lupek.pl

Łupek. Naturalne piękno na dachu i fasadzie.

Rathscheck Schiefer to jeden z wiodących producentów łupka w segmencie premium oferujący produkty do aranżacji estetycznych przestrzeni i otoczenia. Przedsiębiorstwo powstało już w 1793 roku, a jego założycielem był Johann Baptist Rathscheck. W 1904 roku firmę przejęła spółka Werhahn KG.

Do wydobycia i produkcji łupka, firma Rathscheck starannie wybiera najlepsze złoża surowca z całego świata i sprzedaje go pod markami InterSIN® oraz ColorSIN® (marka łupka w szlachetnych odcieniach czerwieni i zieleni).

Duże międzynarodowe znaczenie przypada hiszpańskim spółkom produkcyjnym Cafersa oraz Castrelos. Tutejsze bogate pokłady złóż zapewniają firmie Rathscheck dostęp do wysokiej jakości łupka, który zaopatruje rynki na całym świecie.

Łupek mozelski (Moselschiefer®) wydobywany w regionie miasta Mayen (Niemcy) w kopalniach na głębokości dochodzącej do 360 m, jest produktem w segmencie premium przeznaczonym do realizacji ekskluzywnych projektów architektonicznych.

Wachlarz oferowanych produktów obejmuje szeroki asortyment pokryć dachowych i fasadowych. Rozwiązania systemowe opracowane specjalnie dla potrzeb nowoczesnej architektury umożliwiają innowacyjne aranżacje fasad budynków. Ofertę produktową uzupełniają masywne kamienie i płytki przeznaczone do dekoracji wnętrz oraz do aranżacji ogrodów i zagospodarowania przestrzennego krajobrazu.

Firma Rathscheck oferuje ponadto na rynku produkt pod nazwą ThermoSklent® — elementy izolacyjne o wysokich parametrach przeznaczone do dachów i fasad, które tworzą idealny podkład do montażu łupka.

Chętnie udzielimy Państwu osobistej porady lub prześlemy dodatkowe materiały informacyjne.

Przedstawiciel i doradca techniczny:

Marek Klimek tel. 601 40 82 86, e-mail: marek.klimek@skn.pl; https://lupek.pl

Rechteck-Doppeldeckung 018 Rechteck-Doppeldeckung 017 krycie prostokątne Roofer2 krycie prostokątne Roofer krycie prostokątne Roofer1

 

https://lupek.pl biuro@lupek.pl +48 601 408 286