Pomysł na HomeKONCEPT – rozmowa z Karoliną Zagrodzką HOUSE LOVES

Pomysł na HomeKONCEPT – rozmowa z Karoliną Zagrodzką HOUSE LOVES

Każdy z nas marzy o swoim własnym miejscu na ziemi. Jest nim z pewnością własny dom – przemyślany pod względem funkcjonalnym, będący schronieniem, oazą, ale i punktem rekreacji.

Przeglądając na grupie FB realizacje projektów HomeKONCEPT widzimy ile kreatywnej energii wnosicie do swoich domów i jak ważne są dla Was najdrobniejsze detale, które czynią z wybranego projektu dom marzeń. Dla jednych gotowy projekt domu jest maksymalnym ułatwieniem zadania, a dla drugich zagwozdką jak wprowadzić w nim wszelkie zmiany, dzięki którym komfort życia całej rodziny osiągnie zadowalający poziom. Artykuł ten to odpowiedź na wszelkie “ale” tych, którzy nadal zastanawiają się jak to jest z tymi gotowymi projektami domów.

Jest to też dla nas moment specjalny. Pierwszy raz na łamach naszego bloga publikujemy wywiad z właścicielką domu HomeKONCEPT. Liczymy, że tym samym zainspirujemy Was do chwalenia się własnymi realizacjami w ramach naszego nowego Programu Realizacje.

Zapraszamy do zapoznania się z punktem widzenia projektantki wnętrz, która zdecydowała się na budowę domu według projektu HomeKONCEPT. Pani Karoliny przedstawiać nie trzeba – jeżeli śledzicie realizacje naszych domów, jesteśmy pewni, że zachwycający dom HOUSE LOVES jest Wam doskonale znany!

HomeKONCEPT 01 House Loves - gotowy projekt domu dla wszystkich

Witamy w domu HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES, w którym spełnia się amerykański sen!

Rozmowa z Karoliną Zagrodzką | HOUSE LOVES |

Pani Karolino, proste pytanie na początek. Dlaczego HomeKONCEPT?

Budując 6 lat temu nasz dom, na rynku nie było zbyt wielu pracowni projektowych, które proponowały nowoczesne rozwiązania i trochę inne spojrzenie na polski dom. Projekty HomeKONCEPT były pierwszymi, które wpadły nam w oko, a wśród niewielkiej (w tamtych czasach) kolekcji znaleźliśmy domy, które przedstawiały niekonwencjonalne podejście do budownictwa – z ciekawymi belkami, których wygląd jest niezwykle unikatowy i zachwyca nas do dzisiaj. Jeden z nich szczególnie zwrócił naszą uwagę…

Projekt HomeKONCEPT 01, który robi furorę na blogu HOUSE LOVES. Czy była miłość od pierwszego wejrzenia? 🙂 Co zadecydowało o wyborze właśnie tego projektu?

Projekt, który wybraliśmy, czyli HomeKONCEPT 01 rzeczywiście zachwycił nas swoją nietuzinkową formą i geometrią domu z zewnątrz. Bryła domu bardzo nam się spodobała, ale co ważniejsze dla mnie jako projektanta wnętrz proponowany układ wnętrz rozplanowany był w taki sposób, że mogłam go dopasować w 100% do naszego stylu życia. W żaden sposób konstrukcja domu nie ograniczała nas w nanoszeniu zmian, co dla mnie – jako projektanta wnętrz – było szalenie ważne. Duża przestrzeń w salonie, w której mogłam bez problemu usunąć słupy i ścianki, na piętrze analogiczna sytuacja – ścianki, które mogły być przeorganizowane na nasz sposób. Decydując się na HomeKONCEPT wiedziałam jaki styl chcę wprowadzić do naszej domowej przestrzeni, a swoboda w dostosowaniu go do naszych potrzeb tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że wybór tego projektu to świetna decyzja, z której po tych kilku latach nadal jesteśmy bardzo zadowoleni. Poza tym musieliśmy wtedy kupić gotowy projekt, nie mogliśmy czekać na taki zaprojektowany indywidualnie – nie mieliśmy gdzie mieszkać i czas się bardzo liczył. Wybierając projekt HomeKONCEPT 01 dostaliśmy wszystko co na ten moment było dla nas istotne – gotowy projekt od ręki z ciekawą bryłą wyróżniającą się z otoczenia i niczym nieograniczone możliwości konfiguracji środka na własny sposób.

Ogromnie mnie to cieszy! Zanim przejdziemy jednak do wprowadzonych zmian – czy któreś z proponowanych rozwiązań zaintrygowało Panią szczególnie?

Nie ukrywam, że elementem tym jest typowa dla HomeKONCEPT belka – znak rozpoznawczy, który według mnie robi całą robotę. Sprawia ona, że ten dom wygląda niesamowicie dobrze i nadal się nim zachwycam. Tym wygrywacie, macie po prostu genialnie wyeksponowane TO COŚ.

Szczególnym trikiem w układzie, który przekonał mnie do tego projektu tak maksymalnie, jest możliwość wejścia do wiatrołapu zarówno od strony garażu, ogrodu jak i frontu domu. To bardzo unikatowe rozwiązanie, które dla mnie jest najwygodniejszą opcją. Często jest tak, że od strony ogrodu zaproponowane jest tylko wejście przez salon. Dla osób pracujących wiosną w ogrodzie wejście do domu równoznaczne jest więc z przejściem przez całą strefę dzienną właśnie w tym roboczym wydaniu – z ziemią i trawą wszędzie. Zamysł takiego układu, że z każdego miejsca można wejść do wiatrołapu jest po prostu fantastyczny i spełnił nasze oczekiwania.

Belka HomeKONCEPT - charakterystyczny element nowoczesnych domów HomeKONCEPT

Białe belkowanie w HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES – charakterystyczny element, który przyciąga wzrok.

Trudno się tutaj nie zgodzić – faktycznie belka HomeKONCEPT jest jednym z najważniejszych elementów stylistycznych i miło nam słyszeć, że to nie tylko nasza opinia. 🙂 Wśród inwestorów i wykonawców zdania na jej temat są podzielone. A przecież ten element można wykonać naprawdę łatwo! Mamy nawet o tym cały wpis na blogu. >> PRZECZYTAJ << Ale kończąc już temat o słynnym belkowaniu… Czas na chwalenie się zmianami w Państwa projekcie.

Jako projektantka wnętrz po prostu nie mogłam nie dostosować domu do nas. 🙂 Opowiadając o tym skupię się może na strefie dziennej, bo to ona jest dla mnie centrum rodzinnego życia. Główną zmianą, którą wprowadziłam jest poszerzenie domu o 1,5 m w osi ściany zewnętrznej po lewej stronie – tak by salon i kuchnia były o te 1,5 m szersze. Wszystkie pozostałe zmiany opisuję dokładnie na moim blogu, na który serdecznie zapraszam! >> Mój HomeKONCEPT 01 po zmianach

Wszystko zaczęło się od marzeń o dużej strefie dziennej – z miejscem na ogromny stół, który w każdym momencie gotowy jest na przyjęcie niezapowiedzianych gości. Dlatego zdecydowałam się usunąć ścianę nośną stojącą wzdłuż schodów w jadalni. W tej strefie usunęłam także podłużne okno w salonie, które uniemożliwiało przearanżowanie przestrzeni salonu w odwrotnym kierunku niż przez Was sugerowany. Jak dla mnie okien w tym pomieszczeniu jest teraz wystarczająco dużo.

Rozświetlony salon w projekcie domu HomeKONCEPT 01 zaprojektowany przez House Loves

Ten stół zachwyca i nas! Doskonale odnajduje się we wnętrzu HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES zaaranżowanym w stylu amerykańskim. 

Zmianę w oknach naniosłam także w kuchni – zamieniłam te narożne na jedno dłuższe z przodu i drugie krótsze z boku. Układ szafek w kuchni stał się dzięki temu dla mnie po prostu wygodniejszy.

Kuchnia House Loves w gotowym projekcie domu HomeKONCEPT 01

Kuchnia z jadalnią zostały maksymalnie przemyślane i dopracowane przez Panią Karolinę w najdrobniejszym szczególe.

Kominek narożny proponowany przez Państwa w tym projekcie to bardzo nowoczesna forma. Trzymając się stylu HOUSE LOVES (czyli mieszanki modern country, stylu angielskiego i scandi) ustawiłam go po skosie. Zabrało to trochę przestrzeni, ale jest teraz spójne z moimi założeniami.

Aranżacja salonu HomeKONCEPT 01 w stylu amerykańskim - projekt wnętrza House Loves

Najsłynniejszy salon na polskim Instagramie. Salon HOUSE LOVES z projektu HomeKONCEPT 01.

Wszystkie te większe i mniejsze zmiany składają się na mój idealny dom, w stylu amerykańskim, którego nie mogłam osiągnąć na zewnątrz, ale wewnątrz jak najbardziej.

Dokładnie ta myśl przyświeca nam w HomeKONCEPT! Chcemy aby każdy HomeKONCEPT był dopasowany do stylu życia i wymagań rodziny teraz i za 20 lat. Nasze projekty domów są na tyle elastyczne, że łatwo to zrobić. A dom i jego wnętrza muszą być przecież odbiciem charakterów wszystkich domowników.

Zgadzam się z tym! Wnętrza HomeKONCEPT zawsze odzwierciedlają charakter bryły projektu i są w pełni spójne z założeniami Państwa stylu. W HOUSE LOVES wnętrza, które projektujemy mają trochę amerykański styl i nasz HomeKONCEPT 01 również przybrał zupełnie inną odsłonę. Miałam natomiast przyjemność projektowania już kilku domów HomeKONCEPT i co jest bardzo ważne – nowoczesność bryły HomeKONCEPT jeśli ktoś ma dużą wyobraźnię, można dopasować do wnętrz zaaranżowanych także w innych stylach. Myślę tutaj np. o loftowych przestrzeniach jak w projektowanym przez nas HomeKONCEPT 11 NYLOFT czy HomeKONCEPT 02 DIM RIVIERA, który zaprojektowaliśmy w stylu farmhouse and french riviera. Mam wrażenie, że styl HomeKONCEPT będzie też pasował do stylu chic – bardzo eleganckiego, ze złotem, welurem i marmurem w roli głównej. W proponowanym przez Was nowoczesnym wnętrzu można się zakochać, ale na przykładzie prac HOUSE LOVES widać, że klienci zauważają też szerokie możliwości jakie projekty HomeKONCEPT posiadają i z iloma innymi stylami aranżacji mogą tworzyć spójną całość.

Marzymy o tym by nasza wizja na piękny dom, była zapalnikiem do odkrycia stylu życia każdej rodziny. Jak dobrze, że się to udaje! Pani Karolino, ogromnie dziękuję za inspirującą rozmowę. Pani dom z pewnością oczaruje wszystkich czytelników naszego bloga.

Dziękuję również i mam nadzieję, że ta rozmowa pomoże rozwiać wątpliwości wszystkich zastanawiających się jak łączyć styl bryły z wnętrzem.

HomeKONCEPT 01 House Loves - realizacja gotowego projektu domu

 HomeKONCEPT 01 HOUSE LOVES to stylowy dom z pięknym wnętrzem. 

Zmiany w projekcie HomeKONCEPT

Rozmowa z Panią Karoliną utwierdziła nas w pewnym przekonaniu. Klienci HomeKONCEPT to niesamowicie świadome osoby, które doskonale znają swoje potrzeby. Po prostu wiedzą czego chcą w swoim domu i czego chcą od życia.

Dlatego jeśli spodobał Ci się projekt z naszej kolekcji, ale zastanawiasz się nad innym rozmieszczeniem pomieszczeń lub zmianą ich funkcji – skontaktuj się z nami! W ramach usługi dodatkowej ZMIANY W PROJEKCIE, architekci zastanowią się w jaki sposób zamienić Twoje wizje w realny projekt spełniający potrzeby Twojej rodziny.

Pomysł na HomeKONCEPT - wywiad House Loves - Kamila Banajska-Socha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *