Przełomowa technologia IZODOM2000 – nowoczesne domy energooszczędne

Rosnące ceny energii i degradacja środowiska sprawiły, że zaczęto inaczej myśleć o budowaniu domów. Niezbędna stała się skuteczna warstwa izolacji termicznej, która sprawia, że budynki są energooszczędne. Polska firma opracowała nowoczesną technologię budowy domów pasywnych IZODOM2000.

Innowacyjna technologia IZODOM2000 pozawala oszczędzać nie tylko czas podczas budowy, ale także pieniądze Inwestora i Wykonawcy. Do utrzymania budynków wznoszonych przy wykorzystaniu technologii IZODOM2000 zużywa się do 70% energii mniej niż budynków zbudowanych metodą tradycyjną. IZODOM2000 Polska dostarcza co roku materiały na około 2 tys. domów, co potwierdzają referencje Inwestorów z całego świata.

Technologia IZODOM2000

IZODOM2000: nowoczesna technologia budowania energooszczędnych domów

Przełomowa technologia szalunku traconego o nazwie IZODOM2000 polega na szybkim układaniu szalunku z materiału izolacyjnego na całą wysokość kondygnacji, a następnie wypełnianiu go betonem. Na system IZODOM2000 składa się ponad 100 elementów, które łączy się jak klocki. Ta liczba elementów sprawia, że budować można szybciej, gdyż do minimum ograniczona jest konieczność prac na placu budowy. Elementy ścienne wytwarzane przez IZODOM pozwalają budować ściany zewnętrzne, wewnętrzne oraz działowe z produktów o zróżnicowanej izolacyjności. Można z nich wznosić budynki mieszkalne: wielopiętrowe i domy jednorodzinne, szkoły, szpitale, hale produkcyjne, a nawet baseny.

Kształtki IZODOM2000 są wyposażone w rowki, które ułatwiają docinanie, a także w specjalne zamki do łączenia i montażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stosować żadnych klejów, klamer czy zapraw, a elementy ściśle do siebie pasują. Wyprofilowane wnętrze elementów ułatwia natomiast układanie zbrojenia. Do budowy domu w technologii IZODOM2000 potrzebny jest podstawowy sprzęt, czyli piła do drewna, poziomica i podpory ułatwiające pionowanie szalunku.

IZODOM2000: polska technologia stosowana na całym świecie

IZODOM2000 Polska to firma z całkowicie polskim kapitałem, która działa na naszym rynku już od 30 lat. IZODOM2000 Polska to jedyna firma w Europie, która produkuje komplet kształtek styropianowych do budowy domów od fundamentów, aż po izolację dachu. W Polsce powstaje rocznie ok. 200 domów budowanych w systemie szalunku traconego, podczas gdy w USA, domy budowane w ten sposób stanowią już 20% całego rynku budowlanego.

Dlaczego budując dom warto wybrać technologię IZODOM2000?

Dom buduje się na lata. Warto więc zadbać, by do jego utrzymania potrzeba było jak najmniej energii. Domy pasywne są tym, co pozwoli dbać o środowisko naturalne, a także o własny budżet/własne pieniądze. Decydując się na budowę domu z firmą IZODOM2000 Polska mamy zagwarantowane:

1. Szybkość budowy

Proces przebiega szybko. Dzięki sprawdzonym, solidnym materiałom - kształtkom i betonowi, średniej wielkości dom jest gotowy do wprowadzenia w ciągu 3 miesięcy. System jest dokładnie przemyślany i zawiera elementy, które pozwalają na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów architektonicznych.

2. Ekologia

System IZODOM2000 wpływa bezpośrednio na zmniejszenie emisji CO2 oraz szkodliwych pyłów do atmosfery. Porównując z technologią tradycyjną IZODOM jest dwukrotnie lepszy.

3. Polska produkcja

Ojciec z synami ponad 30 lat temu opracowali i wdrożyli do produkcji autorski system budowlany dedykowany dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Produkcja kształtek styropianowych w technologii IZODOM2000 odbywa się w Polsce.

4. Termoizolacja

Budowa domu z wykorzystaniem technologii IZODOM2000 zapewnia doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu w domu panuje zdrowy i komfortowy klimat. Oznacza to utrzymanie pomieszczeń w optymalnym zakresie komfortu termicznego tworząc cichą i wygodną przestrzeń do życia i pracy. Szacuje się, że w ciągu 30 lat można zaoszczędzić ponad 100 000 zł na kosztach ogrzewania.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.