Nowoczesny i funkcjonalny projekt domu HOMEKONCEPT z modnym dachem CREATON

Dobrze znana zasada „mniej znaczy więcej” dotyczy wielu aspektów naszego życia, także architektury współczesnych domów jednorodzinnych. Obecnie dominują tu oszczędne formy, stonowana kolorystyka i ekologiczne rozwiązania. Właśnie dlatego tak dobrze w ten uwielbiany przez nas styl wpisuje się ceramiczna dachówka płaska DOMINO marki CREATON. Zobaczcie, jak świetnie uzupełnia i podkreśla atrakcyjny wygląd domu na podstawie projektu HOMEKONCEPT.

Nowoczesny dach – co wybrać?

Wybór pokrycia dachowego to jedna z kwestii, które warto rozważyć już na etapie wyboru projektu domu. Istotne są tu nie tylko estetyka i posiadany budżet. Równie ważne będą funkcjonalność i parametry techniczne zapewniające długotrwałą ochronę dachu. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na dachówkę ceramiczną, dzięki której uzyskamy harmonijny, minimalistyczny wygląd domu – tak pożądany aktualnie przez projektantów, jak i inwestorów.

Tradycja wyrobu dachówki ceramicznej liczy sobie setki lat. Czas jest jednak dla niej wyjątkowo łaskawy. I chociaż na rynku pojawia się wiele nowych rozwiązań pokryć dachowych, architekci i inwestorzy pozostają wierni właśnie dachówce. Propozycje marki CREATON to gwarancja funkcjonalności, trwałości i wyjątkowego wyglądu. Zobaczcie, jak działa to w praktyce – na przykładzie projektu HOMEKONCEPT 79.

Gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 79 z nowoczesną antracytową dachówką CREATON
Projekt domu HomeKONCEPT 79 z idealnie dobraną dachówką marki CREATON.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Ceramiczna dachówka płaska DOMINO marki CREATON na dwuspadowym dachu, idealnie podkreśla minimalistyczną bryłę tego projektu domu. Nowoczesne pokrycie stanowi zwieńczenie dwuspadowego dachu na budynku o pow. 162,18 m2 z użytkowym poddaszem, dwoma tarasami i dużym garażem, usytuowanego na planie prostokąta.

Do projektu HOMEKONCEPT 79 szukano rozwiązania, które będzie współgrać z elewacją z elementami z drewna, dużymi przeszkleniami, prostą linią dachu i nieregularną formą budynku. Finalnie zdecydowano się na model DOMINO w kolorze czarnym matowym, który świetnie wpisuje się w założenia nowoczesnej architektury. Jest połączeniem wszystkich zalet dachówki ceramicznej – wśród których warto podkreślić trwałość i doskonałą ochronę dachu – z modną formą. Jak wyjaśnia Marcin Śniegowski, właściciel pracowni HOMEKONCEPT:

“Minimalizm jest ponadczasowy, stąd często stosowane w projektach HomeKONCEPT odcienie szarości i bieli. Poza kolorystyką kolosalne znaczenie przykładamy do jakości, której wysoki poziom oferuje marka CREATON.”

Projekt domu HOMEKONCEPT 79 z białą elewacją i antracytowym dachem z dachówki CREATON
Dach doskonały – dachówka DOMINO świetnie uzupełnia nowoczesny projekt HomeKONCEPT 79.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Rozwiązanie DOMINO marki CREATON wybrane dla projektu HOMEKONCEPT 79 to połączenie ekologicznego materiału z aktualnym wzornictwem. Obie te cechy sprawiają, że właśnie ten model ceramicznej dachówki płaskiej idealnie pasuje do koncepcji domu, który ma być nie tylko modny, ale również ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W architekturze prezentowanego budynku, te ostatnie cechy podkreślone zostały poprzez zwartą bryłę i dwuspadowy dach. Oba rozwiązania znacznie wpływają na poprawę termoizolacyjności domu.

,,Materiały, które wykazują dobre właściwości termoizolacyjne znacznie zmniejszają też późniejsze koszty utrzymania domu”

– uzupełnia właściciel pracowni HOMEKONCEPT.

,,Wybierając takie rozwiązanie otrzymamy nie tylko niższe rachunki, ale też zmniejszymy generowany ślad węglowy.

Z pewnością do oszczędności przyczynić się może także zastosowanie na dachu dachówki ceramicznej, której jedną z zalet jest zabezpieczenie przed nadmiernym wychłodzeniem budynku zimą i jego przegrzaniem latem. Prosty, dwuspadowy dach wykończony dachówką płaską DOMINO marki CREATON tworzy jednolitą taflę, która podkreśla minimalistyczny charakter prezentowanego projektu.

Dom HOMEKONCEPT 79 z czarną dachówką Domino od CREATON
Nowoczesny dom z nowoczesną dachówką – HomeKONCEPT 79.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Dachówka CREATON idealna do domów HomeKONCEPT

Dom to inwestycja, którą planujemy na wiele lat. Dlatego tak istotna jest jakość wykorzystanych materiałów, jak i okres gwarancji udzielany przez producenta. CREATON oferuje aż do 50 lat ochrony na swoje dachówki ceramiczne. To jedna z lepszych propozycji w zakresie usług gwarancyjnych dostępnych na rynku!

Dachówka ceramiczna DOMINO marki CREATON sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest efekt jednolitej, minimalistycznej w formie połaci dachu. Tak jak w prezentowanym projekcie domu HOMEKONCEPT 79. Choć pozbawiona ozdobników, DOMINO z pewnością wpadnie w oko wszystkim miłośnikom nowoczesnej architektury.

/ Materiał partnera /

Kontakt z doradcą projektowym HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.