Dom z basenem – czy warto inwestować w basen w ogrodzie?

Wybór projektu domu to nie lada wyzwanie, ale samo wyobrażanie sobie szczęśliwego życia w wymarzonym miejscu przysparza nam wiele radości! Opcji jest wiele. Projekt luksusowej willi, parterowy, piętrowy, z garażem, z płaskim dachem… Gdy dokonasz wyboru projektu z oferty HOMEKONCEPT, marzenia wybiegają jeszcze dalej. Widzisz te perfekcyjnie zaaranżowane wnętrza, dekoracyjną strefę wejściową, taras pełen słońca i tętniący naturą ogród, w którego sercu znajduje się… basen! Bo kto z nas nie chciałby go mieć na swojej posesji? 🙂

Część naszych klientów decyduje się na projekt willi z basenem, która stanowi oazę w upalne dni. Od czego jednak zależy podjęcie tej decyzji? Lokalizacja prywatnego “synonimu wakacji” zależy najczęściej od budżetu jakim dysponujemy, ale także od powierzchni parceli.

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w basen w ogrodzie i co się wiąże z jego budową? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części tego artykułu – zapraszamy do lektury!

Co warto wiedzieć o projekcie domu z basenem?

Marząc o nowoczesnej rezydencji z basenem należy mieć na uwadze dodatkowe koszty utrzymania naszej inwestycji. Wiedząc jednak, że posłuży nam ona wiele lat i stanowi niezaprzeczalny plus dla całej rodziny, coraz więcej osób decyduje się na jej budowę w ogrodzie. Jest to nie tylko świetny sposób na wspólne spędzanie czasu wśród przydomowej zieleni, ale także na zapewnienie dzieciom rozrywki i ruchu. Własny basen może być miejscem do ćwiczeń, relaksu, a także rehabilitacji seniora.

Projekty willi i rezydencji z basenem sprawdzają się najlepiej na dużych działkach. Dlatego też, przy wyborze gotowego projektu weź pod uwagę rozmiar posiadanej parceli oraz to, ile miejsca obok domu pozostanie na basen. Dobrym rozwiązaniem będą projekty domów piętrowych – dzięki wykorzystaniu piętra, sama bryła budynku zajmować będzie mniejszą powierzchnię działki i spokojnie wystarczy nam miejsca na rekreację i wymarzony akwen.

Domy z basenem to inwestycja, którą powinno się zaplanować już na samym początku rozmyślań o własnym lokum, w momencie wyboru projektu. Warto pamiętać o tym, że najlepiej zbudować go niedaleko domu, co ułatwi doprowadzenie potrzebnych instalacji. Zastanawiając się nad jego lokalizacją, warto też zwrócić uwagę na nasłonecznione wybranego miejsca oraz sąsiedztwo drzew i krzewów.

Czy warto inwestować w projekty willi z basenem?

Użytkowanie basenu w naszym klimacie jest niestety ściśle uzależnione od panującej za oknem pogody. W lecie owszem – czeka nas wiele słonecznych i upalnych dni. Ale mamy też wiosnę, jesień i zimę. 🙂 Dlatego też, należy zastanowić się czy chcemy zdecydować się na taką inwestycję w momencie kiedy obiekt będzie w użyciu tylko przez kilka miesięcy w roku.

Posiadanie rezydencji z basenem mimo wszystko niesie za sobą wiele korzyści. Doskonale sprawdzi się w czasie urlopu czy rodzinnych weekendów. Ogromną zaletą jest fakt, że wymarzone kąpielisko mamy na wyciągnięcie ręki – bez konieczności organizowania dalekich wypraw. To prywatna przestrzeń do wypoczynku, która zachęca do wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi. A dodatkowo basen ogrodowy niezwykle podnosi atrakcyjność domu jako inwestycji.

Dom z basenem w ogrodzie - HOMEKONCEPT 62
Letnia willa z basenem w ogrodzie – projekt domu HomeKONCEPT 62.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

O czym warto pamiętać inwestując w dom z basenem?

Posiadanie domu z basenem w ogrodzie wiąże się też z pewnymi dodatkowymi obowiązkami. Należy dbać o to, aby woda była czysta, otoczenie zadbane, a w momentach ulewy – odpowiednio zabezpieczone. Jakie zabiegi należy wykonywać? Przede wszystkim woda w basenie powinna być regularnie filtrowana i uzdatniana. Obowiązkowym elementem wyposażenia instalacji basenowej są filtry i pompy. Wiele zanieczyszczeń opada na dno – warto więc zastosować środki zapobiegające namnażaniu się glonów. W okresie zimowym, jesiennym i wiosennym basen musi być odpowiednio zabezpieczony przed negatywnym wpływem niskiej temperatury czy deszczu. W tym wypadku, inwestycja w pokrycie ochronne będzie słusznym rozwiązaniem. Pamiętaj też nie tylko o zabezpieczeniu basenu, ale też o opróżnieniu go z wody.

Basen w ogrodzie - budowa basenu w ogrodzie - HOMEKONCEPT 73
Słoneczny ogród z basenem – projekt domu parterowego HomeKONCEPT 73.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Twój dom HOMEKONCEPT z basenem w ogrodzie

Aby zbudować basen w ogrodzie, nie musimy posiłkować się projektem indywidualnym domu. W ofercie HOMEKONCEPT odnajdziesz szeroką gamę gotowych propozycji nowoczesnych domów, których wizualizacje, pomogą Ci wyobrazić sobie aranżację ogrodu z prywatnym kąpieliskiem.

Z pomocą doradców projektowych, z obszernej oferty wybierzesz gotowy projekt domu spełniający Twoje marzenia i potrzeby, a basen wybudujesz oddzielnie – tak by pięknie harmonizował z domem i otoczeniem.

Skontaktuj się z doradcą projektowym HOMEKONCEPT

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
20 lutego 2024

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
19 lutego 2024

LPU 67 Thermo – brama energooszczędna

STREFA PARTNERA HK
18 lutego 2024

Fakty i mity dotyczące aluminium. Co warto wiedzieć o oknach i drzwiach wykonanych z tego surowca?