Łazienka przy sypialni - pełen komfort i maksimum prywatności

Łazienka i sypialnia to pomieszczenia, w których każdy z nas zaczyna i kończy dzień. Nic więc dziwnego, że jednym z najbardziej naturalnych rozwiązań projektowych, jest usytuowanie ich w bezpośrednim sąsiedztwie. Pomimo faktu, iż moda na łączenie sypialni z łazienką jest stosunkowo świeża, w HOMEKONCEPT mamy w głowach szereg ciekawych pomysłów, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych kombinacji. Komfort, nowoczesny look i wpisanie się w najnowsze trendy to ich prosta wynikowa. :) Chcesz poznać nasze pomysły? Przeczytaj ten artykuł

Nowoczesna stodoła projekt homekoncept 79 - widok na łazienkę z wanną wolnostojącą.

Jedno wnętrze, dwie funkcje

Aby połączyć sypialnię z łazienką lub umiejscowić oba pomieszczenia w bliskim sąsiedztwie, konieczne jest spełnienie jednego warunku. Mianowicie, chodzi o możliwość wydzielenia w domu drugiej łazienki, która będzie udostępniona do użytkowania pozostałym domownikom i gościom. Warto podkreślić, że we wszystkich nowoczesnych projektach domów takie rozwiązanie staje się standardem.

Obecne tempo życia sprawia, że każdy z nas marzy o tym, aby dom był prawdziwym miejscem wypoczynku, w którym jako domownicy czujemy się w pełni komfortowo. Łazienka umiejscowiona przy sypialni sprawia, że oba pomieszczenia wzajemnie się uzupełniają - miejsce dokonywania codziennych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych sąsiaduje z miejscem do wypoczynku, co stanowi niewątpliwy atut tego rozwiązania.

Sypialnia z prywatną łazienką w nowoczesnym domu willowym z płaskim dachem HOMEKONCEPT 83

Nastrojowa sypialnia z prywatną łazienką - HOMEKONCEPT 83.

Łazienka w sąsiedztwie sypialni

Umiejscowienie łazienki przy sypialni to jedno z najbardziej oczywistych rozwiązań funkcjonalnych. Bliskość łazienki pozwala domownikom na większą intymność. Ponadto, do zalet tego rozwiązania zalicza się:

  • nieskrępowaną możliwość skorzystania z pomieszczenia „na wyłączność” - w dowolnym momencie,
  • wykonywanie porannej toalety bez budzenia pozostałych domowników,
  • brak konieczności przemieszczania się pomiędzy piętrami, w przypadku sypialni zlokalizowanej na wyższej kondygnacji.

Rozwiązanie dla odważnych, czyli sypialnia z otwartą łazienką

Wnętrzarskie trendy stawiają na coraz śmielsze pomysły łączenia sypialni z łazienką. Jednym z odważniejszych jest sypialnia i łazienka w jednym pokoju. Przestrzeń wypoczynkowa jest wtedy odgradzana od łazienki na zasadzie umownych podziałów, przeszklonych drzwi czy też innych form. To ekstrawaganckie rozwiązanie budzi jednak spore kontrowersje, chociażby ze względu na optymalną wentylację takiego multifunkcjonalnego pomieszczenia oraz utrzymanie w nim odpowiedniej temperatury i wilgoci. Warto jednak podkreślić, że z pomocą doświadczonych projektantów i optymalnie dobranych rozwiązań technologicznych, nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania.

Sypialnia z otwartą łazienką odgrodzoną loftową ścianką - gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 79

Łazienka w master bedroom skryta za szklaną ścianą z dymionego szkła - HOMEKONCEPT 79.

Jak zaaranżować pomieszczenie 2 w 1?

Przy aranżacji sypialni z łazienką warto wziąć pod uwagę nie tylko wygodę, ale i osobiste preferencje. Elementy wyposażenia takie jak wanna czy prysznic powinny być dostosowane do możliwości metrażowych pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę. Inwestorzy coraz częściej poszukują rozwiązań kompleksowych, dzięki czemu wszystkie elementy wyposażenia, jak i wykończenia wnętrza są dopasowane pod względem stylistycznym i materiałowym. Dzięki szerokiej gamie wzorniczej, a także mnogości wymiarów i kształtów, optymalne i efektowne wykorzystanie dedykowanej powierzchni nie stanowi dla projektantów najmniejszego wyzwania.

W przypadku nowoczesnego wystroju łazienki z sypialnią, minimalistyczny styl stanowi ich największy atut i ozdobę. Duże przestrzenie i surowość, w zestawieniu ze szlachetnością powierzchni oraz spójną kolorystyką sprawiają, że całościowy styl obu pomieszczeń jest odczytywany jako elegancki i ponadczasowy. Czas przyjrzeć się poszczególnym realizacjom, obrazującym pełen wachlarz możliwości!

Pomysły na łazienkę przy sypialni

HOMEKONCEPT 02 G2 EN

Łazienka przy sypialni - nowoczesne master bedroom - HOMEKONCEPT 02 G2 EN

Prywatna łazienka przy sypialni – HOMEKONCEPT 02 G2 EN.

Jednym z przykładów wykorzystania bliskiego sąsiedztwa łazienki z sypialnią jest projekt HOMEKONCEPT 02 G2 EN. Jedna z sypialni zaaranżowanych na poddaszu posiada prywatną łazienkę na wyłączność. Jest to rozwiązanie nawiązujące w okrojonym stopniu do koncepcji master bedroom - realizacji, która dodatkowo posiadałaby garderobę. W niniejszej aranżacji zdecydowano się na wyodrębnienie łazienki jako osobnego pomieszczenia, utrzymanego jednak względem sypialni w spójnym stylu i kolorystyce.

Układ pomieszczeń w gotowym projekcie domu HOMEKONCEPT 02 G2 EN z łazienką przy sypialni

Układ funkcjonalny domu HOMEKONCEPT 02 G2 EN z prywatną łazienką przy sypialni. Autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

HOMEKONCEPT 50

Nowoczesna łazienka z płytką marmurową na poddaszu - gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 50

Nowoczesna łazienka przy sypialni - HOMEKONCEPT 50.

Podobne rozwiązanie projektowe widać w HOMEKONCEPT 50. Na powierzchni użytkowej poddasza umieszczono aż dwie łazienki - jedną z wyodrębnioną pralnią, a tuż obok drugą, przypisaną do sypialni małżeńskiej. Dzięki temu pozostali domownicy mają dodatkowo do dyspozycji wspólną łazienkę na piętrze, wyposażoną zarówno w wannę, jak i prysznic, co umożliwia domownikom korzystać z zalet obu rozwiązań.

Rzut funkcjonalny domu HOMEKONCEPT 50 z łazienką przy sypialni

Układ funkcjonalny domu HOMEKONCEPT 50 – sypialnia z prywatną łazienką. Autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

HOMEKONCEPT 30 z sypialnią w formie master bedroom

W nowoczesnych projektach domów willowych, projektanci bardzo chętnie decydują się na rozwiązanie w postaci sypialni master bedroom, który wykorzystano m.in. w projekcie HOMEKONCEPT 30. Piętro o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych stworzyło ku temu idealne warunki. Zdecydowano się tutaj na bardzo ciekawą opcję przechodnią - garderoba, sypialnia, łazienka (z osobnym wejściem zarówno od strony garderoby, jak i sypialni). Ponieważ na piętrze ulokowano jeszcze trzy sypialnie, nie mogło zabraknąć drugiej, dodatkowej łazienki w formie pokoju kąpielowego, który dla wygody domowników wyposażono w dwustanowiskowe umywalki, wannę oraz prysznic.

Projekt willi z płaskim dachem z prywatną łazienką przy sypialni - master bedroom - HOMEKONCEPT 30

Rzut piętra projektu HOMEKONCEPT 30 – sypialnia z łazienką i garderobą. Autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

HOMEKONCEPT 69

Prywatna łazienka przy sypialni w domu parterowym z drewnopodobnymi płytkami i wanną wolnostojącą - HOMEKONCEPT 69

Łazienka w domu parterowym HOMEKONCEPT 69.

Układy funkcjonalne domów parterowych rządzą się swoimi prawami. To nie lada sztuka, aby na jednej kondygnacji zaaranżować funkcjonalny układ przestrzenny z podziałem na strefę dzienną i prywatną. HOMEKONCEPT 69 jest idealnym przykładem domu na planie prostokąta, w którym udało się uzyskać komfortowy podział. Ogólnodostępną łazienkę ulokowano w ciągu komunikacyjnym, drugą zaś - przeznaczoną na użytek domowników, schowano na skraju holu, który prowadzi do rozlokowanych ciągiem trzech sypialni, uzupełniających program użytkowy strefy nocnej.

Rozkład pomieszczeń w domu parterowym HOMEKONCEPT 69 - prywatna łazienka w parterówce

Rozkład pomieszczeń w projecie HOMEKONCEPT 69 – łazienka w sąsiedztwie sypialni. Autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

HOMEKONCEPT 64

Kolejnym z przykładów adaptacji łazienki w sąsiedztwie sypialni jest HOMEKONCEPT 64. W przypadku domu piętrowego, górna kondygnacja została standardowo w całości zaadaptowana na strefę prywatną. Pośród trzech sypialni, jedna z nich została zaaranżowana na sypialnię małżeńską, łączącą funkcje spania, mycia i ubierania. Tzw. master bedroom, który został zaadaptowany w projekcie zakłada sypialnię, z poziomu której przechodzi się oddzielnie do łazienki i garderoby - bez uwzględniania, aby któreś z pomieszczeń pełniło funkcję pomieszczenia przechodniego. Dwóm pozostałym sypialniom przydzielono w pełni funkcjonalną łazienkę zlokalizowaną na korytarzu.

Rozkład łazienek na piętrze nowoczesnego domu rezydencyjnego HOMEKONCEPT 64

Rzut piętra projektu HOMEKONCEPT 64 – rozkład łazienek. Autor projektu: arch. Jacek Niebieszczański

Łazienkowy komfort...

Marzymy o wnętrzach, które ukoją skołatane nerwy dnia codziennego. Czysta forma, bezpretensjonalność i prostota w sprawiają, że odpoczynek w upragnionych czterech ścianach to prawdziwa przyjemność. Odprężający prysznic w bliskim sąsiedztwie sypialni, do której w następnej kolejności można udać się bezpośrednio na odpoczynek sprawia, że domowy relaks nabiera zupełnie innego znaczenia. Projektanci nie mają najmniejszych wątpliwości, że łączenie sypialni z łazienką odnosi taki sam sukces, jak powszechnie stosowana aranżacja salonu zintegrowanego z kuchnią.

W HOMEKONCEPT nie tylko znajdziemy dla Ciebie idealny projekt domu, ale też pomożemy ziścić wszystkie sny o pięknej i wygodnej łazience. Sprawdź nasze gotowe projekty wnętrz i zobacz jak szybko, sprawnie i bez problemów urządzisz z nami swoją przestrzeń.

Skontaktuj się z doradcą HK i poznaj wszystkie szczegóły oferty.

Zaprojektuj swoje nowoczesne wnętrza z HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.