Wnętrza na poddaszu. Kuchnia

Ciemne i zapomniane poddasza przechodzą obecnie swój renesans. Szeroka gama produktów do okien dachowych FAKRO pozwala na wypełnienie wnętrza dużą ilością naturalnego światła. To właśnie światło jest głównym projektantem wnętrz, kreuje ono przestrzeń przyczyniając się do stworzenia ciepłego mieszkania na niewielkiej powierzchni pod dachem.

Podczas planowania przestrzeni kuchennej na poddaszu musimy wziąć pod uwagę, ile czasu dziennie spędzamy w tym pomieszczeniu oraz jaki budżet możemy przeznaczyć na realizację naszego projektu. Dla entuzjasty gotowania kuchnia będzie jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Zajmie ona większą powierzchnię poddasza i zostanie zaprojektowana z dbałością o każdy, najdrobniejszy szczegół.

Osoby, które nie przepadają za gotowaniem lub z racji swojego trybu życia nie mają na nie czasu, zadowolą się mniejszą, dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb, kuchnią. W obu przypadkach pomieszczenie to powinno być jasne, przestronne oraz funkcjonalne, co podczas projektowania wnętrza na poddaszu może wydawać się trudne w wykonaniu.

Nic bardziej mylnego. Dzięki zastosowaniu jasnych barw oraz zapewnieniu dopływu dużej ilości naturalnego światła otrzymamy optycznie powiększoną, w pełni funkcjonalną kuchnię, która zachwyci naszych gości.

Okna dachowe FAKRO z drewnianą ramą w kuchni na poddaszu
Wnętrze kuchni na poddaszu urządzonej w jasnych barwach.

Stosując w kuchni okna o podwyższonej energooszczędności FTT U8 Thermo (U=0,58 W/m2K) spełnimy wymagania najbardziej rygorystycznego budownictwa pasywnego.

Wnętrze poddasza z oknami dachowymi urządzone w jasnym barwach
Projekt wnętrza kuchni na poddaszu w jasnym kolorach.

Zespolenia okien dachowych FAKRO w połączeniu z jasnymi barwami dominującymi we wnętrzu, sprawią że wypełniona dużą ilością światła, niewielka kuchnia optycznie się powiększy.

Projekt kuchni na poddaszu w stylu minimalistycznym
Wizualizacja kuchni urządzonej z przewagą bieli.

Alternatywą dla zespoleń okien dachowych jest użycie okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FAKRO FDY-V Duet proSky.

Białe meble do kuchni
Białe meble kuchenne wykorzystane w projekcie kuchni.

Niewielka, zlokalizowana w kawalerce kuchnia, dzięki jasnym barwom i zapewnieniu dopływu naturalnego światła staje się lekka i świeża.

Belki konstrukcyjne wykonane z drewna
Belki konstrukcyjne wykonane z drewna idealnie komponujące z jasną kolorostyką wnętrza kuchni i ramą okienną FAKRO.

Drewniane okna FAKRO idealnie komponują się z belkami konstrukcyjnymi oddzielającymi kuchnię od przestrzeni wypoczynkowej na poddaszu.

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO