Od 1 stycznia 2017 r. budujemy bardziej energooszczędnie!

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – od 1 stycznia 2017 r. ulegają zmianie maksymalne wartości wskaźnika EP określającego roczne obliczeniowe zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Dla budynków jednorodzinnych od 1 stycznia 2017 r. przyjmuje się maksymalną wartość wskaźnika EP na poziomie nie przekraczającym 95 kWh/m² rok.

Projekt domu energooszczędnego HOMEKONCEPT 02 EN
Projekt domu energooszczędnego HOMEKONCEPT 02 EN.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Dodatkowo wartości współczynnika przenikania ciepła U ścian zewnętrznych, dachów (stropodachów) i podłóg dla pomieszczeń ogrzewanych w budynkach mieszkalnych nie mogą przekroczyć:

  • U ścian 0,23 W/m² K;
  • U dachu 0,18 W/m² K;
  • U podłóg 0,30 W/m² K.

Wszystkie projekty domów HOMEKONCEPT odpowiadają nowym przepisom obowiązującym od 1 stycznia 2017 r.

Projekty domów HOMEKONCEPT mają bardzo dobre docieplenie ścian, dachu i podłóg oraz stolarkę okienną o podwyższonych parametrach izolacyjnych. Większość projektów jest wyposażona w system wentylacji mechanicznej, dzięki czemu do wszystkich pomieszczeń dostarczane jest systematycznie przefiltrowane, świeże powietrze, a ciepło ze zużytego powietrza jest odzyskiwane przez system rekuperacji i wykorzystywane ponownie do ogrzewania. Tak zaprojektowane domy zużywają mniej energii, są tańsze w eksploatacji i przyjazne dla środowiska naturalnego.

W ofercie Pracowni dostępne są również rozwiązania instalacyjne dodatkowo zwiększające energooszczędność domów takie jak: projekt ogrzewania pompą ciepła, projekt instalacji solarnej, ogrzewanie kominkowe z DGP lub płaszczem wodnym. Można je zamówić otwierając zakładkę dodatki na karcie każdego projektu.

Skontaktuj się z doradcą projektowym HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.