Modny dom – trendy wnętrzarskie w 2021

By cieszyć się piękną (I MODNĄ) domową przestrzenią, znajomość trendów wnętrzarskich w 2021 to absolutna konieczność. Poniżej zebraliśmy wszystkie wnętrzarskie inspiracje na nowy rok, dzięki którym Twój dom będzie na czasie… ponadczasowo, więc CZYTAJ DALEJ. 🙂

Pierwszy miesiąc nowego roku jest już za nami. Z ekscytacją wracasz więc do listy noworocznych postanowień, z której możesz wykreślić kilka pozycji. Codzienne spacery, kilka minut z książką przed snem, wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych. Udało Ci się! Wzrok jednak podąża dalej i widzisz podpunkt: BY MÓJ DOM WYGLĄDAŁ JAK NA ZDJĘCIACH Z INSTAGRAMA. Wstrzymujesz na sekundę powietrze. Tak bardzo marzysz o wnętrzach dorównującym tym zapisanym na Pintereście… Nadal jednak nie wiesz od czego zacząć i co tak właściwie znaczy stwierdzenie „modny dom”.

Potraktuj więc ten artykuł jako deskę ratunku od HOMEKONCEPT. Pomożemy Ci odnaleźć obowiązujący trend, który nie tylko będzie prezentował się świetnie, ale wpisze się w styl życia i gusta Twojej rodziny – niezależnie od tego czy Twoje marzenie jest w fazie budowy, czy chcesz po prostu tchnąć nowe życie w wykończone już wnętrza.

Trendy wnętrzarskie 2021 – modny dom jak z Instagrama
Trendy wnętrzarskie 2021 według HomeKONCEPT.

Naturalność ponad wszystko to sposób na modny dom

Naturalność potrafi mieć różne oblicza. Nie tylko świadoma i minimalistyczna pielęgnacja skóry, ale też świadome projekty wnętrz są teraz na topie. Kolory ziemi, zielone rośliny w nurcie urban jungle, rattanowe meble, lniane zasłony, kamienne detale, czy maksymalne doświetlenie naturalnym światłem… obecność natury w domu napawa optymizmem, uspokaja oraz wprowadza do wnętrz harmonię. A czy właśnie nie to jest najważniejsze dla domowników? 🙂 Obcowanie na co dzień z naturą dla każdego człowieka oznacza poczucie swobody. Dzięki przeniknięciu jej do wnętrz, niezależnie od grafiku dnia zawsze możesz mieć jej małą namiastkę – we własnym domu.

Trendy wnętrzarskie 2021 – gotowy projekt willi HOMEKONCEPT 83
Nawiązanie do natury w salonie z projektu nowoczesnej
willi HomeKONCEPT 83.

Podążając za trendami wnętrzarskimi 2021 roku, w gotowych projektach domów nadal ogromną rolę odgrywa słońce. Jego ciepłe promienie często goszczą na salonach domów HOMEKONCEPT dzięki panoramicznym przeszkleniom, które tak bardzo uwielbiamy. Obecność takiego gościa pozytywnie wpływa na samopoczucie i odbiór wszelkich bodźców. Światło naturalne nie męczy naszego wzroku, a w jego blasku wszystko prezentuje się znacznie lepiej. Co równie istotne, dzięki dużym oknom, przydomowa zieleń płynnie przenika do środka budynku i koi rozproszone życiem w biegu zmysły.

Gotowy projekt domu z wnętrzami HOMEKONCEPT 79 – trendy wnętrzarskie 2021
Ogród na wyciągnięcie dłoni – duże przeszklenie
w kuchni z projektu HomeKONCEPT 79.

Nude look – popularny trend wnętrzarski 2021

To nic innego jak stonowane barwy eksponujące wspomnianą wyżej naturalność. Beże, biele oraz delikatne kolory ziemi pozwalają na aranżację ponadczasowego wnętrza, które w ocenie domowników będzie przytulne i bezpieczne. Atutem tej gamy barw jest jej uniwersalność. Połączy się ona bowiem z większością mocnych kolorów i stworzy tło dla oryginalnych dodatków, które wybiją się na pierwszy plan. Za „neutralsami” przemawia również fakt, że ich obecność nie rozprasza uwagi, a wręcz wycisza i sprzyja pełnemu odpoczynkowi.

Modne domy - gotowy projekt domu bez pozwolenia HOMEKONCEPT 85 DL
Wnętrza w neutralnych barwach – przytulny salon
z projektu domu letniskowego HomeKONCEPT 85 DL.

Doceń domową przestrzeń, czyli minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Chaotyczne aranżacje i przesyt dodatków już dawno ustąpiły miejsca doskonałemu minimalizmowi, który w nowoczesnym wydaniu jest synonimem elegancji. Podejście „mniej znaczy więcej” to swoisty ukłon w stronę przestrzeni, która doceniona i dopieszczona, odwdzięczy Ci się harmonią i ładem. Szukasz pomysłu na modny dom? To podejście zapewni Ci przytulne i stylowe mieszkanie. Minimalistyczne aranżacje według HOMEKONCEPT nie stanowią zupełnie płaskiego look’u. Oszem, są swego rodzaju odą do prostoty i sposobem na uporządkowane życie, ale w minimalistycznym wnętrzu znajdzie się miejsce dla geometrycznych wzorów, pasteli, naturalnych materiałów, jak i tekstur. Chodzi o umiar i JEDEN wyrazisty akcent.

Modne domy – kuchnia z wyspą z projektu HOMEKONCEPT 82
Kuchnia minimalisty – prosta aranżacja z projektu HomeKONCEPT 82.

Zawsze black & white

A teraz dobra wiadomość dla miłośników klasycznego kontrastu. Czerń i biel w nowoczesnych aranżacjach są nadal trendy! Ten wyrafinowany duet o wyrazistym charakterze łączy w sobie dwa światy. Klasyczny, kojarzony z pałacową szachownicą na podłodze i ten będący najnowocześniejszym minimalizmem. I chyba właśnie to jest podstawą fenomenu tej kombinacji – scalenie dwóch biegunów w perfekcyjną całość.

Projekt domu piętrowego z płaskim dachem homekoncept 83 - widok na nowoczesną łazienkę.

Nowoczesna łazienka – aranżacja bazująca na kontraście

Nam w szczególności połączenie b&w podoba się w łazienkach. Mocna różnica koloru wyznaczająca strefy funkcjonalne, do tego różnorodność faktur i mamy do czynienia z ultranowoczesną odsłoną domowego SPA kojarzącą się z luksusowym hotelem.

Moc koloru

Również fani energetyzujących barw nie będą w tym roku zawiedzeni. Kolor we wnętrzu ma nadal mocną pozycję w trendach, a wybór koloru roku Pantone 2021 nie jest tu bez znaczenia. Badania trendów wykazały bowiem, że optymistyczny kolor Illuminating Yellow powinien stanąć tuż obok standardowej szarości o nazwie Ultimate Grey.

Kolor genialnie wygląda jako element przemycony w dodatkach i wyposażeniu (tak jak w jadalni HOMEKONCEPT 77), ale też jako główny punkt wykończenia np. w postaci barwnej tapety w łazience HOMEKONCEPT 30.

Trendy wnętrzarskie 2021 – jadalnia z dużym oknem - projekt HOMEKONCEPT 77
Akcent kolorystyczny w stonowanym wnętrzu – nowoczesna jadalnia HomeKONCEPT 77.
Trendy wnętrzarskie 2021 – kolorowa tapeta w łazience
Barwna tapeta w łazience – modne wnętrze z projektu HomeKONCEPT 30.

Modny dom w 2021 roku

Projektując dom warto przefiltrować dokładnie trendy wnętrzarskie 2021 i podejść do sprawy bardziej przyszłościowo – tak żeby za kilka lat domowa przestrzeń nadal cieszyła Twoje oczy. Jak widzisz opcji na modny dom jest wiele i tylko od Ciebie zależy na którą wersję nowoczesnej aranżacji się zdecydujesz.

Gotowe projekty domów HOMEKONCEPT skrywają w środku ponadczasowy design, który zawsze będzie na topie. W artykule tym wyłuskaliśmy dla Ciebie najsilniejsze elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz, które nie tylko w tym roku będą wiodły prym. Projekty domów HK z wnętrzami to prawdziwa kopalnia wnętrzarskich inspiracji i oryginalnych, ale też niezwykle funkcjonalnych rozwiązań.

HOMEKONCEPT social media specialist

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.