Nowoczesne domy jednorodzinne z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem są obecnie jednym z najmodniejszych trendów architektonicznych, zyskującym w naszym kraju coraz większą popularność. Co przemawia na korzyść tego typu zadaszenia?

Elegancki wygląd

Domy z płaskimi dachami wyróżniają się na tle otoczenia oryginalnym wyglądem. Tego typu zadaszenia doskonale komponują się z minimalistyczną bryłą budynku, dlatego często są wybierane przez wielbicieli nowoczesnego stylu w architekturze.

Często łączy się je z nowoczesnymi, panoramicznymi przeszkleniami oraz naturalnymi materiałami elewacyjnymi takimi jak kamień i drewno. Aby dodatkowo podkreślić wyjątkowy charakter budynku, na dachu można urządzić taras lub ogród, który w ciepłe dni stanie się doskonałą strefą wypoczynkową.

Nowoczesna bryła domu HOMEKONCEPT 58
Nowoczesna bryła domu HOMEKONCEPT 58 z elewacją w stonowanej kolorystyce.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Niestety nie na każdej działce można zbudować dom ze stropodachem, dlatego przed wyborem projektu trzeba zapoznać się z zapisami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który określa parametry dachu obowiązujące w danej lokalizacji.

W sytuacji, gdy planujemy budowę domu z płaskim dachem, a nie pozwalają na to warunki zabudowy, proponujemy równie efektowne domy w stylu willowym – z pełnym piętrem i dachem spadzistym. Takie domy częściowo przypominają te ze stropodachem i również wyglądają bardzo nowocześnie i atrakcyjnie.

Funkcjonalnie i bez skosów

Płaski dach jest idealną propozycją dla osób, które chcą w pełni wykorzystać całą powierzchnię użytkową domu. Brak skosów ułatwia zagospodarowanie pomieszczeń na każdej z kondygnacji. Dodatkowo stropodach jest rozwiązaniem energooszczędnym. Dzięki mniejszej powierzchni niż dach spadzisty znacznie ogranicza straty ciepła, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów ogrzewania.

Piętrowy projekt domu z płaskim dachem HOMEKONCEPT 75 B
Projekt parterowego domu z płaskim dachem HOMEKONCEPT 75 B.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Należy pamiętać, że nowoczesne dachy płaskie nie są idealnie poziome. Budowane są z niewielkim spadkiem, aby możliwe było swobodne odprowadzanie wody deszczowej. Oprócz tego są wyjątkowo odporne na działanie wiatru. Takiego dachu nie zerwie nawet silna wichura, która mogłaby uszkodzić skośne połacie.

Stropodach wymaga natomiast precyzyjnego wykonania, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie budowlanej, która zrealizuje go zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, tak aby w przyszłości nie było problemów z jego szczelnością.

Domy z płaskim dachem wyróżniają się niezwykłą prostotą i elegancją. Pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową domu, ograniczają straty ciepła i są bardziej wytrzymałe od dachów spadzistych. To idealna propozycja dla osób ceniących minimalistyczne, a zarazem niestandardowe rozwiązania.

Jeżeli podobają się Państwu nowoczesne domy z płaskimi dachami to zachęcamy do obejrzenia kolekcji domów piętrowych HOMEKONCEPT.

Skontaktuj się z Pracownią HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.