Firmy Partnerskie

Pracownia HomeKONCEPT współpracuje z wieloma wiodącymi na polskim rynku firmami, które dostarczają najwyższej jakości produkty i usługi związane z przygotowaniem inwestycji i realizacją budowy wymarzonego domu. Wśród naszych Partnerów znajdują się zarówno firmy biorące udział w przygotowaniu dokumentacji projektowej, poprzez instytucje ułatwiające sfinansowanie budowy, aż po dostawców wysokiej jakości materiałów budowlanych, instalacyjnych i wnętrzarskich. Współpracujemy z Partnerami, którzy promują nowoczesne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym, wdrażają innowacyjne na polskim rynku technologie oraz gwarantują najwyższą jakość obsługi Klienta.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótkimi prezentacjami Firm Partnerskich.

PARMAX – producent ekskluzywnych drzwi zewnętrznych

Firma PARMAX działa na rynku stolarki budowlanej od ponad dwudziestu lat. Nasza historia zaczęła się od pasji i z miłości do drewna! Z czasem rodzinne przedsiębiorstwo stało się miejscem, w którym tworzone są rozwiązania kreujące trendy na polskim rynku drzwi zewnętrznych. Łączymy tradycję, precyzję wykonania, ręczne wykończenie i najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu produkcji i systemów bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

(więcej…)

Fello Sp. z o.o.

Fello to polskie przedsiębiorstwo, które stawia przede wszystkim na nowoczesność zarówno w ofercie produktowej jak i w podejściu do klienta. Firma specjalizuje się w produkcji elementów wykonanych z aluminium i stali nierdzewnej. Podstawowym asortymentem są balustrady, wypełnienia ogrodzeń i profile aluminiowe. Fello przy współpracy z HomeKONCEPT zaczął także produkcję belek aluminiowych, które są świetnym uzupełnieniem projektów pracowni.

(więcej…)

New-House

Firma New-House Sp.z.o.o. Sp.k buduje domy jednorodzinne od 1991 r. W tym czasie zrealizowaliśmy ponad 1500 domów jednorodzinnych. Budujemy w technologii tradycyjnej na terenie całej Polski.

Dużą część tych realizacji wraz z referencjami od Klientów możecie Państwo zobaczyć na naszej stronie www.new-house.com.pl. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

(więcej…)

DOMY SOWA. DOMY W TECHNOLOGII CLT!

Jesteśmy firmą rodzinną zajmującą się budową nowoczesnych domów w technologii CLT, a także domów z bali oraz energooszczędnych budynków szkieletowych.

Technologia CLT (z j. angielskiego: cross-laminated timber) to innowacyjny system budowy domów energooszczędnych i pasywnych, którego głównym materiałem konstrukcyjnym są panele ścienne z litego drewna. Produkuje się je z wysuszonych i przesortowanych lamelek drewnianych, które następnie są poprzecznie klejone pod wysokim ciśnieniem. Tak przygotowany wielowarstwowy materiał budowlany jest bardzo wytrzymały oraz ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Zapewnia również wysoką izolację akustyczną i bezpieczeństwo pożarowe.

(więcej…)

RECTOR Polska sp. z o.o.

RECTOR Polska specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych, belkowo-pustakowych systemów stropowych, wykorzystując technologię betonu sprężonego. Grupa RECTOR posiada 60 letnie doświadczenie na rynkach europejskich a w Polsce obecna jest od 2003 r. Do dnia dzisiejszego ponad 7 mln ludzi stąpa po jednym z dwóch systemów – Rectobeton lub Rectolight. RECTOR jest synonimem stałego dążenia do doskonałości i właśnie dzięki takiej filozofii stał się solidnym partnerem dla inwestorów.

Sprężone, belkowo-pustakowe systemy stropowe RECTOR zapewniają jednocześnie wszystkie zalety sprężonych konstrukcji stropowych takich jak: możliwość uzyskiwania dużych rozpiętości, mniejsze ugięcia czy brak zarysowania (klawiszowania) stropów z jednoczesnym zachowaniem zalet drobnowymiarowych prefabrykatów takich jak: prostota montażu bez wykwalifikowanych ekip i sprzętu, dostępność towaru na magazynach czy praktycznie całkowita eliminacja prac szalunkowych i zbrojeniowych.

(więcej…)

XCEL

Xcel to nowoczesne ogrodzenia, obok których nie da się przejść obojętnie. Systemy bazują na trwałych i bezobsługowych materiałach, takich jak aluminium, spieki kwarcowe czy beton architektoniczny. Szeroki wybór kolorów i powłok drewnopodobnych pozwala stworzyć ogrodzenie podkreślające walory estetyczne elewacji domu. Kompletne systemy ogrodzeniowe Xcel to nie tylko przęsła, furtki oraz bramy dwuskrzydłowe i przesuwne. Firma oferuje również wszelkie elementy dodatkowe, które zwiększają funkcjonalność projektu: automatykę, nowoczesne skrzynki na listy, stylowe numery domu czy dedykowane oświetlenie.
(więcej…)

DOM3E

DOM 3E to firma, która zapewnia kompleksową budowę domów – zajmuje się każdym detalem od początku do końca. Nie trzeba martwić się o nic!

(więcej…)

LK&Projekt GmbH

Oferujemy projekty architektoniczne domów jednorodzinnych i wielorodzinnych na terenie Niemiec. Poprzez współpracę z doświadczonymi firmami wykonawczymi z Polski, jesteśmy w stanie wykonać dom pod klucz. Do każdego projektu możemy też zaproponować projekt wnętrz jak i szereg produktów renomowanych polskich producentów. W ręce Klientów oddajemy gotowe projekty domów odpowiadające obecnym normom i standardom w Niemczech.

(więcej…)

TATRAN Group

BUDOWNICTWO PASYWNE – prefabrykacja drewnianych domów szkieletowych

Jesteśmy firmą budowlaną, która od wielu lat zajmuje się wznoszeniem energooszczędnych i przyjaznych człowiekowi obiektów. Działamy według standardów architektury zrównoważonej, gdzie projektant kreuje przestrzenne i efektywne formy w oparciu o bezpieczne i trwałe rozwiązania konstrukcyjne.

(więcej…)

Espiro Property

Espiro Property jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której początki sięgają 1978 roku. Nasza działalność skupia się na kompleksowej budowie domów jedno i wielorodzinnych na zlecenie klientów indywidualnych. (więcej…)

Tarasola

Tarasola to polska marka i wiodący w Europie środkowo-wschodniej producent nowoczesnych, automatycznie otwieranych zadaszeń tarasowych. Kompleksowo obsługujemy prestiżowe realizacje w Polsce, a wspólnie z naszymi partnerami również w Niemczech, Francji, Szwecji, Norwegii, Czechach i innych europejskich krajach. Towarzyszymy Państwu na każdym etapie realizacji – od pomysłu po montaż.

(więcej…)

Komplex Market

Komplex Market jest wiodącym importerem profili drewnianych i drewnopochodnych z największych światowych fabryk. Specjalizuje się w dystrybucji desek tarasowych i elewacyjnych wykonanych z najwyższej klasy materiałów naturalnych jak i thermowanych. Firma jest wyłącznym przedstawicielem marki Thermory AS – największej fabryki thermo drewna na świecie, z ponad 20-letnią tradycją, oferującej profile drewniane niewymagające impregnacji, odporne na warunki atmosferyczne, o zwiększonej stabilności wymiarowej wykonane z thermo sosny skandynawskiej, sosny bezsęcznej oraz jesionu amerykańskiego.

(więcej…)

OknoPlus

Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus to nie tylko wiodący producent stolarki okiennej i drzwiowej o ponad 20-letnim stażu w branży, ale przede wszystkim zespół profesjonalistów, którzy każdego dnia inspirują się wzajemnie, wymieniając się wiedzą, pomysłami oraz doświadczeniem.

(więcej…)

Hörmann Polska sp. z o.o.

Firma Hörmann jest znanym europejskim producentem bram, drzwi i napędów, a od niedawna także systemów kontroli wjazdu. Ponad 80-letnie doświadczenie, ciągłe doskonalenie produktów oraz wprowadzane na rynek innowacyjne rozwiązania zapewniły jej dużą renomę.

(więcej…)

Platforma Dla Remontu i Budowy

Platforma Dla Remontu i Budowy jest siecią hurtowni materiałów budowlanych należącą do francuskiej Grupy Saint-Gobain. Oferujemy szeroki asortyment produktów potrzebnych do budowy domów i wykańczania mieszkań. Naszą specjalnością jest dystrybucja m.in. wełen mineralnych, styropianów, farb i tynków a także płytek ceramicznych. Jesteśmy autoryzowanym dostawcą elektronarzędzi renomowanych marek.

MAX-FLIZ

MAX-FLIZ Salony wyposażenia wnętrz – to wyjątkowe showroomy łazienek, mebli, oświetlenia, kuchni, drzwi i podłóg drewnianych pod jednym dachem, dziesiątki inspirujących aranżacji wnętrz, setki unikalnych mebli i elementów wystroju wnętrz oraz designerska alternatywa dla standardowej oferty sklepów wyposażenia wnętrz. Największą inspiracją salonów są piękne wnętrza i indywidualne preferencje klientów, dlatego MAX-FLIZ proponuje jedyne w swoim rodzaju połączenie najwyższej jakości, funkcjonalności oraz designu w wersji klasycznej, nowoczesnej lub awangardowej.

HARMONY – Inteligentny system zarządzania budynkiem

Harmony łączy wszystkie techniczne elementy domu w jeden, spójnie działający organizm.

Z poziomu pojedynczej aplikacji, możecie Państwo, zarządzać oświetleniem, roletami, wentylacją, kotłem centralnego ogrzewania, podnośnikiem bramy wjazdowej, a nawet urządzeniami kina domowego czy nawadniania ogrodu. Komunikacja z Harmony możliwa jest z każdego, dowolnego miejsca na świecie – wystarczy smartfon lub tablet i połączenie internetowe.

(więcej…)

Aluprof S.A.

Aluprof należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Firma jest największym producentem profili aluminiowych w Polsce oraz jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w branży konstrukcji aluminiowych firma Aluprof posiada ponad 1300 stałych klientów. Roczne przychody ze sprzedaży Aluprof przekraczają 230 mln EUR. Eksport stanowi około 36% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników.

(więcej…)

FAKRO Sp. z o.o.

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Jej współzałożycielem i obecnym prezesem jest Ryszard Florek – pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce. Dzisiaj FAKRO jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce.

(więcej…)

Termo Organika Sp. z o.o.

Termo Organika – lider izolacji styropianowych

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Założona w 1997 roku w Mielcu, od prawie 20 lat dostarcza odbiorcom najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, a od 2012 roku również Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Dzięki sukcesywnemu rozwojowi, a także konsekwentnie prowadzonym inwestycjom w jakość i poprawę właściwości naszych produktów jesteśmy od wielu lat liderem na polskim rynku ociepleń ze spienionego polistyrenu – EPS.

(więcej…)

CREATON Polska Sp. z o.o.

CREATON to nowoczesność i wysoka jakość. Tu estetyka oraz funkcjonalność łączą się w jedność, tworząc zachwycające powierzchnie dachów. CREATON oferuje najszerszy na świecie asortyment dachówek ceramicznych, cementowych, płyt falistych i płytek będący w stanie zaspokoić wszelkie indywidualne gusta i wymagania, dający możliwość tworzenia niezwykłych zindywidualizowanych rozwiązań. Od wież kościelnych, po dachy budynków w stylu awangardowym – kto tylko sięgnie do oferty CREATON, z pewnością znajdzie właściwe rozwiązanie.

(więcej…)

DOMIKON

DOMIKON to nieoceniony lider w sektorze energooszczędnego budownictwa prefabrykowanego.
Spełniliśmy marzenia ponad 300-tu Inwestorów w Polsce i za granicą. Naszym atutem jest szybki czas realizacji – trzy miesiące do stanu deweloperskiego. Domy powstają w polskiej fabryce gdzie wszystkie elementy z niezwykłą precyzją i stałą kontrolą Inżynierów są idealnie łączone a na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy.

(więcej…)

Rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl specjalizują się w kompleksowym montażu energooszczędnych systemów rekuperacji (wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła) w budynkach mieszkalnych. Właścicielem marki Rekuperatory.pl jest Roha Group Sp. z o.o. należąca do holenderskiej grupy kapitałowej Bergschenhoek Groep B.V. posiadającej kikudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wentylacji w Europie, przede wszystkim w Holandii, ale także w Wielkiej Brytanii i Finlandii. Od 2002 roku ekipy montażowe Rekuperatory.pl wykonały już ponad 4800 systemów rekuperacji.

Systemy wentylacji wykonywane są z wysokiej jakości rekuperatorów przeciwprądowych nowej generacji AERIS®next o najwyższym odzysku ciepła oraz na rekuperatorach przeciwprądowych i obrotowych marki R-VENT® Instalacja rekuperacji wykonywana jest z tradycyjnych kanałów wentylacyjnych stalowych lub nowoczesnych przewodów wentylacyjnych z tworzywa, które można ukryć np. w wylewce posadzki. Firma oferuje 10-letnią gwarancją na instalację oraz 2-letnią gwarancją na urządzenie.

TEKTUM CONSTRUCTION GROUP skandynawskie domy energooszczędne

Budowa domów nie jest naszą pracą, to nasza pasja.

Firma zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych. Specjalizujemy się w budowie szkieletowych domów energooszczędnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynku skandynawskim. Nasze domy budujemy w oparciu o skandynawskie know-how oraz własne wypracowane i sprawdzone rozwiązania. Budynki powstają z gotowych modułów, które wytwarza się w naszej fabryce w Jaworze, a następnie są transportowane na miejsce inwestycji, gdzie zostają złożone w jedną całość. Inwestycje realizujemy na terenie całego kraju ale również w Szwecji, Norwegii, Niemczech i Czechach. Budujemy domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także budynki użyteczności publicznej. Średni czas budowy domu jednorodzinnego TEKTUM od chwili postawienia pierwszych ścian to 3 miesiące.

Podczas wieloletniej działalności możemy się pochwalić bogatą liczbą zadowolonych klientów z którymi od lat utrzymujemy stały kontakt.

Firma TEKTUM zrealizuje budowę dowolnego domu z bogatej oferty HomeKONCEPT.

Zapraszamy do kanału firmy TEKTUM na YOUTUBE.

Inter-Lers

Gotowe projekty domów HomeKONCEPT zakładają zastosowanie tradycyjnej więźby dachowej, wykonywanej na placu budowy przez cieślę. Wybierając technologię więźby z fabryki INTER – LERS zyskują Państwo pewność, że konstrukcja powstanie z doskonałej jakości tarcicy klasy C24: struganej, suszonej i impregnowanej. Tworzone na hali produkcyjnej elementy będą podlegać zakładowej kontroli jakości, dzięki czemu na plac budowy przyjadą belki dokładnie zwymiarowane i gotowe do montażu, który nie powinien zająć więcej jak 2 – 3 dni.

W przypadku domów parterowych alternatywą jest prefabrykowana więźba dachowa montowana na budowie. Elementy drewniane łączone są płytkami kolczastymi, dzięki czemu całość jest bardzo wytrzymała i trwała, a przy okazji tańsza w budowie. Dolne wiązary zastępują bowiem strop żelbetowy. Odpada zatem konieczność budowy ciężkiego stropu wylewanego. Firma INTER LERS Sp. z o.o. przygotowuje dla Klientów HomeKONCEPT projekt i wycenę prefabrykowanej więźby dachowej, który może zastąpić tradycyjną więźbę stosowaną w gotowych projektach domów.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o bezpośredni kontakt z firmą INTER – LERS. Formularz ofertowy, adres mailowy oraz bezpośrednie telefony do przedstawicieli techniczno-handlowych znajdują się na stronie internetowej producenta. Można tam znaleźć również bliższe informacje na temat firmy i stosowanej przez nią technologii.

Rathscheck Schiefer

Łupek. Naturalne piękno na dachu i fasadzie.

Rathscheck Schiefer to jeden z wiodących producentów łupka w segmencie premium oferujący produkty do aranżacji estetycznych przestrzeni i otoczenia. Przedsiębiorstwo powstało już w 1793 roku, a jego założycielem był Johann Baptist Rathscheck. W 1904 roku firmę przejęła spółka Werhahn KG.

Do wydobycia i produkcji łupka, firma Rathscheck starannie wybiera najlepsze złoża surowca z całego świata i sprzedaje go pod markami InterSIN® oraz ColorSIN® (marka łupka w szlachetnych odcieniach czerwieni i zieleni). (więcej…)

LESS IS MORE ARCHITEKCI S.C.

  • Aleja Pokoju 78 pok. 110
  • 31-564 Kraków

WnętrzaKONCEPT

Pracownia WnętrzaKONCEPT oferuje gotowe projekty wnętrz przygotowane do większości domów HomeKONCEPT.  Wszystkie projekty powstają w odpowiedzi na potrzeby Klientów szukających pięknych, bardzo funkcjonalnych i ponadczasowych aranżacji. Są one dopełnieniem innowacyjnej, bardzo nowoczesnej i oryginalnej stylistyki projektów domów HomeKONCEPT. Kompletna dokumentacja projektowa umożliwia szybką i bezproblemową realizację wnętrz wymarzonego domu. W skład gotowego projektu wnętrza wchodzą wysokiej jakości wizualizacje, rysunki techniczne układu funkcjonalnego pomieszczeń, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna, sufity podwieszane oraz posadzki; widoki ścian dekoracyjnych (np. ściany TV, ściany z kominkiem) wraz z dokładnym rozrysowaniem faktur (tapet, kamienia, płytek), a także szczegóły pozostałych elementów architektonicznych i detali niezbędnych do realizacji wnętrza; rozrysowanie zabudowy meblowej w kuchni oraz szaf wnękowych; specyfikacja materiałów i elementów wyposażenia wnętrz.