Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – co jest modne?

Rok 2020 przyniósł wiele zmian – również w trendach wnętrzarskich. Obecny sezon charakteryzuje się nietuzinkowymi pomysłami i powrotem do natury! Zastanawiasz się, jak urządzić wnętrze swojego domu HOMEKONCEPT lub mieszkania? Stoisz przed wyborem dodatków? Śpieszymy z pomocą!

Zobacz, jakie trendy wnętrzarskie 2020 będą teraz w modzie!

Projektanci wnętrz zapowiedzieli, że rok 2020 przyniesie wiele inspiracji z najodleglejszych zakątków świata. Ten sezon upływa pod znakiem ekologicznych rozwiązań, żywych i soczystych kolorów, a także zaokrąglonych kształtów i giętkiej linii. Jak zaaranżować w ten sposób swoją przestrzeń? Na jakie trendy we wnętrzach 2020 warto zwrócić uwagę? Przekonaj się sam!

Trendy wnętrzarskie 2020 – w trosce o stan środowiska

Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że trend ekologiczny coraz bardziej się umacnia i cieszy się jeszcze większą popularnością w porównaniu do poprzednich lat. Bycie eko wyrasta z szacunku do natury, a także chęci bycia blisko środowiska naturalnego. Do trendów wnętrzarskich na rok 2020 z pewnością zaliczają się akcesoria wykonane z naturalnych surowców jak: drewno, rattan, bambus, len czy wiklina. Niewątpliwą zaletą wykorzystania trendów ekologicznych jest ich uniwersalność. Neutralne kolory dopasują się do każdego wnętrza – zwłaszcza tego w stylu minimalistycznym i rustykalnym. Troska o środowisko wpisuje się w nowoczesne rozumienie budownictwa – nie tylko aranżacji wnętrz, ale i budowy domów. Projekty domów z rekuperacją to przykład rozwiązania eco-friendly, które przyczynia się do poprawy jakości środowiska.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – modny taras z gotowego projektu domu HomeKONCEPT 31
Aranżacja modnego salonu na świeżym powietrzu – taras z projektu HomeKONCEPT 31.

Styl naturalny – inspiracje z najodleglejszych zakątków świata

Ciepłe odcienie barw ziemi i natury – styl naturalny chętnie wykorzystuje się w aranżacji wnętrz w formie dekoracji. Paski, geometryczne formy, bukiety z suszonych roślin czy piaskowe odcienie wpisują się w ranking trendów we wnętrzach 2020. W tym sezonie projektanci wybierają dodatki o nieregularnych kształtach, w kolorach przypominających pobyt na safari lub zachód słońca nad Morzem Czerwonym. Naturalne wnętrze z małą dozą egzotyki jest pełne piaskowych barw, dodatków wykonanych z drewna, wikliny, a także poduszek wykorzystujących motywy etniczne.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – tapeta z motywem zwierzęcym w jadalni gotowego projektu domu HomeKONCEPT 02 G2 EN wariant 1
szkicowy obraz flamingów brodzących w wodzie – wnętrze jadalni z projektu HomeKONCEPT 02 G2 EN wariant 1 z oryginalna tapetą.

Trendy we wnętrzach 2020 – subtelna linia, fantazyjne bryły

Cechą charakterystyczną trendów wnętrzarskich 2020 są krągłości. W tym sezonie prym wiodą delikatne linie, które dodadzą wnętrzu szyku, a także meble pozbawione kanciastych kształtów na rzecz bardziej łagodnych łuków czy elipsy. Okrągłe formy znalazły swoje zastosowanie np. w formie charakterystycznych foteli, znanych jako otulaki, które pozwolą wygodnie rozsiąść się z kubkiem aromatycznej kawy i ulubioną książką. Nowością na rynku są także sofy, kształtem przypominające plastyczne formy, a to wszystko za sprawą płynących linii i delikatnych krągłości. Brak kątów prostych na rzecz fantazyjnych brył to trend, który będzie królować w tym sezonie.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – nowoczesny salon z gotowego projektu domu HomeKONCEPT 75 B
Nowoczesne wnętrze w neutralnych barwach z dodatkami o okrągłych kształtach – salon HomeKONCEPT 75 B.

Postaw na metaliczny akcent

W aranżacji wnętrz zastosowanie znalazł również metal, wpisujący się jednocześnie w trendy we wnętrzach na rok 2020. To jeden z częściej wybieranych surowców przy dekoracji wnętrz w stylu industrialnym. Wielką zaletą metalu jest jego wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Co więcej, materiał kojarzony jest z tym co solidne, dlatego chętnie wykorzystuje się go przy produkcji części do mebli, kinkietów, lamp czy kranów. Metaliczny połysk pięknie prezentuje się z kolorem roślin czy drewna, dlatego bez problemu można go łączyć z różnorodnymi dodatkami.

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok – modna strefa dzienna z gotowego projektu domu HomeKONCEPT 69 z metalicznymi dodatkami
Strefa dzienna z projektu HomeKONCEPT 69 z modną aranżacją z wykorzystaniem metalicznego akcentu.

Jak widać, obecny sezon w branży wnętrzarskiej ma wiele do zaoferowania. Zobacz gotowe projekty domów z wnętrzami i przekonaj się, jak może wyglądać Twój wymarzony salon, sypialnia czy kuchnia!

Skontaktuj się z Pracownią HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO