Jaki projekt domu wybrać. Gotowy czy indywidualny?

Planując budowę swojego wymarzonego domu trzeba podjąć decyzję jaki projekt wybrać - katalogowy, dostępny od ręki, czy też indywidualny, tworzony wspólnie z architektem. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego przed ostatecznym rozstrzygnięciem warto je dokładnie przeanalizować.

Z katalogu - “od ręki” i w pełni profesjonalnie

Na rynku jest bardzo duży wybór gotowych projektów domów, oferowanych przez kilkadziesiąt pracowni projektowych. Taka ilość możliwych rozwiązań sprawia, że stosunkowo szybko można znaleźć projekt wymarzonego domu i rozpocząć procedurę pozwolenia na budowę lub zgłoszenia.

Projekty HOMEKONCEPT przygotowuje zespół wysokiej klasy profesjonalistów. Architekci, konstruktorzy, instalatorzy, kosztorysanci i architekci wnętrz wspólnie pracują nad przygotowaniem projektów odpowiadających potrzebom wymagających inwestorów.

W projektach stosowane są sprawdzone na rynku technologie oraz popularne materiały budowlane, dostępne w całym kraju, a całość dokumentacji jest dostosowana do aktualnych przepisów budowlanych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu projektantów wszystkie domy są bardzo komfortowe i wygodne, a ich stylistyka jest doceniana przez coraz większe grono Klientów.

Olbrzymią zaletą gotowych projektów domów jest możliwość poznania kosztów budowy konkretnego projektu, jeszcze przed jego zamówieniem. Profesjonalny kosztorys uwzględniający wszystkie prace potrzebne do realizacji każdego etapu budowy pozwala inwestorom zaplanować budżet oraz ustalić harmonogram prac. Dodatkowo kosztorys ułatwia znalezienie najlepszego wykonawcy i pozwala kontrolować budowę na każdym jej etapie.

Gotowy projekt parterowego domu HOMEKONCEPT 46
Gotowy projekt domu HOMEKONCEPT 46.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Projekty gotowe są najbardziej popularne wśród inwestorów indywidualnych. Cenią oni sobie oszczędność czasu, a także duże możliwości wyboru i dopasowania projektu do własnych potrzeb. Z gotowych projektów korzystają także deweloperzy, realizujący osiedla mieszkaniowe na terenie całego kraju. Szukają oni sprawdzonych rozwiązań projektowych oraz chętnie korzystają z wiedzy architektów, na bieżąco śledzących aktualne trendy na rynku. Istotna jest również cena projektów gotowych, które są znacznie tańsze od indywidualnych – można je kupić już od 2 tys. zł.

Z możliwością dostosowania do potrzeb

Pracownie projektowe oferują bezpłatną pomoc w wyborze projektu. Sprawdzą zgodność wybranego projektu z Warunkami Zabudowy oraz ułatwią dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb inwestora.

Klient otrzymuje od nas informację czy planowane przez niego modyfikacje są możliwe do wprowadzenia w projekcie, a następnie otrzymuje bezpłatną zgodę na zmiany. W ramach współpracy wykonujemy również rysunki koncepcyjne, ułatwiające pracę lokalnego architekta, wykonującego adaptację projektu. Dzięki naszej pomocy, inwestor szybciej dostosuje projekt do swoich potrzeb i będzie mógł wystartować z budową.

– wyjaśnia Marcin Śniegowski.

Projekty indywidualne cieszą się zdecydowanie mniejszym powodzeniem wśród inwestorów. Sprawdzają się m.in. w sytuacji, kiedy działka ma nieregularny kształt lub usytuowanie, lub gdy potrzebny jest jakiś nietypowy układ funkcjonalny (np. z pomieszczeniami na działalność gospodarczą). Wykorzystuje się je przy wszelkich przebudowach lub rozbudowach domów. Trzeba jednak pamiętać, że projekt indywidualny doskonale spełni wszystkie potrzeby inwestora, jednak jest dużo droższy i wymagający długotrwałej współpracy z architektem.

Zdjęcia z realizacji i rekomendacje Klientów

Każda pracownia dba o doskonałą jakość prezentacji projektowanych domów. Sugestywne, fotorealistyczne wizualizacje, przejrzyste rzuty pomieszczeń, widoki elewacji oraz dodatkowe materiały graficzne dostępne na stronach internetowych pracowni, zdecydowanie przemawiają do wyobraźni klientów. Możliwość zamówienia bezpłatnego, atrakcyjnego katalogu z pełną ofertą domów oraz z ciekawymi materiałami poradnikowymi także ułatwia wybór. Dodatkową inspiracją do wyboru są wizualizacje wnętrz, ułatwiające klientom zaplanowanie aranżacji najważniejszych pomieszczeń.

Aranżacja wnętrza - salonu w domu parterowym HOMEKONCEPT 66
Aranżacja salonu w projekcie domu HOMEKONCEPT 66.

Inwestorzy mają możliwość obejrzenia zdjęć z realizacji, które są bardzo pomocne przy podjęciu decyzji o wyborze konkretnego domu.

– mówi Marcin Śniegowski.

To, że ktoś wcześniej wybrał dany projekt, stwarza także możliwość skontaktowania się z innymi inwestorami na forach dyskusyjnych lub blogach. Nasi Doradcy Projektowi przez cały okres realizacji domu oferują bezpłatną pomoc telefoniczną i mailową.

– dodaje.

Wizualizacja projektu domu HOMEKONCEPT 51
Wizualizacja projektu domu HOMEKONCEPT 51.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Wybór między projektem indywidualnym, a gotowym zależy od określonych potrzeb każdego inwestora. Warto pamiętać, że profesjonalna pracownia zaoferuje bezpłatną pomoc w doborze projektu do działki oraz oczekiwań przyszłych domowników. Zastanawiając się nad wyborem projektu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko zasoby finansowe, ale przede wszystkim możliwości jakie daje konkretna działka. Niezależnie od wyboru konkretnego rozwiązania należy pamiętać, że profesjonalnie opracowany projekt to gwarancja udanej realizacji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą HOMEKONCEPT oraz do kontaktu z doradcami projektowymi, którzy pomogą Państwu w wyborze najlepszego projektu domu nowoczesnego.

Wybierz projekt HOMEKONCEPT dla swojej rodziny

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.