Chcesz mieć piękny dom – zamów projekt wnętrza

Chcesz mieć piękny dom – zamów projekt wnętrza

Wnętrza wymarzonego domu można urządzić samodzielnie lub współpracując z architektem i zamawiając projekt wnętrz opracowany do wybranego projektu domu. Zastanówmy się, które z tych rozwiązań będzie dla nas najbardziej korzystne.

Lubimy urządzać samodzielnie

Z raportu opublikowanego przez Westwing Home&Living wynika, że 76% badanych Polaków lubi urządzać swoje domy bez pomocy projektantów. Sprzyja temu bardzo duża ilość inspiracji dostępnych w internecie i czasopismach wnętrzarskich. Swoje pomysły czerpią z przykładowych ekspozycji, korzystają z wiedzy doradców. Przede wszystkim dysponują czasem, aby samodzielnie wymyślić aranżację wnętrza i szukać produktów potrzebnych do realizacji projektu. Wiele osób chce także zaoszczędzić na zatrudnieniu architekta.


Aranżacja strefy dziennej- projekt domu HomeKONCEPT-52 B.

Często okazuje się, że pomysły podpatrzone w sieci nie tak łatwo można zastosować we własnych wnętrzach – zauważa Marcin Śniegowski z HomeKONCEPT. – Na wizualizacjach nie widzimy wszystkich elementów i może się okazać, że nie każde rozwiązanie będzie pasować do naszych wnętrz. Nie zobaczymy też instalacji i szczegółów konstrukcyjnych. Trudnością może okazać się również dobranie pokazanych na wizualizacjach produktów – dodaje.

Może z pomocą architekta wnętrz?

Niestety projekt wnętrz wykonany na indywidualne zamówienie ma swoją cenę. Jednak pozwala znacząco zaoszczędzić czas inwestora na przygotowanie projektu i wybór konkretnych materiałów wykończeniowych oraz mebli, lamp i dodatków. Fachowiec zadba również o prawidłowe rozwiązania techniczne, które będą nam służyły przez długie lata.


Aranżacja łazienki- projekt domu HomeKONCEPT-28.

Osoby, które zdecydowały się już na współpracę z architektem wnętrz uważają, że samodzielnie nie byłyby w stanie wymyślić i zastosować rozwiązań zaproponowanych przez specjalistę – tłumaczy Marcin Śniegowski.

Najtaniej – wybrać gotowy projekt wnętrz

Budując dom na podstawie katalogowego projektu domu warto skorzystać z projektu wnętrza, który pozwoli szybko i profesjonalnie urządzić wszystkie najważniejsze pomieszczenia mieszkalne. Oszczędzimy nie tylko czas na jego przygotowanie, ale od razu po zbudowaniu domu możemy przystąpić do urządzania.


Aranżacja salonu- projekt domu HomeKONCEPT-41.

Gotowy projekt wnętrz jest dużo tańszy niż wynajęcie architekta – wyjaśnia właściciel pracowni HomeKONCEPT. – Projekt można zamówić razem z projektem domu lub po jego zakupie. Ważne jest, aby zdecydować się na zamówienie nie później niż przed montażem instalacji, aby uniknąć ich przeróbek i dostosowania. Do projektu można wprowadzić drobne modyfikacje, na etapie realizacji, np. zamianę płytek, modelu kanapy, czy innych elementów wyposażenia – dodaje.

Otrzymany projekt wnętrz to szczegółowa instrukcja, jak krok po kroku urządzić wnętrza wymarzonego domu, w taki sposób, aby wyglądały, jak na wizualizacjach. W skład projektu wchodzą m.in. fotorealistyczne wizualizacje pomieszczeń, zestawienie materiałów, układ podłóg czy instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Znajdą się tu także projekty mebli kuchennych czy poszczególnych pokoi.


Aranżacja jadalni – projekt domu HomeKONCEPT-51.

Decydując o tym, jak będzie wyglądać nasz wymarzony dom, bardzo ważne jest zadbanie o to, aby mieszkanie w nim sprawiało przyjemność i było komfortowe. Warto skorzystać z projektu wnętrza, aby cieszyć się profesjonalnie urządzonym domem dopasowanym do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *