Gotowe projekty domów. Co decyduje o ich popularności w Polsce?

Olbrzymi wybór, łatwa dostępność i wysoka jakość wykonania gotowych projektów domów to główne czynniki przesądzające o ich popularności w Polsce. Co jeszcze biorą pod uwagę Polacy, którzy planują zakup projektu i budowę wymarzonego domu?

Każdy Inwestor znajdzie dom dla siebie…

Pracownie projektowe mają w ofercie tysiące projektów, z różnymi typowymi oraz niestandardowymi rozwiązaniami, wśród których każdy inwestor znajdzie odpowiedni dom dla siebie. Małe, średnie, duże metraże, domy parterowe, z poddaszem czy piętrowe – wybór jest ogromny

mówi Marcin Śniegowski z HOMEKONCEPT.

Osoby dysponujące wąskimi działkami czy z wjazdem od południa również nie będą miały problemu ze znalezieniem wymarzonego domu, takie projekty są już dostępne w ofercie.

dodaje.

W kolekcjach projektowych znaleźć można domy z garażem jedno- lub dwustanowiskowym, z wydzieloną kotłownią, a także funkcjonalne i ekonomiczne w użytkowaniu domy energooszczędne, które z uwagi na wzrastającą świadomość społeczeństwa, z roku na rok zyskują w Polsce na popularności.

Parterowy dom w nowoczesnym stylu HOMEKONCEPT 58
Parterowy dom HOMEKONCEPT 58.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Niezależnie od wyboru projektu, istnieje możliwość dostosowania go do konkretnych potrzeb inwestorów. Warto zauważyć, że profesjonalne pracownie oferują bezpłatny dobór projektów do działki oraz pomoc podczas całej budowy.

Wizualizacje na najwyższym poziomie

Perfekcyjnie wykonane wizualizacje domów, sugestywne aranżacje wnętrz oraz przejrzysta prezentacja rzutów, ułatwiają inwestorom wyobrażenie sobie ich przyszłego domu, a także ustalenie ilości oraz rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń.

Wygodna sypialnia z dużym oknem tarasowym HOMEKONCEPT 55
Aranżacja wnętrza domu HOMEKONCEPT 55.

Pracownie prezentują na swoich stronach internetowych coraz bardziej efektowne materiały graficzne. Zapewniają także darmowe, ekskluzywne katalogi z pełną ofertą domów, które stają się dla inwestorów inspiracją przy wyborze własnych czterech kątów

komentuje Marcin Śniegowski.

Jakość projektu przede wszystkim

Pracownie projektowe zatrudniają najwyższej klasy architektów, konstruktorów, instalatorów czy kosztorysantów. Tacy specjaliści wspólnie tworzą profesjonalną dokumentację techniczną, sprawdzaną na każdym etapie projektowania. Składa się ona z 4 egzemplarzy, które są niezbędne przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniu budowy. Dokumentacja, oprócz projektu architektoniczno-konstrukcyjnego, zawiera wszystkie instalacje wewnętrzne, projektowaną charakterystykę energetyczną oraz różne dodatkowe opracowania ułatwiające budowę. m.in. zestawienia stali, stolarki czy więźby dachowej. Poza tym inwestorzy decydujący się na gotowe rozwiązania, otrzymują atrakcyjne, przydatne w trakcie budowy dodatki, takie jak dziennik, tablica budowy czy też materiały informacyjne producentów materiałów budowlanych.

Pomoc w trakcie budowie

Pracownie projektowe na bieżąco analizują potrzeby klientów, dzięki czemu opracowują domy bardzo funkcjonalne i dostosowane do potrzeb wszystkich mieszkańców. Niepodważalną zaletą projektów gotowych jest możliwość wprowadzania zmian w dokumentacji. Zajmują się tym architekci lokalni, którzy przy okazji pomogą w załatwieniu formalności urzędowych, często też podejmują się roli kierownika budowy lub pomagają w znalezieniu firmy wykonawczej.

Projekt domu parterowego z dachem wielospadowym HOMEKONCEPT 57
Projekt domu parterowego z dachem wielospadowym HOMEKONCEPT 57.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Ogromny wybór, perfekcyjne wizualizacje oraz wysoka jakość wykonania, często przewyższająca projekty indywidualne, sprawia, że gotowe projekty katalogowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Zamawiając taki projekt, klient ma pewność, że wszystkie rozwiązania zarówno materiałowe, architektoniczne, jak i konstrukcyjne są dostosowane do jego potrzeb i możliwości oraz są zgodne z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym.

Wybierz projekt domu z doradcą HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO