Firmy Partnerskie

Pracownia HomeKONCEPT współpracuje z wieloma wiodącymi na polskim rynku firmami, które dostarczają najwyższej jakości produkty i usługi związane z przygotowaniem inwestycji i realizacją budowy wymarzonego domu. Wśród naszych Partnerów znajdują się zarówno firmy biorące udział w przygotowaniu dokumentacji projektowej, poprzez instytucje ułatwiające sfinansowanie budowy, aż po dostawców wysokiej jakości materiałów budowlanych, instalacyjnych i wnętrzarskich. Współpracujemy z Partnerami, którzy promują nowoczesne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym, wdrażają innowacyjne na polskim rynku technologie oraz gwarantują najwyższą jakość obsługi Klienta.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótkimi prezentacjami Firm Partnerskich.

Inteligentne Pergole Suntech – ultranowoczesne systemy zadaszenia tarasów. 

Firma Suntech to producent luksusowych, bioklimatycznych pergoli z rozsuwanym dachem. Jest obecna w ponad 80 krajach świata, a jej produkty są rekomendowane przez czołowe pracownie architektoniczne do najlepszych restauracji, hoteli czy domów prywatnych.

(więcej…)

Bubendorff – inteligentne rolety z funkcją żaluzji

Rolety PREMIUM – gdzie niemiecka solidność łączy się z francuską finezją

Firma Bubendorff to europejski lider w produkcji unikatowych rolet zewnętrznych zasilanych solarnie. Oferuje wyjątkowe produkty, których trudno doszukać się na polskim rynku. 65 lat doświadczenia Bubendorff zapewnia najwyższą jakość, potwierdzoną aż 7-letnią gwarancją na wszystkie części.

(więcej…)

DOM SZYTY NA MIARĘ

To skierowany do inwestorów indywidualnych autorski portal budowlany, prowadzony z pasją przez kobietę – inżyniera i objęty patronatem Warszawskiego Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. (więcej…)

PARMAX – producent ekskluzywnych drzwi zewnętrznych

Firma PARMAX działa na rynku stolarki budowlanej od ponad dwudziestu lat. Nasza historia zaczęła się od pasji i z miłości do drewna! Z czasem rodzinne przedsiębiorstwo stało się miejscem, w którym tworzone są rozwiązania kreujące trendy na polskim rynku drzwi zewnętrznych. Łączymy tradycję, precyzję wykonania, ręczne wykończenie i najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu produkcji i systemów bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

(więcej…)

Fello Sp. z o.o.

Fello to polskie przedsiębiorstwo, które stawia przede wszystkim na nowoczesność zarówno w ofercie produktowej jak i w podejściu do klienta. Firma specjalizuje się w produkcji elementów wykonanych z aluminium i stali nierdzewnej. Podstawowym asortymentem są balustrady, wypełnienia ogrodzeń i profile aluminiowe. Fello przy współpracy z HomeKONCEPT zaczął także produkcję belek aluminiowych, które są świetnym uzupełnieniem projektów pracowni.

(więcej…)

New-House

New-House zajmuje się kompleksową budową domów od 1991 roku. Specjalizujemy się w technologii murowanej z wykorzystaniem cegły silikatowej, ceramicznej oraz gazobetonu. Wybudowaliśmy już ponad 1500 domów jednorodzinnych! Nasza firma składa się z wykształconych pracowników z dużym doświadczeniem zawodowym – większość współpracuje z nami od wielu lat. Są wśród nich osoby z dziesięcio-, a nawet z dwudziestoletnim stażem! To właśnie zaufani pracownicy są podstawą wysokiej jakości realizacji. Ich praca oraz korzystanie z bardzo dobrych materiałów sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom dziesięcioletnią gwarancję na całą realizację! (więcej…)

DOMY SOWA. DOMY W TECHNOLOGII CLT!

Jesteśmy firmą rodzinną zajmującą się budową nowoczesnych domów w technologii CLT, a także domów z bali oraz energooszczędnych budynków szkieletowych.

Technologia CLT (z j. angielskiego: cross-laminated timber) to innowacyjny system budowy domów energooszczędnych i pasywnych, którego głównym materiałem konstrukcyjnym są panele ścienne z litego drewna. Produkuje się je z wysuszonych i przesortowanych lamelek drewnianych, które następnie są poprzecznie klejone pod wysokim ciśnieniem. Tak przygotowany wielowarstwowy materiał budowlany jest bardzo wytrzymały oraz ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Zapewnia również wysoką izolację akustyczną i bezpieczeństwo pożarowe.

(więcej…)

RECTOR Polska sp. z o.o.

RECTOR Polska specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych, belkowo-pustakowych systemów stropowych, wykorzystując technologię betonu sprężonego. Grupa RECTOR posiada 60 letnie doświadczenie na rynkach europejskich a w Polsce obecna jest od 2003 r. Do dnia dzisiejszego ponad 7 mln ludzi stąpa po jednym z dwóch systemów – Rectobeton lub Rectolight. RECTOR jest synonimem stałego dążenia do doskonałości i właśnie dzięki takiej filozofii stał się solidnym partnerem dla inwestorów.

Sprężone, belkowo-pustakowe systemy stropowe RECTOR zapewniają jednocześnie wszystkie zalety sprężonych konstrukcji stropowych takich jak: możliwość uzyskiwania dużych rozpiętości, mniejsze ugięcia czy brak zarysowania (klawiszowania) stropów z jednoczesnym zachowaniem zalet drobnowymiarowych prefabrykatów takich jak: prostota montażu bez wykwalifikowanych ekip i sprzętu, dostępność towaru na magazynach czy praktycznie całkowita eliminacja prac szalunkowych i zbrojeniowych.

(więcej…)

XCEL

Xcel to nowoczesne ogrodzenia, obok których nie da się przejść obojętnie. Systemy bazują na trwałych i bezobsługowych materiałach, takich jak aluminium, spieki kwarcowe czy beton architektoniczny. Szeroki wybór kolorów i powłok drewnopodobnych pozwala stworzyć ogrodzenie podkreślające walory estetyczne elewacji domu. Kompletne systemy ogrodzeniowe Xcel to nie tylko przęsła, furtki oraz bramy dwuskrzydłowe i przesuwne. Firma oferuje również wszelkie elementy dodatkowe, które zwiększają funkcjonalność projektu: automatykę, nowoczesne skrzynki na listy, stylowe numery domu czy dedykowane oświetlenie.
(więcej…)

DOM3E

DOM 3E to firma, która zapewnia kompleksową budowę domów – zajmuje się każdym detalem od początku do końca. Nie trzeba martwić się o nic!

(więcej…)

LK&Projekt GmbH

Oferujemy projekty architektoniczne domów jednorodzinnych i wielorodzinnych na terenie Niemiec. Poprzez współpracę z doświadczonymi firmami wykonawczymi z Polski, jesteśmy w stanie wykonać dom pod klucz. Do każdego projektu możemy też zaproponować projekt wnętrz jak i szereg produktów renomowanych polskich producentów. W ręce Klientów oddajemy gotowe projekty domów odpowiadające obecnym normom i standardom w Niemczech.

(więcej…)

TATRAN Group

Tatran Group od kilkunastu lat zajmuje się wznoszeniem drewnianych konstrukcji szkieletowych, które są przyjazne człowiekowi i środowisku oraz w zależności od zastosowanego materiału izolacyjnego spełniają normy budynków energooszczędnych lub zeroemisyjnych.

Stosujemy wyłącznie atestowane drewno i inne materiały budowlane, które przy zachowaniu zasad wentylacji i impregnacji tworzą solidną, bezpieczną i trwałą konstrukcję.

(więcej…)

Espiro Property

Espiro Property jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której początki sięgają 1978 roku. Nasza działalność skupia się na kompleksowej budowie domów jedno i wielorodzinnych na zlecenie klientów indywidualnych. (więcej…)

Komplex Market

Komplex Market jest wiodącym importerem profili drewnianych i drewnopochodnych z największych światowych fabryk. Specjalizuje się w dystrybucji desek tarasowych i elewacyjnych wykonanych z najwyższej klasy materiałów naturalnych jak i thermowanych. Firma jest wyłącznym przedstawicielem marki Thermory AS – największej fabryki thermo drewna na świecie, z ponad 20-letnią tradycją, oferującej profile drewniane niewymagające impregnacji, odporne na warunki atmosferyczne, o zwiększonej stabilności wymiarowej wykonane z thermo sosny skandynawskiej, sosny bezsęcznej oraz jesionu amerykańskiego.

(więcej…)

OknoPlus

Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus to nie tylko wiodący producent stolarki okiennej i drzwiowej o ponad 20-letnim stażu w branży, ale przede wszystkim zespół profesjonalistów, którzy każdego dnia inspirują się wzajemnie, wymieniając się wiedzą, pomysłami oraz doświadczeniem.

(więcej…)

Hörmann Polska sp. z o.o.

Firma Hörmann jest znanym europejskim producentem bram, drzwi i napędów, a od niedawna także systemów kontroli wjazdu. Ponad 80-letnie doświadczenie, ciągłe doskonalenie produktów oraz wprowadzane na rynek innowacyjne rozwiązania zapewniły jej dużą renomę.

(więcej…)

Platforma Dla Remontu i Budowy

Platforma Dla Remontu i Budowy jest siecią hurtowni materiałów budowlanych należącą do francuskiej Grupy Saint-Gobain. Oferujemy szeroki asortyment produktów potrzebnych do budowy domów i wykańczania mieszkań. Naszą specjalnością jest dystrybucja m.in. wełen mineralnych, styropianów, farb i tynków a także płytek ceramicznych. Jesteśmy autoryzowanym dostawcą elektronarzędzi renomowanych marek. (więcej…)

MAX-FLIZ

MAX-FLIZ Salony wyposażenia wnętrz – to wyjątkowe showroomy łazienek, mebli, oświetlenia, kuchni, drzwi i podłóg drewnianych pod jednym dachem, dziesiątki inspirujących aranżacji wnętrz, setki unikalnych mebli i elementów wystroju wnętrz oraz designerska alternatywa dla standardowej oferty sklepów wyposażenia wnętrz. Największą inspiracją salonów są piękne wnętrza i indywidualne preferencje klientów, dlatego MAX-FLIZ proponuje jedyne w swoim rodzaju połączenie najwyższej jakości, funkcjonalności oraz designu w wersji klasycznej, nowoczesnej lub awangardowej. (więcej…)

HARMONY – Inteligentny system zarządzania budynkiem

Harmony łączy wszystkie techniczne elementy domu w jeden, spójnie działający organizm.

Z poziomu pojedynczej aplikacji, możecie Państwo, zarządzać oświetleniem, roletami, wentylacją, kotłem centralnego ogrzewania, podnośnikiem bramy wjazdowej, a nawet urządzeniami kina domowego czy nawadniania ogrodu. Komunikacja z Harmony możliwa jest z każdego, dowolnego miejsca na świecie – wystarczy smartfon lub tablet i połączenie internetowe.

(więcej…)

Aluprof S.A.

Aluprof należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Firma jest największym producentem profili aluminiowych w Polsce oraz jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w branży konstrukcji aluminiowych firma Aluprof posiada ponad 1300 stałych klientów. Roczne przychody ze sprzedaży Aluprof przekraczają 230 mln EUR. Eksport stanowi około 36% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników.

(więcej…)

FAKRO Sp. z o.o.

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Jej współzałożycielem i obecnym prezesem jest Ryszard Florek – pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce. Dzisiaj FAKRO jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce.

(więcej…)

Termo Organika Sp. z o.o.

Termo Organika – lider izolacji styropianowych

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Założona w 1997 roku w Mielcu, od prawie 20 lat dostarcza odbiorcom najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, a od 2012 roku również Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Dzięki sukcesywnemu rozwojowi, a także konsekwentnie prowadzonym inwestycjom w jakość i poprawę właściwości naszych produktów jesteśmy od wielu lat liderem na polskim rynku ociepleń ze spienionego polistyrenu – EPS.

(więcej…)

CREATON Polska Sp. z o.o.

CREATON – marka najpiękniejszych dachówek

CREATON jest marką dachową, która od ponad 130 lat odnosi sukcesy na europejskim rynku. W  Polsce już od dwóch dekad cieszy się uznaniem dekarzy i przez ten czas zyskała zaufanie tysięcy klientów. Dachówki CREATON są produkowane w wielu wzorach i dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Są synonimem najlepszego designu, doskonałej funkcjonalności i długiej żywotności.

Dzięki wykorzystaniu najlepszych surowców, zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz ciągłego doskonalenia procesu produkcyjnego – produkty CREATON charakteryzują się najwyższą jakością. Aktualnie w ofercie marki CREATON  dostępnych jest 29 modeli dachówek ceramicznych i cementowych, a gama kolorów i powierzchni pozwala na uzyskanie aż 247 kombinacji.

(więcej…)

DOMIKON

DOMIKON to nieoceniony lider w sektorze energooszczędnego budownictwa prefabrykowanego.
Spełniliśmy marzenia ponad 300-tu Inwestorów w Polsce i za granicą. Naszym atutem jest szybki czas realizacji – trzy miesiące do stanu deweloperskiego. Domy powstają w polskiej fabryce gdzie wszystkie elementy z niezwykłą precyzją i stałą kontrolą Inżynierów są idealnie łączone a na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy.

(więcej…)

Rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl specjalizują się w kompleksowym montażu energooszczędnych systemów rekuperacji (wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła) w budynkach mieszkalnych. Właścicielem marki Rekuperatory.pl jest Roha Group Sp. z o.o. należąca do holenderskiej grupy kapitałowej Bergschenhoek Groep B.V. posiadającej kikudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wentylacji w Europie, przede wszystkim w Holandii, ale także w Wielkiej Brytanii i Finlandii. Od 2002 roku ekipy montażowe Rekuperatory.pl wykonały już ponad 4800 systemów rekuperacji.

(więcej…)

TEKTUM CONSTRUCTION GROUP skandynawskie domy energooszczędne

Budowa domów nie jest naszą pracą, to nasza pasja.

Firma zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych. Specjalizujemy się w budowie szkieletowych domów energooszczędnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynku skandynawskim. Nasze domy budujemy w oparciu o skandynawskie know-how oraz własne wypracowane i sprawdzone rozwiązania. Budynki powstają z gotowych modułów, które wytwarza się w naszej fabryce w Jaworze, a następnie są transportowane na miejsce inwestycji, gdzie zostają złożone w jedną całość. Inwestycje realizujemy na terenie całego kraju ale również w Szwecji, Norwegii, Niemczech i Czechach. Budujemy domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także budynki użyteczności publicznej. Średni czas budowy domu jednorodzinnego TEKTUM od chwili postawienia pierwszych ścian to 3 miesiące.

(więcej…)

Inter-Lers

Gotowe projekty domów HomeKONCEPT zakładają zastosowanie tradycyjnej więźby dachowej, wykonywanej na placu budowy przez cieślę. Wybierając technologię więźby z fabryki INTER – LERS zyskują Państwo pewność, że konstrukcja powstanie z doskonałej jakości tarcicy klasy C24: struganej, suszonej i impregnowanej. Tworzone na hali produkcyjnej elementy będą podlegać zakładowej kontroli jakości, dzięki czemu na plac budowy przyjadą belki dokładnie zwymiarowane i gotowe do montażu, który nie powinien zająć więcej jak 2 – 3 dni. (więcej…)

Rathscheck Schiefer

Łupek. Naturalne piękno na dachu i fasadzie.

Rathscheck Schiefer to jeden z wiodących producentów łupka w segmencie premium oferujący produkty do aranżacji estetycznych przestrzeni i otoczenia. Przedsiębiorstwo powstało już w 1793 roku, a jego założycielem był Johann Baptist Rathscheck. W 1904 roku firmę przejęła spółka Werhahn KG.

Do wydobycia i produkcji łupka, firma Rathscheck starannie wybiera najlepsze złoża surowca z całego świata i sprzedaje go pod markami InterSIN® oraz ColorSIN® (marka łupka w szlachetnych odcieniach czerwieni i zieleni). (więcej…)

WnętrzaKONCEPT

Pracownia WnętrzaKONCEPT oferuje gotowe projekty wnętrz przygotowane do większości domów HomeKONCEPT.  Wszystkie projekty powstają w odpowiedzi na potrzeby Klientów szukających pięknych, bardzo funkcjonalnych i ponadczasowych aranżacji. Są one dopełnieniem innowacyjnej, bardzo nowoczesnej i oryginalnej stylistyki projektów domów HomeKONCEPT. Kompletna dokumentacja projektowa umożliwia szybką i bezproblemową realizację wnętrz wymarzonego domu. W skład gotowego projektu wnętrza wchodzą wysokiej jakości wizualizacje, rysunki techniczne układu funkcjonalnego pomieszczeń, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna, sufity podwieszane oraz posadzki; widoki ścian dekoracyjnych (np. ściany TV, ściany z kominkiem) wraz z dokładnym rozrysowaniem faktur (tapet, kamienia, płytek), a także szczegóły pozostałych elementów architektonicznych i detali niezbędnych do realizacji wnętrza; rozrysowanie zabudowy meblowej w kuchni oraz szaf wnękowych; specyfikacja materiałów i elementów wyposażenia wnętrz.

(więcej…)