HOMEKONCEPT pod klucz – wchodzisz i mieszkasz z SaniWell

W dzisiejszym artykule oddajemy głos firmie SaniWell – naszemu nowemu partnerowi, który kompleksowo wykończy Twój doskonały HOMEKONCEPT, tak byś w pełni mógł cieszyć się z aktywnego uczestnictwa w procesie projektowania wyśnionego wnętrza.

Przeczytaj poniższy tekst i poznaj na czym polega wykończenie wnętrz pod klucz! Wykańczane przez SaniWell wnętrza są gotowe do zamieszkania – po prostu wchodzisz i mieszkasz.

Określenie „pod klucz” stało się ostatnio bardzo popularnym zwrotem opisującym usługę wykończenia wnętrz. Niewielu jednak z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to termin bardzo szeroki i niedokładny. Używamy go właściwie wszyscy, niezależnie od zakresu działań, o jakich rozmawiamy. Dopiero dokładne pytania o przedmiot prac czy o produkty, które zostaną zakupione i zamontowane przez wykonawcę w mieszkaniu, uświadamiają nam, że mimo jednego wspólnego określenia, rozmawiamy o różnych usługach.

Można odnieść wrażenie, że usługę wykańczania mieszkań „pod klucz” świadczą obecnie zarówno pracownicy sezonowi, firmy remontowe, jak i firmy zajmujące się faktycznie wykańczaniem wnętrz – czyli praktycznie wszyscy.

Zostawmy więc ten termin jako pojęcie nierozstrzygnięte, a skupmy się na określeniu, które dokładniej opisuje usługę, którą wykonuje SaniWell – wykończenie wnętrz w standardzie „wchodzisz i mieszkasz”. Oznacza to, że oddawane przez firmę wnętrza są zaprojektowane, wykończone, urządzone i umeblowane zgodnie z oczekiwaniami klienta, po prostu gotowe do zamieszkania.

Dlaczego więc oczekiwana przez klientów usługa jest dość niechętnie realizowana przez inne firmy wykończeniowe? Bo jest o wiele trudniejsza niż wykończenie mieszkania na podstawie tzw. pakietów wykończeniowych, w których wykańcza się wszystkie mieszkania w bardzo podobny sposób.

Wykończenie wnętrz pod klucz - usługa wchodzisz i mieszkasz SaniWell dla domu HOMEKONCEPT
Realizacja wnętrz SaniWell.

Co wyróżnia usługę „wchodzisz i mieszkasz” na tle innych opcji wykończenia pod klucz?

Kluczową cechą, która wyróżnia usługę SaniWell jest kompleksowość proponowanych rozwiązań i pełna odpowiedzialność za wszystkie prowadzone prace związane z wykończeniem wnętrz. Zaangażowanie klienta sprowadza się do aktywnego uczestnictwa w etapie projektowym. Za całą resztą, prowadzącą do mieszkania gotowego do zamieszkania, jesteśmy odpowiedzialni my!

– mówi właściciel marki SaniWell, Pan Krzysztof Białkowski.

Klient, który decyduje się na korzystanie z usługi pod klucz w standardzie „wchodzisz i mieszkasz” nie zajmuje się złożonym procesem organizacyjnym i logistycznym, zamówieniami towarów i nadzorowaniem prac remontowo-budowlanych. Natomiast zyskuje dodatkowy czas i spokój, gdyż nie zajmuje się ani koordynowaniem prac wykończeniowych, ani montażem produktów, w tym m.in.: oświetlenia czy skręcaniem mebli.

– dodaje Pan Krzysztof. SaniWell jest więc odpowiedzialne za przygotowanie wnętrza do zamieszkania. Warto tu podkreślić, że inwestor, który decyduje się na usługę „wchodzisz i mieszkasz” powierza swoje wnętrze specjalistom z branży, więc nie musi dodatkowo się dokształcać z zagadnień okołobudowlanych.

Wykańczanie wnętrz jest dziedziną, w której wieloletnia praktyka przekłada się na wysoką jakość i gwarancję. Oznacza, to klient zyskuje pewność, że np.: podłoga i urządzenia podtynkowe są zamontowane prawidłowo, a oświetlenie i punkty zasilania są właściwie rozplanowane. Decydując się na samodzielne wykończenie odpowiedzialność za wykonanie prac spoczywa na własnych barkach.

Warto również odnotować, że powierzając wykończenie jednej firmie, klient zyskuje mieszkanie zaprojektowane, wykończone i w pełni wyposażone, natomiast odpowiedzialność za wszystkie prace spoczywa na wykonawcy. Decydując się na współpracę z SaniWell, zaangażowanie inwestora ogranicza się jedynie do aktywnego udziału w procesie projektowania wnętrza razem z architektem wnętrz. Za wszystkie pozostałe prace odpowiedzialna jest nasza firma.

– nadmienia Pan Krzysztof.

ykończenie wnętrza HomeKONCEPT w standardzie wchodzisz i mieszkasz - SaniWell
Realizacja wnętrz SaniWell.

Jak przebiega współpraca z SaniWell?

Co należy wiedzieć o usłudze “wchodzisz i mieszkasz”?

Współpraca z SaniWell została podzielona na dwa etapy, które prowadzą do mieszkania zaprojektowanego, wykończonego, urządzonego i w pełni wyposażonego.

  • Etap pierwszy: projektowy

Pierwszym etapem, a zarazem najważniejszym, jest opracowanie projektu wnętrza, który spełniać będzie potrzeby i oczekiwania klienta. Na pełny projekt składają się aranżacje pomieszczeń, dobór materiałów i wyposażenia, rysunki mebli na wymiar, układ płytek, dobór podłóg itd. Przygotowywane są również projekty wykonawcze informujące o m.in.: zmianach układu sieci hydraulicznej i elektrycznej, wyburzeniach, czy dobudowach. Klient współpracuje z dedykowanym architektem wnętrz nad opracowaniem spójnej koncepcji, która odpowiada jego oczekiwaniom i gustom.

Zestawienie i kosztorys opracowany na podstawie projektu określa koszty związane z wykończeniem. Zestawienie produktów może składać się nawet ze 150 pozycji i uwzględnia konkretne produkty, materiały i produkty wyposażenia ze szczegółową specyfikacją (jak rozmiar, model, producent itd.). Zaakceptowanie kosztów jest wiążące dla wykonawcy – nawet jeśli rynkowe ceny ulegną zmianom, koszty ujęte w zestawieniu pozostają niezmienne dla inwestora. Gwarancja wysokiej jakości świadczonej usługi SaniWell i niezmienność kosztów jest dodatkowym zabezpieczeniem dla klienta.

  • Etap drugi: prace remontowo-budowlane i wykończeniowe.

Drugi etap polega na przygotowaniu wnętrza zgodnie z założeniami ustalonymi w projekcie. W pierwszej kolejności organizowane są prace i przygotowywany jest harmonogram. Składane są zamówienia na produkty i usługi. Mając na uwadze terminy, odpowiednio wcześniej planowane są dostawy materiałów i zlecenia produkcji mebli.

Następują prace przygotowawcze, w tym wyburzenia, dostosowania podłączeń hydraulicznych i sieci elektrycznej, rozprowadzane są instalacje podtynkowe. W pracach instalacyjnych SaniWell stosuje materiały tylko markowych i sprawdzonych firm. Kolejnym etapem są prace fliziarskie, które wykonywane są z wykorzystaniem wszelkich dostępnych na rynku materiałów, w tym m.in.: płytek ceramicznych, gresów, płytek granitowych, mozaik, kamienia naturalnego, czy spieków kwarcowych – w zależności od oczekiwań klienta i pomysłowości architekta. Natomiast w zależności od założeń projektowych wykonywane są dodatkowe zabudowy, podwieszane sufity, gładzie, tynki dekoracyjne, ozdoby ścienne i tapety.

Zaprojektowane meble kuchenne, pokojowe i łazienkowe są wykonywane przez doświadczonych stolarzy, do których instalowane są sprzęty AGD. SaniWell odpowiada za dostarczenie wszystkich elementów wyposażenia (łóżka, sofy, stoły, krzesła) i pozostałych produktów, które są integralną częścią wyposażenia wnętrz. Tym samym ich nabycie, dostawa i montaż są częścią działalności firmy. SaniWell zajmuje się również instalacją systemów takich jak smart home, klimatyzacja czy kino domowe. W zależności od potrzeb klienta firma dostarcza również drobne dekoracje, zasłony okienne, akcesoria łazienkowe, dywany i wykładziny.

Wnętrza HomeKONCEPT pod klucz - wykończenie w standardzie wchodzisz i mieszkasz SaniWell
Realizacja wnętrz SaniWell.

Firma SaniWell przygotowała specjalną ofertę projektowania i wykańczania wnętrz dla klientów HOMEKONCEPT!

Dzięki współpracy z HOMEKONCEPT uczestniczymy w projekcie popularyzacji produktu, który dotychczas nie był szeroko oferowany na rynku nowych domów i mieszkań. Produktem tym jest właśnie usługa, którą nazwaliśmy „wchodzisz i mieszkasz”. Pozwala ona na zaprojektowanie wnętrza oraz jego wykończenie i umeblowanie zgodnie z oczekiwaniami klienta i projektem.

Pan Krzysztof dodaje:

Jesteśmy przekonani, że klienci HOMEKONCEPT, to w dużej mierze osoby szukające, zarówno we wnętrzach, jak i w życiu, wyjątkowości, nowoczesności i wysokiej jakości. Dlatego, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wzbogacić wyjątkową ofertę domów HOMEKONCEPT, naszą usługą, jaką jest wykańczanie wnętrz w standardzie „wchodzisz i mieszkasz”.

| Materiał Partnera |

Komentarze

Brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

powrót do artykułów
Zaciekawił Cię ten artykuł

Zobacz inne artykuły

AKTUALNOŚCI HOMEKONCEPT
22 listopada 2023

Koszty budowy domu 2023

STREFA PARTNERA HK
21 listopada 2023

Dach dwuspadowy – modne i ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj jego najważniejsze zalety.

STREFA PARTNERA HK
5 listopada 2023

Jakie okna na poddasze? Praktyczny przewodnik FAKRO