Sauna i siłownia w domu – zalety takiego rozwiązania

Jednym z aspektów zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna. Potrzebujemy sportu, spacerów i chwil relaksu po to by wydajnie pracować, mieć energię na spędzanie czasu z dziećmi i własne hobby. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca poświęcać 30 minut dziennie 5 razy w tygodniu na aktywność fizyczną. Wychodząc naprzeciw tym zaleceniom chcemy zainspirować właścicieli domów HOMEKONCEPT, by przy ich urządzaniu wzięli pod uwagę wygodę i dobrze zorganizowane wnętrze, w którym znajdzie się miejsce także na własną strefę rekreacyjną. Obecnie każdy z nas może tak zaprojektować wnętrze swojego domu aby mieć w nim wymarzoną saunę lub siłownię domową, przy stosunkowo niewielkim koszcie. Czy warto? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

Siłownia w domu – czy warto ją mieć?

Domy ze strefą rekreacyjną to koncept, który cieszy się coraz większą popularnością ze względu na nowoczesność, ale i prestiż, jaki daje ich posiadanie. To, co przemawia za posiadaniem takiego rozwiązania w domu to nie tylko wygoda, ale i łatwość jego urządzenia. Wiele osób nie ma czasu ani chęci spędzać na siłowni poza domem kilku godzin w tygodniu – zwłaszcza, że często wiąże się to z uciążliwymi dojazdami. Dlatego projekty domów z własną siłownią cieszą się coraz większą popularnością.

Takie rozwiązanie ma same zalety. Nie tylko “grafik zajęć” jest dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań, ale pozwala także na oszczędność czasu. dom z siłownią cieszy się coraz większym zainteresowaniem właśnie ze względu na nieograniczone możliwości czasowe przy korzystaniu z niej. Jeśli nie do końca przekonują Cię zorganizowane zajęcia w miejskich centrach sportowych lub nie odnajdujesz się w głośnej, przeludnionej przestrzeni – siłownia lub sauna we własnym domu HOMEKONCEPT jest dla Ciebie! Możesz z niej korzystać kiedy chcesz, obchodząc się bez zbędnych przygotowań do wyjścia. Ponadto swobodnie korzystasz z wszystkich sprzętów, które się w niej znajdą – koniec z czekaniem na swoją kolej!

Sauna zalety HOMEKONCEPT 67 gotowy projekt domu
Sauna w projekcie domu HomeKONCEPT 67 to idealne miejsce do wieczornego relaksu.

Dla kogo siłownia w domu jest najlepszym rozwiązaniem?

Podejście do ćwiczeń zmienia się oczywiście z czasem. Kobiety w ciąży i po porodzie chętnie skorzystają z domowych aktywności, które pozwalają zachować sprawność bez obawy o to, że za moment trzeba będzie zająć się maluszkiem. To również idealna opcja dla kobiet, które zainteresowane są zajęciami z dziećmi, co nie zawsze umożliwiają miejskie siłownie. Siłownia w domu to opcja idealna dla seniorów, którzy mogą nie do końca dobrze czuć się w miejscu pełnym ludzi.

Jak urządzić domową siłownię?

Strefa siłowni lub sauna w domu to całe spektrum możliwości. Pomieszczenia przystosowane do tych potrzeb muszą spełniać jednak adekwatne warunki. Właściwe usytuowanie ich na planie domu to pierwsza rzecz, nad którą powinien zastanowić się każdy projektant. Podstawową regułą jest odpowiednia wentylacja oraz kwestia sąsiedztwa z innymi pomieszczeniami w domu. Najlepiej, by nie sąsiadowały ze strefą dzienną. Nasza Pracownia w swoich projektach bierze to pod uwagę. Specjalnie wygospodarowane pomieszczenia, które będą nadawać się na domową siłownię posiadają m.in. projekty HOMEKONCEPT 28, HOMEKONCEPT 29 czy też HOMEKONCEPT 33.

Gotowy projekt domu z funkcjonalnymi wnętrzami z pomieszczeniem rekreacyjnym
Układ pomieszczeń w projekcie HomeKONCEPT 28, w którym z łatwością zlokalizujesz nowoczesną strefę rekreacyjną.

W projekcie HOMEKONCEPT 28 pomieszczenie rekreacyjne zostało zlokalizowane na poddaszu domu, w prywatnej strefie domowników. Zabieg ten pozwala na oddzielenie miejsca relaksu od zgiełku dnia codziennego co pozytywnie wpływa na komfort jego użytkowania. Siłownia, domowa biblioteka czy małe kino – możliwości na aranżację tego pomieszczenia są nieograniczone, tak samo jak Twoja wyobraźnia.

W ten sam sposób zaplanowano również pomieszczenie rekreacyjne w projekcie domu HOMEKONCEPT 60. Zostało ono dodatkowo oddzielone od części sypialnianej komunikacją, co znacząco wpływa na jego kameralny nastrój. Doskonale doświetlone i z wyjściem na taras, będzie idealną przestrzenią do aranżacji domowej siłowni z łatwym dostępem do świeżego powietrza.

Układ funkcjonalny w gotowym projekcie domu HOMEKONCEPT 60
Pomieszczenie rekreacyjne w projekcie domu HomeKONCEPT 60 sprawdzi się idealnie pod aranżację domowej siłowni.

Jeżeli mowa o komforcie to warto również wspomnieć o projekcie domu HOMEKONCEPT 41, w którym pomieszczenie rekreacyjne sąsiaduje z łazienką. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie – po wyczerpującym treningu będzie można wziąć błyskawiczny prysznic lub poleżeć w wannie, do której przecież mamy tylko krok.

Siłownia w nowoczesnym domu HOMEKONCEPT 41
Lokalizacja domowej siłowni w pobliżu łazienki to bardzo wygodne rozwiązanie –
zastosowano je w projekcie HomeKONCEPT 41.

Sauna w domu – czy warto ją mieć?

Sauna w domu to gwarancja odpoczynku, dająca komfort zwłaszcza domatorom. Umiejscowiona bezpośrednio przy łazience, w strefie nocnej, pozwoli na przejście całego cyklu [część mokra, część sucha] w przyjemnej, intymnej atmosferze.

W strefie relaksacyjnej z sauną w domu HOMEKONCEPT 74 możesz po prostu odpocząć. Zadbają o to odpowiednio dobrane kolory, przemyślane dodatki, ulubione kosmetyki oraz cisza i spokój.

Sauna w domu - salon kąpielowy - nowoczesny dom HOMEKONCEPT 74
Domowe SPA w Twoim domu – nastrojowa sauna z projektu HomeKONCEPT 74.

Siłownie i saunę w domu można urządzić na wiele sposobów. Dzięki wielu dostępnym na rynku sprzętom oraz łatwości ich montażu, każdy z nich będzie wygodny i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Współczesne rozwiązania pomogą zapewnią aktywny wypoczynek w domowym SPA na każdą kieszeń. Siłownia lub sauna w domu? Czemu nie!

Praktycznie w każdym projekcie domu HOMEKONCEPT można znaleźć co najmniej jedno dogodne miejsce na lokalizację sauny. Jeżeli więc zastanawiasz się nad jej umiejscowieniem – skontaktuj się z nami. Wspólnie zastanowimy się w jaki sposób spełnić Twoje wizje o idealnej domowej przestrzeni.

Skontaktuj się z Pracownią HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO