejsce, w którym nie tylko z przyjemnością spędzamy każdą wolną chwilę w rodzinnym gronie, ale także coraz częściej staramy się zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Warto zatem zastanowić się nad wygospodarowaniem pomieszczenia rekreacyjnego w swoim wymarzonym domu, aby móc bez wychodzenia z budynku poćwiczyć na siłowni lub zrelaksować się w saunie.

Lokalizacja i wielkość pomieszczenia rekreacyjnego

Pierwsze pytanie, które zadaje sobie każdy inwestor, planujący urządzić domową siłownię, dotyczy lokalizacji pomieszczenia rekreacyjnego. Nie ma w tym zakresie jakichś szczegółowych wytycznych technicznych, chociaż warto poszukać miejsca oddalonego i odizolowanego od części dziennej, aby w czasie aktywności fizycznej nie przeszkadzać pozostałym domownikom. Najczęściej strefę rekreacyjną lokalizuje się na poddaszu użytkowym w bliskim sąsiedztwie łazienki. Umożliwi to komfortową kąpiel po skończonym treningu. Warto także zadbać o dobrą wentylację, aby w czasie  ćwiczeń był zapewniony stały dopływ świeżego powietrza.

Wielkość pomieszczenia przeznaczonego na domową salkę gimnastyczną zależy już tylko od planowanej aktywności fizycznej oraz ilości i wielkości urządzeń gimnastycznych, które będą potrzebne do ćwiczeń. Warto już na etapie wyboru projektu domu zastanowić się nad ile miejsca będzie potrzeba przeznaczyć na aktywność fizyczną.

W wybranych projektach domów zaplanowano strefę rekreacyjną. W budynku HomeKONCEPT 28 udało się wygospodarować przestrzeń o powierzchni użytkowej 30 m2, dzięki czemu można tam umieścić również stół bilardowy lub saunę. Jeszcze większą część rekreacyjną mamy do dyspozycji w domach HomeKONCEPT 29 lub HomeKONCEPT 33.

Relaks w domowej saunie

Moda na korzystanie z sauny z roku na rok systematycznie wzrasta. Nie sposób przecenić korzyści zdrowotnych wynikających z uczestnictwa w seansach saunowych, dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż sauny w swoim wymarzonym domu. Nie trzeba wtedy tracić cennego czasu na dojazdy do salonów fitness lub korzystać z publicznych, często przepełnionych saun. Możliwość dbania o zdrowie i kondycję we własnym domu to również doskonały pomysł na integrację rodziny pod jednym dachem.

Inwestorzy najczęściej decydują się na montaż sauny suchej lub ogrzewanej lampami na podczerwień (tzw. infrared). Chodzi przede wszystkim o możliwość instalacji takich saun na niewielkiej powierzchni, czyli w praktycznie dowolnym miejscu domu. Oferta producentów jest tak bardzo bogata, że miniaturową saunę można urządzić nawet w niewielkiej łazience.  Mając natomiast do dyspozycji pomieszczenie rekreacyjne, można jego część przeznaczyć na montaż rodzinnej sauny, która będzie doskonałym uzupełnieniem domowego SPA.

Praktycznie w każdym projekcie domu HomeKONCEPT można znaleźć co najmniej jedno dogodne miejsce na lokalizację sauny. Przykładowa lokalizacje sauny w projekcie HomeKONCEPT 67.

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *