Bramy garażowe FAKRO | INNOVIEW LINE - nowa jakość na rynku

Brama garażowa to jeden z ważniejszych elementów architektury budynku łączący jego wnętrze z otoczeniem.

Zapewniające bezpieczeństwo, energooszczędne i trwałe, dostępne w wielu wymiarach, estetyczne i komfortowe, automatycznie sterowane – takie właśnie są bramy garażowe od FAKRO z serii INNOVIEW LINE. Nie ulega wątpliwości, że bramy garażowe segmentowe stały się najczęściej wybieranym produktem do zamknięcia garażu. Wygoda płynąca z ich funkcjonalności stała się codziennym elementem życia w wielu domach na całym świecie.

Segmentowe bramy garażowe z serii INNOVIEW LINE od FAKRO to doskonałe uzupełnienie kompleksowej oferty stolarki do domu. Zaprojektowane z myślą o zupełnie nowym spojrzeniu na design i innowacyjność. Konstrukcja bram wykonana została z najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na ich doskonałą termoizolacyjność, estetykę wykonania, bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe oraz nieodzowny komfort obsługi. Zbudowane z ciepłych paneli termoizolacyjnych o grubości 40mm, które zapewniają ciepło w garażu i w domu. Dostępne są w wersjach PROFI, PROFI+, STYLE, STYLE+, które oferują różne funkcjonalności i rozwiązania. Bramy garażowe stanowią jeden z najważniejszych elementów architektury budynku. To już nie tylko zamknięcie samochodu w garażu. Dzisiaj brama garażowa to również dopełnienie estetyki zewnętrznego wyglądu domu i pewnego rodzaju „portal” pomiędzy jego wnętrzem, a otoczeniem. Estetyka i jakość wykonania bramy mają bardzo istotne znaczenie, ponieważ to właśnie brama garażowa jest wyraźnym i mocnym akcentem w bryle budynku – wręcz wita domowników i gości. Często usytuowana od strony wejścia do domu stanowi swoistą wizytówkę nowoczesnego designu.

Poza wymiarami nietypowymi FAKRO proponuje standardowe szerokości bram w zakresie od 2000 mm do 6000 mm oraz wysokości od 2000 mm do 3000 mm. Pozwala to na montaż bramy zarówno w garażu jedno- jak i dwustanowiskowym.

Bramy garażowe INNOVIEW LINE współgrają kolorystycznie i wzorniczo z pozostałymi produktami stolarki pionowej firmy FAKRO. Aluminiowo-drewniane okna pionowe, drzwi wejściowe czy markizy do okien pionowych tworzą całościową, a zarazem unikatową ofertę produktową. Ponadto w bramach tych zastosowano szereg rozwiązań, które wpływają na bezpieczeństwo ich użytkowania. Należą do nich m.in. zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn i linek, fotokomórki, które zatrzymają bramę jeśli w jej świetle wjazdu pojawi się jakaś przeszkoda, czy np. czujnik przeciążeniowy w automacie, który przy napotkaniu jakiegokolwiek oporu natychmiast zatrzyma płaszcz bramy lub cofnie ją do pozycji otwartej. W kwestii bezpieczeństwa warto także wspomnieć, że połączenia między panelami są w taki sposób zaprojektowane, że wykluczają możliwość przytrzaśnięcia palców.

Bramy garażowe INNOVIEW LINE posiadają szereg rozwiązań zwiększających ochronę przed włamaniem, a tym samym zapewniają lepszą ochronę naszych dóbr materialnych. Specjalna konstrukcja prowadnicy poziomej w bramach ręcznych uniemożliwia wepchnięcie górnego panelu do środka. W bramach automatycznych to napęd stanowi takie zabezpieczenie – po wykryciu próby siłowej otwarcia bramy, wręcz dopycha ją mocniej do podłoża. W tym miejscu podkreślić warto, że bramy garażowe FAKRO mają możliwość zastosowania technologii Z-Wave, co sprawia, że produkt ten może stanowić element smartHome. Jednocześnie pozwala to na sterowanie bramą garażową z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą aplikacji.

W topowych modelach STYLE i STYLE+ bramy garażowe wyposażone są w szereg udogodnień i ulepszeń. Przede wszystkim stawiając na bezpieczeństwo użytkowania należy podkreślić, że bramy FAKRO posiadają osłony ruchomych elementów, takich jak rolki, czy sprężyny skrętne i naciągowe. Ponadto zastosowanie podwójnych rolek w standardzie wpływa na kulturę pracy bramy garażowej. Ich zastosowanie obniża poziom hałasu i sprawia, że brama otwiera się płynnie, cicho i komfortowo.

We wszystkich modelach bram FAKRO zastosowano rolki łożyskowane, a w wybranych modelach rolki podwójne, które poprawiają płynność oraz kulturę ich pracy.

Także płaskie i ciche zawiasy, które są zlicowane z bramą i posiadają element wyciszający w środku, nie powodują hałasu podczas otwierania i zamykania się płaszcza. Dla koneserów estetyki w FAKRO możliwe do zamówienia są modele, które mają malowane na biało wewnętrzne elementy – dotyczy to także automatyki, czyli zarówno szyna, jak i głowica automatu są również białe. Uzupełnieniem są stopki antykorozyjne, które izolują stalowe elementy bramy, prowadnice pionowe od wody, która nierzadko może gromadzić się w garażu. To zapewnia trwałość i dłuższą żywotność produktu.

W bramach STYLE+ prowadnice, osprzęt i osłony sprężyn dodatkowo są pomalowane na kolor biały.

Niekwestionowaną wartością oferty bram garażowych FAKRO jest fakt, że są dostępne w wielu wymiarach i kolorach. Klienci mogą wybierać kolor swojej bramy z całej palety RAL. Istnieje także możliwość wykończenia w strukturze drewnopodobnej, np. Złoty Dąb, Orzech, Winchester. Nowoczesne kolory jak i bardziej klasyczne faktury zapewniają szeroki wybór pomocny w kształtowaniu charakteru budynku, od klasycznego do bardzo nowoczesnego. Natomiast różne typy prowadzeń dostępne w ofercie producenta powodują, że bramę garażową dobierzemy odpowiednio do warunków montażowych panujących wewnątrz garażu.

www.fakro.pl

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

STREFA PARTNERA HK
10 maja 2024

Bramy garażowe FAKRO | INNOVIEW LINE - nowa jakość na rynku

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
30 kwietnia 2024

e-KATALOG projektów domów nowoczesnych HOMEKONCEPT

STREFA PARTNERA HK
22 kwietnia 2024

Dachówka cementowa KAPSTADT w wersji DURATOP PRO