Inter-Lers na budowie domu HOMEKONCEPT 26

Budowa domu według projektu HOMEKONCEPT 26 - wiązary dachowe Inter-Lers
Budowa domu według projektu HOMEKONCEPT 26 z wykorzystaniem wiązarów dachowych Inter-Lers.

Choć wiązary dachowe kojarzone są przede wszystkim z typowymi obiektami parterowymi, równie dobrze znajdują zastosowanie w przypadku domów z użytkowym poddaszem. Co jednak gdy nasz projekt nie przewiduje dodatkowej kondygnacji, a nam marzy się większa przestrzeń? W takich sytuacjach najlepiej zdać się na specjalistów i nowoczesne technologie.

W ostatnich dniach firma Inter-Lers zakończyła montaż konstrukcji na budynku HOMEKONCEPT 26. W kontrakcie przewidziano też położenie płyty MFP, papy, a także przybicie kontrłat. Konstrukcja poddasza tworzy natomiast jednocześnie szkielet ścianek wewnętrznych. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych całość prac udało się zakończyć w ciągu tygodnia. Dzięki temu inwestor będzie mógł jeszcze w tym roku pokryć dach dachówką i w ten sposób zabezpieczyć go na zimę.

Nie czas był jednak w tym wypadku najważniejszy. Podstawowym zadaniem konstruktora było bowiem znalezienie sposobu na stworzenie jak największej przestrzeni użytkowej na poddaszu. W tym celu zastosowane zostały wiązary o specjalnym kształcie, podnoszące dach o kilkadziesiąt centymetrów. Wystarczyło to na wygospodarowanie przeszło 70 m2 powierzchni pozbawionej zbędnych słupów itd. Zgodnie z życzeniem inwestora schody prowadzące na poddasze zostały zaplanowane w miejscu małej garderoby. Będą więc łatwo dostępne z wejścia głównego oraz garażowego.

Czy wprowadzenie tak daleko idących zmian do projektu wiązało się z istotnym wzrostem wydatków?

Niekoniecznie. Zastosowane prefabrykaty pełnią bowiem potrójną funkcję: więźby dachowej, a także konstrukcji stropu oraz ścianek poddasza. Porównując więc koszty, należałoby w pierwszej kolejności ustalić wartość wykonania wszystkich trzech elementów w systemie tradycyjnym. Biorąc pod uwagę uśrednione ceny śmiało można jednak przyjąć, że w końcowym rozrachunku drewniana konstrukcja okazałby się tańsza.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z placu budowy domu HOMEKONCEPT 26 w systemie Inter-Lers.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

HOMEKONCEPT INSPIRUJE
21 listopada 2023

Dom stodoła z antresolą - poznaj jego charakterystykę i zalety!

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.