Grafitowy styropian – najpopularniejszy izolator termiczny

Na rynku materiałów budowlanych coraz popularniejszym materiałem izolacyjnym staje się styropian grafitowy. Wzrost popularności jest spowodowany rosnącą świadomością wykonawców i inwestorów, którzy wybierają najbardziej efektywny i ekonomicznie opłacalny materiał izolacyjny.

Grafitowy styropian charakteryzuje się znakomitymi walorami izolacyjnymi i dlatego warto go stosować do ocieplenia ścian zewnętrznych – fasad, podłóg na gruncie i nad nieogrzewanymi pomieszczeniami (piwnica, garaż), stropodachów i dachów skośnych oraz fundamentów. Wyróżnia się bardzo korzystną wartością współczynnika przewodzenia ciepła, nawet 0,031W/mK, co skutkuje zdecydowanie lepszą ochroną termiczną budynku niż przy wykorzystaniu tradycyjnych płyt. Jest to również materiał łatwy w obróbce. Efektem jego zastosowania jest znaczne obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie.

Bardzo dobre parametry izolacyjne

Czym więc styropian grafitowy różni się od tradycyjnych styropianów? Przede wszystkim współczynnikiem przewodzenia ciepła, którego wartość wynosi od 0,033 do 0,031 W/mK. Jak powszechnie wiadomo, im niższa lambda, tym lepsza izolacyjność styropianu. Świetna izolacja przegród powoduje natomiast, że zmniejsza się zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu, co z kolei przekłada się na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Styropian grafitowy TERMONIUM Plus fasada to najcieplejszy styropian o lambdzie, która wynosi 0,031 W/mK. Dzięki tak korzystnemu współczynnikowi można uzyskać wysokiej klasy ochronę cieplną budynku, jednocześnie redukując grubość płyt nawet o 30%.

Postaw na styropian dobrej jakości

Według ekspertów wysokie parametry jakościowe styropianu w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem dają gwarancję trwałości i stabilności systemu ocieplenia przynoszącego oczekiwane oszczędności energii. Jakość ma więc ogromny wpływ na aspekt ekonomiczny, ale nie tylko. Kwota zainwestowana w ocieplenie domu grafitowym styropianem zwraca się szybko, a budynek na długie lata ma zapewnioną solidną ochronę przed surowymi warunkami atmosferycznymi. Jednak grafit grafitowi nierówny. Tak jak w przypadku tradycyjnych płyt zdarzają się przypadki, kiedy dostępne w hurtowni „ładnie” wyglądające płyty nie spełniają deklarowanych przez producenta parametrów. Jak więc wybrać dobry grafit? Zawsze, nie tylko przy wyborze materiału budowlanego, należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego zdecydowanie odradza się kupowania grafitu od mało znanych producentów po wyjątkowo okazyjnych, niskich cenach. Warto wybierać produkty posiadające Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej. Te prestiżowe dokumenty potwierdzają najwyższą jakość materiałów. Jednym z warunków ich otrzymania jest dobrowolne poddanie się cyklicznym kontrolom certyfikowanych laboratoriów badawczych. Od kilku lat wyjątkowo pomocne w poszukiwaniach idealnego materiału są publikowane na stronie GUNB wyniki kontroli przeprowadzonych przez państwowe instytucje nadzoru budowlanego. Dzięki dostępnej tam wyszukiwarce w łatwy sposób można sprawdzić, czy materiał danego producenta przeszedł pozytywnie kontrole, które mają na celu weryfikację deklarowanych parametrów.

Produkty Termo Organika

W kompletnym systemie ociepleń pewność

Warto stosować styropian, w tym grafitowe płyty, w kompletnym systemie ociepleń, pochodzącym od jednego producenta. Tylko taki wariant, czyli wybór kompletnego systemu ociepleń, zapewnia kompatybilność poszczególnych jego składowych (tj.: kleje, siatki, styropian, tynk itd.), jak również daje gwarancję optymalnej pracy całego układu, której efektem jest najwyższa trwałość oraz niskie koszty energii cieplnej potrzebnej do ogrzania domu. Dla wymagających inwestorów szukających najlepszych rozwiązań Termo Organika, największy producent styropianu, rekomenduje gotowy kompletny system ociepleń MAX. W tej wersji wszystkie elementy składowe mają najwyższe w swojej grupie parametry, a bazę systemu stanowi najcieplejszy grafitowy styropian z linii TERMONIUM o lambdzie 0,031W/mK.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termoorganika.pl.

/ Materiał partnera /

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO