Schody dywanowe: estetyka i minimalizm dla każdego wnętrza

Nowoczesny dom to nie tylko atrakcyjny wygląd zewnętrzny, ale także pięknie urządzone i przytulne wnętrza. Biel, szarość i czerń uzupełnione dodatkami w ciepłych barwach sprawią, że z przyjemnością będziemy codziennie wracali do naszego wymarzonego domu. W nowoczesnym domu dwukondygnacyjnym, warto zastanowić się także nad dobraniem odpowiednich schodów. Takich, które nie tylko będą wytrzymałe i stabilne, ale także będą wyróżniać się wysoką estetyką wykończenia. Z pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem są schody dywanowe, które zostały wymyślone po to, aby zdobić eleganckie i nowoczesne wnętrza.

Co to są schody dywanowe?

Decydując się na innowacyjne i profesjonalnie wykonane schody, warto postawić na schody dywanowe. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że przypominają “spływający” w dół dywan. Są to konstrukcje samonośne, nie posiadające belek centralnych ani policzków (wang) nośnych, mimo to, są one niezwykle wytrzymałe. Schody dywanowe wykonuje się z wysokogatunkowego drewna, najczęściej z dębu, orzecha lub jesiona.

Dla minimalistycznych wnętrz

Schody dywanowe w HOMEKONCEPT 13 EN
Schody dywanowe w strefie dziennej HOMEKONCEPT 13 en.

Dla wnętrz, w których dominuje biel oraz szarość, bardzo dobrze pasować będą schody dywanowe barwione na biało. Wysoka estetyka wykonania, sprawia, że schody te prezentują się niezwykle imponująco. Przy użyciu odpowiednich farb, białe pokrycie schodów jest trwałym wykończeniem, które nie zdziera się ani nie rysuje, a także zapewnia poczucie czystości i elegancji. Z pewnością schody te sprawdzą się w salonach oraz pomieszczeniach, w których króluje minimalizm i prostota. Pozbawione belek policzkowych, nie będą przytłaczać swoim wyglądem, stanowiąc konstrukcję zwartą i niezwykle zgrabną.

Estetyczne, szklane poręcze

Wysokogatunkowe schody z dębowego drewna będą się świetnie prezentować zarówno w nowoczesnych wnętrzach, w których króluje minimalizm lub odważne barwy, jak również w pomieszczeniach rustykalnych lub retro. Warto dodać, że schody dywanowe mogą mieć różnorodny kąt spadu, dlatego sprawdzą się nawet w małych domach, w których nie ma zbyt dużej przestrzeni użytkowej. Schody dywanowe dębowe ze szklaną balustradą to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć estetyczne i niewidoczne poręcze, które nie będą “przytłaczać” ciężką konstrukcją. Warto dodać, że szklane barierki przepuszczają światło, dzięki czemu pomieszczenia stają się jasne i bardziej przestrzenne. Rozwiązanie to jest niezwykle efektowne, pod warunkiem utrzymywania szyb w czystości, aby nie były widoczne odciski palców. Szkło często kojarzy nam się także z niebezpieczeństwem rozbicia tafli na małe, ostre kawałki. Barierki szklane w schodach dywanowych, są wykonane z mocnego, pokrytego folią szkła hartowanego. Jeżeli się rozbije, szkło nie rozsypuje się i nie stanowi zagrożenia.

Nastrojowe oświetlenie i mini biblioteczka

Schody dywanowe w HOMEKONCEPT 33
Wnętrze HOMEKONCEPT 33 z zagospodarowaniem przestrzeni pod schodami.

Schody dywanowe z podświetleniem LED oraz z przestrzenią do wykorzystania pod konstrukcją, to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zagospodarować każdy metr kwadratowy powierzchni w praktyczny sposób. Schody te umożliwiają schowanie różnorodnych akcesoriów i przedmiotów, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca w budynku. Dodatkowo, można wykorzystać tego typu przestrzeń do stworzenia mini biblioteczki. Schody dywanowe są wykonane z trwałego materiału, który wytrzymuje spore obciążenia. Bez obaw można się po nich poruszać nie narażając na zniszczenie rzeczy trzymanych w szufladach. Dodatkowo, zostały one wyposażone w oświetlenie LED, które ułatwia wieczorne poruszanie się oraz podkreśla ich atrakcyjność. Schody te zapewne docenią fani książek oraz nastrojowych wnętrz.

Schody dywanowe wykonane z wysokogatunkowego drewna podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza. Dzięki pięknemu wyglądowi i solidnej konstrukcji stanowią bezpieczne i efektowne połączenie dwóch kondygnacji budynku. Idealnie nadają się do minimalistycznych aranżacji wnętrz HOMEKONCEPT.

Artykuł został przygotowany we współpracy z portalem AleSchody, który gromadzi setki realizacji schodów drewnianych producentów z całej Polski.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pełnej oferty projektów domów nowoczesnych HOMEKONCEPT.

Wybierz dom HOMEKONCEPT - gotowe projekty domów

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.