Atrakcyjny design i funkcjonalność w jednym – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe firmy Aluprof

Jednym z popularniejszych trendów stosowanych we współczesnej architekturze są duże, sięgające sufitu przeszklenia. Wynika to licznych zalet jakie posiada takie rozwiązanie, wśród których za najważniejsze uznać można doświetlenie pomieszczeń, optyczne powiększenie przestrzeni oraz możliwość płynnego połączenia domu z otaczającym go ogrodem. Aby uzyskać efekt zatarcia granicy pomiędzy wnętrzem a przestrzenią zewnętrzną warto sięgnąć po nowoczesne systemy drzwi przesuwnych lub harmonijkowych, jakie w swojej ofercie posiada firma Aluprof. Produkty te stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i tym samym stwarzają architektom ogromne możliwości w zakresie atrakcyjnej aranżacji przestrzeni przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu ich użytkownikom.

Imponujące przeszklenia

Decydując się na panoramiczne przeszklenia warto pamiętać, że nie tylko nadają one budynkom wyjątkowego, eleganckiego charakteru, ale też pełnią też funkcję użytkową. Dotyczy to zwłaszcza drzwi tarasowych, które powinny być zarówno bezpieczne, jak i komfortowe w użytkowaniu. Z tego względu tak ważne jest, by sięgać po rozwiązania, które dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów zagwarantują wysoką szczelność czy nośność. Wymagania te spełniają drzwi tarasowe firmy Aluprof, z pomocą których budować można potężne szklane ściany. Wielkogabarytowe drzwi przesuwne w systemie MB-SKYLINE czy MB-SKYLINE TYPE R to innowacyjne rozwiązania umożliwiające zastosowanie drzwi o wysokości nawet do 4 metrów. Produkty te doskonale sprawdzą się więc w takich projektach jak HOMEKONCEPT 120 czy HOMEKONCEPT 99. Dzięki ukrytej ramie, wąskim profilom oraz widocznej szerokości połączeń skrzydeł wynoszącej zaledwie 25 mm wspomniane rozwiązania charakteryzują się niezwykłą lekkością i estetyką, a cała konstrukcja zyskuje elegancki, minimalistyczny wygląd. Zbudowana przy pomocy MB-SKYLINE TYPE R szklana ściana ma imponujące rozmiary, a sam system gwarantuje niezwykły komfort obsługi. Drzwi przesuwne firmy Aluprof mogą być bowiem otwierane nie tylko ręcznie, ale też automatycznie, a napędy oraz centrale sterujące można dyskretnie ukryć w profilach ościeżnicy. Systemy aluminiowe Aluprof to nie tylko wyjątkowo atrakcyjny wygląd i łatwość obsługi, ale, co szczególnie ważne w przypadku dużych przeszkleń, również odpowiednia ochrona przed stratami ciepła, osiągnięta dzięki potrójnemu szkleniu i profilom o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Dom otwarty na naturę

W projektach z dużymi przeszkleniami, takimi jak HOMEKONCEPT 99 i HOMEKONCEPT 102, poza tradycyjnymi drzwiami rozwierno-uchylnymi świetnie sprawdzą się też drzwi harmonijkowe, dzięki którym możemy uzyskać szerokie, niczym niezakłócone przejście. Przykładem takiego produktu są drzwi harmonijkowe w systemie MB-86 FOLD LINE HD firmy Aluprof, z pomocą których zbudować można przeszklenia o wysokości skrzydeł do 3000 mm oraz szerokości od 700 aż do 1200 mm i maksymalnym ciężarze do 120 kg. Dzięki nim w okresie wiosenno-letnim w prosty sposób stworzymy naturalne przedłużenie wnętrza, bez zbędnych barier, łącząc je z terenem przyległym do budynku. Dodatkowo, wybierając z bogatej oferty progowej Aluprof opcję z niskim progiem, stworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom, osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Konstrukcje harmonijkowe firmy Aluprof z łatwością dopasujemy do potrzeb inwestora i bryły budynku. Drzwi MB-86 FOLD LINE HD mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz, a ich skrzydła mogą składać się z nawet 8 elementów. Warto też podkreślić, że aluminiowe rozwiązania Aluprof umożliwiają budowę nie tylko standardowych konstrukcji tarasowych, ale również wersji narożnych. Tym samym doskonale sprawdzą się w projektach takich jak HOMEKONCEPT 104 czy HOMEKONCEPT 113.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

STREFA PARTNERA HK
5 kwietnia 2024

STOLARKA DO TWOJEGO DOMU

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
12 marca 2024

Koszty budowy domu 2024

STREFA PARTNERA HK
5 marca 2024

NOWOŚĆ – dachówka ceramiczna SIMPLA NUANCE w kolorze łupka angobowana