Czym jest Smart Home i czy jest Ci potrzebny?

Instalacja elektryczna jest w domu niezbędna i nikt nie ma co do tego wątpliwości. A jak sprawić aby była nowoczesna, bezpieczna i rozwojowa? Właśnie taką instalacją jest Smart Home – system, który scala zarządzanie pracą urządzeń elektrycznych oraz sterowanie temperaturą, oświetleniem, wentylacją i klimatyzacją w domu.

Do głównych zalet systemu należą:

  • prosta i intuicyjna obsługa,
  • większe bezpieczeństwo użytkowania budynku,
  • większa efektywność energetyczna,
  • bieżąca kontrola zużycia mediów,
  • a co za tym idzie - poprawa komfortu wykonywania codziennych czynności!

System Smart Home
System Smart Home w Twoim HOMEKONCEPT to maksimum wygody!

Jak działa Smart Home w praktyce? Przykłady z życia wzięte

Wyobraź sobie, że jesteś z całą rodziną na zakupach i nadciąga burza, a Ty uświadamiasz sobie, że nie zamknąłeś okien dachowych, bo przecież mieliście wrócić za chwilę. System Smart Home dzięki stacji pogodowej nie tylko zamknie okna, ale również zaciągnie rolety i zwinie markizę na tarasie. Bez Smart Home, nawet jeżeli posiadasz system sterowania roletami nie zamkną się one w sytuacji awaryjnej bez Twojego polecenia.

A teraz przypomnij sobie każdy wyjazd na weekend lub dłuższy urlop, kiedy przez pierwsze 200 kilometrów podróży wymieniasz w myślach wszystkie domowe sprzęty, które mogły zostać włączone. Dzięki Smart Home sprawdzisz to natychmiast i jeśli faktycznie, coś umknęło Twojej uwadze - wyłączysz je jednym kliknięciem! A dla całkowitego spokoju skorzystasz z funkcji Centrall Off, która wyłączy wszystko. :) Pomyśl jaka to wygoda!

Jeśli jednak podczas beztroskiego urlopu dręczą Cię myśli, czy aby na pewno Twój dom jest bezpieczny, możesz skorzystać z funkcji symulacji obecności, która sprytnie - odtwarzając codzienny rytm życia Twojego domu - zaimprowizuje obecność domowników. W ten sposób możesz zmylić otoczenie i odstraszyć nieproszonych gości.

Inteligentny dom HOMEKONCEPT
Pełne dowodzenie domem z aplikacji w telefonie - nawet z drugiego końca świata. :)

A kiedy jesteś w domu i błogo śpiąc, usłyszysz w nocy podejrzane dźwięki... możesz skorzystać z funkcji paniki, która jednym przyciskiem oświetli cały Twój dom, włączając wszystkie światła. Tak na wszelki wypadek, abyś czuł się bezpiecznie i mógł sprawdzić co się stało. Może to tylko kot strącił wazon w salonie?

Dodatkowe i… nieoczywiste korzyści i funkcje

Tam, gdzie słońce ogrzewa szklaną fasadę o tej samej porze każdego dnia, Smart Home ustawi żaluzje i zapewni niezbędny cień. Indywidualnie lub grupowo dla wszystkich okien i zawsze w pełni automatycznie. Wieczorem z kolei Smart Home obniży temperaturę w sypialni do przyjemnego poziomu 18 ° C, a rano ogrzeje łazienkę do przytulnych 22 ° C, aby zapewnić dobry początek dnia.

Smart Home jest całkowicie dostosowany do potrzeb mieszkańców. W każdym pomieszczeniu, w całym domu, o każdej porze dnia.

Na przyjęciach urodzinowych i innych uroczystościach, stworzy w domu świetną atmosferę, włączając i wyłączając światła lub przyciemniając je w razie potrzeby. I oczywiście dotyczy to nie tylko specjalnych okazji, ale także każdej chwili, gdy mieszkańcy domu po prostu tego potrzebują.

Smart Home to również integracja z systemami głosowymi, takimi jak na przykład Google Assistant czy Amazon Alexa. Wyobraź sobie, że dziecko usnęło w Twoich ramionach i chesz je odnieść do łóżka, tak aby po drodze światło w korytarzu go nie obudziło. Dzięki komendzie głosowej światło zostanie przygaszone.

Planujesz Smart Home?

Chcesz wejść na pokład z całym inteligentnym domem – ale jak? Coraz więcej inwestorów interesuje się inteligentnymi technologiami, aby uczynić codzienne życie bezpieczniejszym i łatwiejszym. Ale który system jest właściwy? Różnorodność systemów i rozwiązań wydaje się nieskończona. W ostatnich latach technologia KNX ugruntowała swoją pozycję w branży automatyki budynkowej, ale dostępne mechanizmy często wydaje się zbyt skomplikowany i kosztowne dla domów jednorodzinnych.

Aby zrozumieć jakie Smart Home daje korzyści zapraszamy do zapoznania się z ciekawą publikacją, która w jasny i przystępny sposób opisuje jego działanie oraz odpowiada na najważniejsze pytania, pokazując jego praktyczne zastosowania!

Smart Home - inteligentny, bezpieczny i przyjazny dom
Sprawdź o co w tym wszystkim chodzi!

Istnieją systemy, które wykorzystują standard KNX jako podstawę, ale koncentrują się na kluczowych funkcjach, stanowiąc oszczędną alternatywę, która jest łatwa w zarządzaniu. Podobnie jak LUXORliving.

Każdy, kto buduje lub remontuje, powinien uwzględnić w swoich planach LUXORliving. System inteligentnego domu zwiększa komfort w domach i mieszkaniach, a także zapewnia przyjemną atmosferę pracy w gabinetach i gabinetach lekarskich. Co więcej, stwarza optymalne warunki do wykorzystania potencjału oszczędzania energii.

Prosto i intuicyjnie. System Smart Home LUXORliving

LUXORliving to prosty system Smart Home firmy Theben, oferujący wszechstronny komfort w domu. Włączanie i ściemnianie świateł, regulacja ogrzewania, sterowanie roletami, zasłonami lub żaluzjami, a także funkcja Centrall Off i funkcja paniki. O to właśnie chodzi w Smart Home. LUXORliving jest ponadto tak prosty w instalacji i obsłudze, że nie trzeba być wyspecjalizowanym integratorem, aby go zainstalować, a jego obsługa przez domowników to prawdziwa przyjemność i wygoda. Posiada menu w języku polskim, oprogramowanie jest darmowe i szybkie w konfiguracji, a okablowanie prostsze niż w standardowej instalacji elektrycznej.

Nowoczesny HOMEKONCEPT z nowoczesnym systemem Smart Home
System Smart Home w Twoim domu - HOMEKONCEPT 26.
AUTOR PROJEKTU: ARCH. JACEK NIEBIESZCZAŃSKI

Poznaj wszystkie korzyści jakie daje system LUXORliving i zobacz przykładową kalkulację na konkretnym przykładzie projektu domu HOMEKONCEPT! >>

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO