Nowoczesne domy jednorodzinne z płaskim dachem

Nowoczesne domy jednorodzinne z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem są obecnie jednym z najmodniejszych trendów architektonicznych, zyskującym w naszym kraju coraz większą popularność. Co przemawia na korzyść tego typu zadaszenia?

Elegancki wygląd

Domy z płaskimi dachami wyróżniają się na tle otoczenia oryginalnym wyglądem. Tego typu zadaszenia doskonale komponują się z minimalistyczną bryłą budynku, dlatego często są wybierane przez wielbicieli nowoczesnego stylu w architekturze.

Często łączy się je z nowoczesnymi, panoramicznymi przeszkleniami oraz naturalnymi materiałami elewacyjnymi takimi jak kamień i drewno. Aby dodatkowo podkreślić wyjątkowy charakter budynku, na dachu można urządzić taras lub ogród, który w ciepłe dni stanie się doskonałą strefą wypoczynkową.


Projekt domu HomeKONCEPT 58.

Niestety nie na każdej działce można zbudować dom ze stropodachem, dlatego przed wyborem projektu trzeba zapoznać się z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który określa parametry dachu obowiązujące w danej lokalizacji.

W sytuacji, gdy planujemy budowę domu z płaskim dachem, a nie pozwalają na to warunki zabudowy, pracowania HomeKONCEPT proponuje domy w stylu willowym – z pełnym piętrem i dachem spadzistym. Takie domy częściowo przypominają te ze stropodachem i również wyglądają bardzo nowocześnie i atrakcyjnie.

Funkcjonalnie i bez skosów

Płaski dach jest idealną propozycją dla osób, które chcą w pełni wykorzystać całą powierzchnię użytkową domu. Brak skosów ułatwia zagospodarowanie pomieszczeń na każdej z kondygnacji. Dodatkowo stropodach jest rozwiązaniem energooszczędnym. Dzięki mniejszej powierzchni niż dach spadzisty znacznie ogranicza straty ciepła, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów ogrzewania.


Projekt domu HomeKONCEPT 30.

Należy pamiętać, że nowoczesne dachy płaskie nie są idealnie poziome. Budowane są z niewielkim spadkiem, aby możliwe było swobodne odprowadzanie wody deszczowej. Oprócz tego są wyjątkowo odporne na działanie wiatru. Takiego dachu nie zerwie nawet silna wichura, która mogłaby uszkodzić skośne połacie.

Stropodach wymaga natomiast precyzyjnego wykonania, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie budowlanej, która zrealizuje go zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, tak aby w przyszłości nie było problemów z jego szczelnością.

Domy z płaskim dachem wyróżniają się niezwykłą prostotą i elegancją. Pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową domu, ograniczają straty ciepła i są bardziej wytrzymałe od dachów spadzistych. To idealna propozycja dla osób ceniących minimalistyczne, a zarazem niestandardowe rozwiązania.

Jeżeli podobają się Państwu nowoczesne domy z płaskimi dachami to zachęcamy do obejrzenia kolekcji domów piętrowych HomeKONCEPT. Zobacz projekty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *