Odnawianie elewacji. Jak zadbać o estetyczny wygląd domu?

Każdy nowoczesny dom codziennie narażony jest na nieustające oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zmiany temperatury, wilgotności powietrza, nasłonecznienie, opady deszczu, itp. Do tego dochodzą zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłów, kurzu i mikroorganizmów, dla których powierzchnia tynku to sprzyjające środowisko do osiadania. W efekcie po kilku latach od wykończenia, elewacje brudzą się, a często również zabarwiają na kolor glonu lub innego brudu.

W strefie klimatycznej, w jakiej znajduje się Polska zanieczyszczeniu i porażeniu biologicznemu (zazielenienie, zabrudzenie powierzchni) ulegają nie tylko fasady ścian zewnętrznych, ale również pokrycia dachowe, elementy zadaszeń, balkonów, czy nawet rynny odprowadzające wodę opadową. Wystarczy przez kilka miesięcy nie myć okien, by zobaczyć ile zabrudzeń może się pojawić nawet na tak gładkim materiale, jakim jest szkło. Ocieplanie styropianem lub innym izolatorem podnosi komfort użytkowania budynku, ale nie można zapominać o okresowych przeglądach. Każdy inwestor, prędzej czy później, stanie przez koniecznością poprawy estetyki budynku, w tym również odświeżenia ścian zewnętrznych. Jak przeprowadzić prace renowacyjne fasad, aby ich efekt był najlepszy?

Usuwanie brudu i mikroorganizmów

Przy odnawianiu fasad istotnym elementem jest pozbycie się zanieczyszczeń. Zabrudzenia w postaci kurzu, glonów i pleśni, które bardzo chętnie osiedlają się na ścianach, należy usunąć przy pomocy myjki ciśnieniowej lub miękkiej szczotki. Następnie należy zneutralizować powierzchnię fasady stosując środek biobójczy RENOWATOR firmy Termo Organika, który nanosi się obficie na całą powierzchnię ściany aż do całkowitego jej zwilżenia. Można do tego stosować szczotki, pędzle, wałki lub gąbkę. Preparat działa grzybo- i glonobójczo, skutecznie eliminuje większość występujących w polskim klimacie grzybów, glonów, mchów i porostów. Dostarczany jest w postaci gotowej do użycia, nie należy go rozcieńczać, ani mieszać z innymi środkami. Po całkowitym wyschnięciu ścian można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest malowanie.

Malowanie

Każdą elewację, która w jakikolwiek sposób nie spełnia oczekiwań właściciela, można ponownie przemalować, nadając jej zupełnie nowy charakter. Gama farb elewacyjnych oferowanych przez firmę Termo Organika pozwala na wybór spośród kilka produktów, różniących się swoimi właściwościami i oczywiście ceną. Każda farba zewnętrzna może być zabarwiona praktycznie na dowolny kolor. Wyobraźnia i poczucie estetyki inwestora pozwolą na wykreowanie niepowtarzalnego wizerunku budynku.

Produkty Termo Organika - odnawianie elewacji nowoczesnego domu HOMEKONCEPT
Produkty Termo Organika do odnowienia elewacji.

Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest zastosowanie farby silikonowej GOLD TO – FSG, która zawiera specjalną formułę DUST CLEAN™ – samoczyszczenie fasad. Dzięki zawartości najwyższej jakości żywicy silikonowej na powierzchni farby powstaje duże napięcie powierzchniowe, odpychające cząsteczki wody. Krople deszczu – spływając po fasadzie – zmywają z niej zanieczyszczenia, takie jak pył, kurz, sadza. Pozwala to na dłuższe zachowanie czystości ścian bez konieczności ich mycia.

Farby elewacyjne są integralną częścią Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika, na który składają się również płyty styropianowe, tynki, kleje, itp.

Więcej informacji dotyczących produktów i odpowiedzi na pytania:

  • Jak ocieplić dom?
  • Jaki styropian wybrać?
  • Czy ocieplanie domu się opłaca ?
  • Jaki tynk wybrać na elewację ?

odnajdziesz na stronie firmy Termo Organika.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.