Strefa rekreacyjna w domach HOMEKONCEPT

Nowoczesny dom jednorodzinny to miejsce, w którym nie tylko z przyjemnością spędzamy każdą wolną chwilę w rodzinnym gronie, ale także coraz częściej staramy się zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Warto zatem zastanowić się nad wygospodarowaniem pomieszczenia rekreacyjnego w swoim wymarzonym domu, aby móc bez wychodzenia z budynku poćwiczyć na siłowni lub zrelaksować się w saunie.

Lokalizacja i wielkość pomieszczenia rekreacyjnego

Pierwsze pytanie, które zadaje sobie każdy inwestor, planujący urządzić domową siłownię, dotyczy lokalizacji pomieszczenia rekreacyjnego. Nie ma w tym zakresie jakichś szczegółowych wytycznych technicznych, chociaż warto poszukać miejsca oddalonego i odizolowanego od części dziennej, aby w czasie aktywności fizycznej nie przeszkadzać pozostałym domownikom. Najczęściej strefę rekreacyjną lokalizuje się na poddaszu użytkowym w bliskim sąsiedztwie łazienki. Umożliwi to komfortową kąpiel po skończonym treningu. Warto także zadbać o dobrą wentylację, aby w czasie ćwiczeń był zapewniony stały dopływ świeżego powietrza.

Wielkość pomieszczenia przeznaczonego na domową salkę gimnastyczną zależy już tylko od planowanej aktywności fizycznej oraz liczby i wielkości urządzeń gimnastycznych, które będą potrzebne do ćwiczeń. Warto już na etapie wyboru projektu domu zastanowić się nad tym, ile miejsca będzie potrzeba przeznaczyć na aktywność fizyczną.

W wybranych projektach zaplanowano strefę rekreacyjną. W budynku HOMEKONCEPT 28 udało się wygospodarować przestrzeń o powierzchni użytkowej 30 m2, dzięki czemu można tam umieścić również stół bilardowy lub saunę. Jeszcze większą część rekreacyjną mamy do dyspozycji w domach HOMEKONCEPT 29 lub HOMEKONCEPT 33.

Projekt pomieszczenia relaksu w HOMEKONCEPT 74
Sauna w projekcie domu nowoczesnego HOMEKONCEPT 74.

Relaks w domowej saunie

Moda na korzystanie z sauny z roku na rok systematycznie wzrasta. Nie sposób przecenić korzyści zdrowotnych wynikających z uczestnictwa w seansach saunowych, dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż sauny w swoim wymarzonym domu. Nie trzeba wtedy tracić cennego czasu na dojazdy do salonów fitness lub korzystać z publicznych, często przepełnionych saun. Możliwość dbania o zdrowie i kondycję we własnym domu to również doskonały pomysł na integrację rodziny pod jednym dachem.

Inwestorzy najczęściej decydują się na montaż sauny suchej lub ogrzewanej lampami na podczerwień (tzw. infrared). Chodzi przede wszystkim o możliwość instalacji takich saun na niewielkiej powierzchni, czyli w praktycznie dowolnym miejscu domu. Oferta producentów jest tak bardzo bogata, że miniaturową saunę można urządzić nawet w niewielkiej łazience. Mając natomiast do dyspozycji pomieszczenie rekreacyjne, można jego część przeznaczyć na montaż rodzinnej sauny, która będzie doskonałym uzupełnieniem domowego SPA.

Praktycznie w każdym projekcie domu HOMEKONCEPT można znaleźć co najmniej jedno dogodne miejsce na lokalizację sauny. Omów ten temat z naszym doradcą projektowym i dopasuj domową przestrzeń do siebie!

https://homekoncept.com.pl/uslugi-dodatkowe/zmiany-w-projekcie

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.